Genel

Burun estetiğinde burun yapısı önemli!

Burun estetiğinde burun yapısı önemli! hakkında hazırladığımız güncel yazımızı okumaktasınız.Beğeneceğinizi umuyoruz 🙂

guzellik estetik burun saglikli cilt dogal mkl

Çeşitli estetik kaygılarla burun operasyonu yaptırırken, kişinin burun yapısına uygun ve kişiye özel uygulamaların tercih edilmesi gerekiyor. Aksi halde burnun işlevlerinde bazı sağlık sorunları meydana gelebiliyor, ayrıca kişilerin yüz orantılarında şekil bozuklukları görülebiliyor. Rinoest Klinik’ten Op. Dr. Coşkun Şanverdi burun estetiğinde dikkat edilmesi gerekenleri şöyle açıklıyor:

Kişinin burun yapısına göre ameliyat yapılmalı
“Bir başkasında estetik açıdan güzel görünen bir burun, başka bir kişide aynı güzellikte durmayabiliyor. Burnun yüz mimiklerindeki görünümü de kişilerin dış görünüşleri açısından büyük önem taşıyor. Özgüvenle doğrudan ilişkisi olan burun, kişiye uygun olmayan yanlış bir estetik uygulama sonucunda kişinin sağlığı ve dış görünümü konusunda sıkıntılara neden olabiliyor.

Burun estetiğinde burnun görünümünü, yüzdeki diğer organlarla olan uyumunu da göz önüne alarak değerlendirmek gerekir. Bu anlamda, kişinin estetik operasyon öncesinde burun yapısının detaylı analizinin yapılması ve hastanın da yapılması mümkün isteklerde bulunması gerekir. Tahmin edilenin aksine yüze ifadesini veren yalnızca gözler değildir, burun da yüz ifadesini büyük ölçüde etkiler. Bu nedenle güzel diye tabir edilen bir burun, herkeste aynı ifadeyi vermeyebilir. Kişinin burun yapısı, burun estetiğinin nasıl yapılması gerektiği konusunda yol göstericidir. Burun yapısına uygun olmayan estetik isteklerinin yerine getirilmesi, bu nedenle doğru değildir.

Kişiye özel burun estetiği
Kişiye özel burun estetiği yaptırırken, burnun sağlığından ödün vermemeye dikkat edilmesi gerekir. Burnun bu anlamda nefes ve koku alma gibi işlevlerini sorunsuzca yerine getirmesi esas alınmalıdır. Kişiye özel burun estetiği konusunda önemsenmesi gereken bir diğer konu ise, burnun yüzün genel hatlarıyla orantılı olmasıdır. Yüzün orantısını bozan bir burun, estetik açıdan istenilen sonucu vermeyecek, estetik kusurları gidermenin aksine yeni kusurları da beraberinde getirecektir.”

Burun estetiğinde burun yapısı önemli! ile ilgili konumuzu okudunuz.Umarım beğenmişsinizdir..Aşağıda Burun estetiğinde burun yapısı önemli! konusuna benzeyen diğer konuları listedelik..Umarım ilginizi çeker..

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat