Genel

Bekar kadınlara 6 altın öğüt

Bekar kadınlara 6 altın öğüt hakkında hazırladığımız güncel yazımızı okumaktasınız.Beğeneceğinizi umuyoruz 🙂

170082284 thinkstock mutlu kadin cicek bahar glr

Yalnız olmak zor. Hele ki uzun bir ilişkiden çıkınca iyice zor. Neden yalnızım diye içe kapanmaktansa, sizi karanlığa çeken ruh haliyle baş etmenin yollarını öğrenmelisiniz.

Yalnızlık buhranları geçiren ve sonra bu durumun üstesinden gelen mutlu bekarlardan halihazırda mutsuz bekarlara tavsiyeleri kadinlarkulub.com’da bir araya getiriyoruz.

453058109 thinkstock ayna guzellik glr

Güzel olduğunuzun farkına varın
Burnunuz uzunmuş, kalçanız büyükmüş, memeleriniz küçükmüş; bunların hiç önemi yok! Emin olun, tüm bunlara başkalarından çok daha dikkatli bakıyor, kendinizi ölümüne eleştiriyorsunuz.

Hadi ama, biraz olgunlaşma zamanı! 15 yaşındaki halinizde kalmayacağınızı biliyor olmalısınız. Her şeyi bir yana bırakın ve güzel yanlarınıza odaklanın. Geçin aynanın karşısına; gözlerinizin güzelliğine, gülüşünüzün sıcaklığına bir kez daha hayran olun. Kendi güzelliklerinize sarılır ve onları sahiplenirseniz, onları daha çok ortaya çıkarmaya meyilli olursunuz ve böylece başkalarının da fark etmesi kolaylaşır.

478839829 thinkstock dusunen kadin soru endise glr

“Hayır, teşekkürler” demeyi öğrenin
Bir erkek, size karşı ilgili olduğunu gösteriyorsa sırf yalnız kalmamak için, size çekici gelmediği halde ona evet demek zorunda değilsiniz. Üstelik bu, kabalık olarak algılanır endişesi de taşımanıza gerek yok. Hiç kimseyi bulamayacağım galiba düşüncesiyle hoşlanmadığınız biriyle birlikte zaman geçirmek kendinizi kötü hissettirebilir. Gerçekten ilgi duyacağınız birine evet demek hakkınız.

Öte yandan sizin için umut vaat eden birinin birlikte dışarı çıkma teklifini olumlu karşılamak da bir hata değil. Bu, illa ki geceyi onunla birlikte geçireceksiniz anlamına gelmez. Niyetiniz, sadece birini tanımak, hepsi bu. Evet demek de hayır demek de sizin hakkınız. Her ikisi için de kendinizi mecbur hissetmeyin.

78775428 thinkstock seks iliski yatak sevisme glr

Seks için her zaman önce aşk paranoyasına kapılmayın
Özellikle bir ilişkiyi yeni bitirmişseniz, vücudunuzla sorununuz varsa, bundan sonra bir kimsenin sizi sevmeyeceği, kimseyle seks yaşayamayacağınız endişesine kapılabilirsiniz. Oysa ten çekimi yaşadığınız biriyle sürekli bir ilişki ya da evlilik hayali kurmadan da birlikte olabilirsiniz. Zor bir ilişki ve zor bir ayrılık yaşamış olmanız, sizi geleceğe dair dikkatli planlar yapmaya itiyor olsa da, kendinize hakim olun ve yaşadığınız anın tadını çıkarın sadece. Belki ilişkiniz zamanla gelişecek ve taşlar yerine oturacaktır.

87529932 thinkstock uyku uyuma yatak yalniz kadin glr

Yatakta tek başına olmak bir ayrıcalıktır
Ayrılık sonrası, biriyle yorgan savaşı yapmadığınız, selülitlerinizi örtmeye çalışmadığınız, uykunuzun en güzel yerinde horultuyla uyandırılmadığınız geceler sizin. Çapraz şekilde keyif yapabileceğiniz yatağınızın tadını çıkarın!

86514815 thinkstock restoran cafe kafe mutlu kadin glr

Bazı şeyleri teş başınıza yapmayı öğrenin
Bugüne kadar hep eski sevgilinizle yaptığınız şeyleri; konsere, sinemaya gitmek, dışarıda akşam yemeği yemek, seyahat etmek gibi pek çok aktiviteyi tek başınıza yapın. Elbette tüm bunları arkadaşlarınızla da yapabilirsiniz ama tek başına olmanın verdiği özgürlük duygusunu mutlaka yaşayın. Hem kendinizi dinlersiniz hem istediğiniz yerde, istediğiniz kadar kalırsınız hem de yeni insanlarla tanışma fırsatı yakalarsınız.

123982322 thinkstock odaklanma konsantrasyon mutlu kadin glr

Kendi ayaklarınızın üzerinde durmayı öğrenin
Bugüne dek kendinize ait bir cüzdanınız olmadıysa, boşanma sonrası sıkıntı yaşamanız kaçınılmaz. Ama bu, sıkıntıların üstesinden gelemeyeceğiniz anlamına da gelmez. Bazen yakınlarınızın desteğini alarak, çalışma hayatına sıkı sıkı tutunarak, kendi bağımsızlığınızın tuğlalarını örebilirsiniz.

kariyer mutlu kadin ozguven kendine guven basari glr

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat