Minikler

Annelere rehber kitap: Çocuğum Hastalandığında Ne Yapmalıyım?

Annelere rehber kitap: Çocuğum Hastalandığında Ne Yapmalıyım? ve bunun gibi bir çok yazıya yer verdiğimiz sitemize hoşgeldiniz. Şuanda Annelere rehber kitap: Çocuğum Hastalandığında Ne Yapmalıyım? hakkında hazırladığımız yazımızı okumaktasınız.Dilerseniz , sayfanın en altında Annelere rehber kitap: Çocuğum Hastalandığında Ne Yapmalıyım? konusuna benzer, beğenebileceğinizi düşündüğümüz diğer yazılarımızı ekledik, onlarıda okumanızı tavsiye ederiz. İyi eğlenceler.

cocugum hastalandiginda ne yapmaliyim kitap mkl

Çocuk sağlığı kitapları ve makaleleri birçok dile çevrilen Dr. Bernard Valman tarafından hazırlanan “Çocuğum Hastalandığında Ne Yapmalıyım?” adlı kitap, raflardaki yerini aldı.

İngiliz Tıp Derneği’nin kontrolünde hazırlanan kitap, çocukların doğum sonrası ve büyüme döneminde karşılaştıkları hastalık ya da fiziksel yaralanmalarda acil tavsiyelere ihtiyaç duyan ebeveynlerin yardımına yetişiyor. Rahat okunabilir dili, görsel zenginliği ve bilgilendirici tablolarıyla dikkat çeken eser; çocuk anatomisi ve gelişim süreci, beslenme, can güvenliği ve sağlığı ile her yaştan çocuğun karşılaşabileceği sağlık sorunlarının belirtileri ve tedavi yöntemleri konularında Dr. Bernard Valman’ın tecrübelerini anne babalarla paylaşıyor.

Bebeklik ve ergenlik dönemlerinde görülen hastalıklar, rahatsızlıklar, yaralanmalar ile ilgili kapsamlı bilgilerin yer aldığı kitap, ailelerin bilinçli kararlar almaları konusunda başucu rehberi niteliği taşıyor. Kitap, ilk yardımda öncelikli konular, ağız ve diş sağlığı, kas, kemik ve eklem rahatsızlıkları, cilt sorunları, genetik ve hormonal bozukluklar, kan ve dolaşım hastalıkları, solunum, sinir, sindirim sistemleriyle ilgili birçok konuda okuyucuyu bilgilendiriyor. Çocuklarda davranışsal ve ruhsal sorunlara da yere veren kitap, takıntılı davranışlar, korkular, dikkat eksikliği, konuşma ve yeme bozuklukları, anti sosyal davranışlar, öğrenme zorluğuna dair tespitleri ve önerileri içeriğine taşıyor.

Mikado Yayınları tarafından Türkçeleştirilen kitaba Medikal Danışman Prof. Dr. Özay Arıkan Akan da katkı sundu.

Çocuğum Hastalandığında Ne Yapmalıyım?
Dr. Bernard Valman
Mikado Yayıncılık
Fiyatı: 45 TL

Annelere rehber kitap: Çocuğum Hastalandığında Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizin sonuna geldik..Annelere rehber kitap: Çocuğum Hastalandığında Ne Yapmalıyım? ile ilgili sorularınızı/yorumlarınızı aşağıdaki yorum formunu doldurarak , bu sayfaya gönderebilirsiniz.Teşekkürler.

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat