Minikler

Alerji hakkında her şey bu kitapta

Alerji hakkında her şey bu kitapta ve bunun gibi bir çok yazıya yer verdiğimiz sitemize hoşgeldiniz. Şuanda Alerji hakkında her şey bu kitapta hakkında hazırladığımız yazımızı okumaktasınız.Dilerseniz , sayfanın en altında Alerji hakkında her şey bu kitapta konusuna benzer, beğenebileceğinizi düşündüğümüz diğer yazılarımızı ekledik, onlarıda okumanızı tavsiye ederiz. İyi eğlenceler.

cocuk bahar doga hastalik alerji polen mkl

Alerjiye, yüzyılın hastalığı gözüyle bakılıyor. Türkiye’de ilk kez alerji sorununu gündeme getirerek, bu hastalığın tedavisi konusunda yoğun çalışmalar yürüten Çocuk Sağlığı Hastalıkları ve Çocuk Alerjisi Uzmanı Prof. Dr. Yonca Tabak, kaleme aldığı “Çocuklar ve Alerji” adlı kitabında bebeklikten ergenliğe alerji ile başa çıkma konusunda anne babalara yol gösteriyor.

Alerji neden gelişir? Neye karşı gelişir? Ne zaman gelişir? Kitap, tüm bu sorulara yanıt vererek ebeveynlere rehberlik ediyor.

En çok çocukları etkileyen alerjinin, doğumda başladığını, genellikle aileler tarafından geç fark edildiğini ve bu yüzden de kısa sürede astıma çevirdiğini söyleyen Prof. Dr. Tabak, sağlıklı beslenme ve evde yapılacak birtakım değişikliklerle bu hastalığın üstesinden gelinebileceğini vurguluyor.

“Bebeklikten Ergenliğe Alerjiyle Başa Çıkma Rehberi “ alt başlığı ile yayımlanan ve Doğan Kitap tarafından okuyucuya sunulan kitapta, Prof. Dr. Tabak, alerjiyi bağışıklık sisteminin olmaması gereken yerde verdiği aşırı bir tepki hali olarak tanımlıyor. Alerjinin, çocuklarda geçmeyen solunum yolu hastalıklarının ana kaynağı olarak her geçen gün daha fazla karşımıza çıktığını söylüyor.

Prof. Dr. Tabak kitabında, “Günümüzde her 5 çocuktan birisi alerjik, her 10 çocuktan birisi astım teşhisi ile tedavi alıyor. Çoğu aile çocukları büyüdükçe geçer umuduyla bekliyor. Ancak alerji doğumdan itibaren başlayan ve zamanla şekillenen kronik bir süreçtir. Bekleyerek geçmez. Erişkin yaştaki alerjik hastalıkların tohumları çocuklukta atılır. Alerji ne kadar erken tanınır ve tedavi edilirse o kadar başarılı bir şekilde durdurulabilir” uyarısında bulunuyor.

Prof. Dr. Tabak kitabında, alerji ve bağışıklık sistemiyle yakından ilgili olan çocuk beslenmesinin, yapay ve paketli gıdalardan uzaklaştırılarak doğal ve sağlıklı hale getirilmesi yolunda ailelere önemli mesajlar veriyor. Akdeniz mutfağının, alerji ve astımdan koruyan tek beslenme şekli olduğuna vurgu yapıyor. Akdeniz mutfağından yola çıkarak alerjiden koruyan beslenme önerilerinin de yer aldığı kitap, yıllar boyu başvurulacak bir rehber niteliği taşıyor.

Çocuklar ve Alerji
Prof. Dr. Yonca Tabak
Doğan Kitap
Fiyatı: 20 TL

Evet..Yazımızın sonuna geldik..Bu konumuzda Alerji hakkında her şey bu kitapta ile ilgili bilgilere yer verdik..

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat