Kısa Saça Nasıl Fön Çekilir

Yazar Tem 25 2016 - 2:22pm by admin

Merhaba arkadaşlar. hepimizin bildiği üzere dış görünüşte en etkili unsurlardan biri de saçtır. Kişinin saçı psikolojik durumu, ruh hali ve hatta karakterine bile etki etmektedir. Geçmiş şartlarda saçınız doğuşta hangi özellikte ise hep öyle kalıyordu mesela dalgalıysa dalgalı kıvırcıksa kıvırcık gibi. Fakat günümüz şartlarında gelişen teknoloji sayesinde saçlarımıza istediğimiz özellikleri kazandırmamız mümkün.

Bugün size kısa saça nasıl fön çekeceğinizi ve şekil vereceğinizi anlatacağız. Eh uzun saça şekil vermek gayet kolaydır. kolaylıkla düzleşir ve kolaylıkta istenilen şekle girebilir. Ama kısa saça şekil vermek çok zordur. Kısa saça fırça uygulamak oldukça zordur. Bu sebepten dolayıda fön makinesi etkisiz bir hale gelir ve saça bir etkisi olmaz. Kısa saç fırça tutmayınca fön çektiğinizde düşlediğiniz o düz saça değil tam aksine oldukça karmaşık bir sonuca ulaşırsınız. Şimdi bunun üstesinden nasıl geleceğimizi anlatacağız.

 

Yapmamız gereken gerekli malzemeler ve doğru bir fön tekniği. Peki ihtiyacımız olan nedir.

İlk etapda ince bir fırçaya ihtiyacımız var. Dikkat edin teller ince değil fırça ince olacak yani fırçanın çapı küçük olacak. Bunun yanında olabildiğince ince ağızlı bir fön makinası. Fönün daha iyi olabilmesi için ayırdığınız saçları tutabilmeniz için bir miktar pens. Sivri saplı bir kuaför tarağı.

Fön işlemini nasıl yapacağız.

Öncelikle saçları iyice ıslatın ve sadece saçın üzerindeki su damlacıklarını alacak kadar bir havlu ile çok az kurutun. Tamamen kurumamasına dikkat edin.

İnce tarak yardımı ile saçınızı tutamlar halinde ayırarak pensleyin. ayırma ve pensleme işlemini düzgün yapmaya özen gösterin.

Ardından yan taraftan başlayıp, her bir tutamı sık dişli bir tarak yardımıyla tek tek iyice tarayıp, ince yapılı fırçanızın üzerine düzgünce yerleştirin.

Saç tutamını fırçaladıktan sonra fön makinasını fırçaya eğimli olarak tutun dik tutmanız saçınıza zarar verir. Makina ve fırçayı beraber hareket ettirerek düz bir şekilde çekin saçınızı

Bu adımları saçın arka ve üst kısmınada uygulayın ve düz bir saça sahip olun.

Yanıtla