Sağlık

Çapraşık dişlere diş teli yerine şeffaf plak tedavisi: eCligner

Şuanda Çapraşık dişlere diş teli yerine şeffaf plak tedavisi: eCligner konusunu okumaktasınız.. Sitemizde ayrıca diyet,diyet tarifleri,zayıflama ve spor önerileri,anne ve bebek,bebek bakımı ve moda gibi başlıca konularda bir çok makale bulunmaktadır. Çapraşık dişlere diş teli yerine şeffaf plak tedavisi: eCligner ile ilgili olan bu yazımızı okuduktan sonra onlarıda okumaya başlayabilirsiniz.

guzel dis gulumseme glr

Herkes ister düzgün dişleri olsun. Ama belli bir yaştan sonra diş telleri tedavisi görmek çoğu insan için zordur. Oysa dişlerdeki çapraşıklıkları gidermek için dışarıdan bakıldığından görünmeyen, şeffaf tabaka tedavisi, yani eCligner tercih edilebilir bir yöntemdir diyebiliriz.

Superplast Estetik Cerrahi Merkezi – Ağız ve Diş sağlığı Uzmanı Dt. Bülent İnan şeffaf plak tedavisine dair kadinlarkulub.com’un sorularını yanıtladı.

134115794 thinkstock guzellik guzel kadin mutlu cilt gulumsemek gulme dis glr

eCligner (şeffaf plak) yöntemi nedir, ne işe yarar?
Şeffaf plaklar yardımıyla dişlerdeki çapraşıklıkları giderme yöntemidir. Ortodontik tedavilerin tel takılmadan yapılması cazip bir yol olduğundan artık eski zahmetli yöntemlere tercih edilir. eCligner diş çapraşıklıkları ve yapısal kaynaklı diş bozukluklarını hareketli ve elastik malzeme yardımı ile hafif basınç uygulayarak tedavi eder. Dişlerin etkin, doğru ve de hızlı bir şekilde istenen ideal pozisyona doğru hareket ettirilmesi ve neredeyse göze hiç çarpmayan şeffaf bir aparey ile gerçekleştirilmesini mümkün kılar.

174566773 thinkstock beyaz dis gulumseme gulme mutlu kadin

eCligner (şeffaf plak) hangi diş sorunları için kullanılır?
Alt ve üst çene dişlerini ilgilendiren kapanış bozuklukları ve dişlerdeki çapraşıklıkları gidermek için kullanılır. eCligner’in kullanım alanları için neredeyse bir sınır yok gibidir ve her türlü hatalı diş yapısı durumunda kullanılabilir. İdeal vakalar hafif ve orta ölçekli ortodontik düzeltmelerdir.

eCligner özellikle kamusal alanlarda çalışan, insanlarla doğrudan yüz yüze iletişimi gerektiren işlerde çalışan ya da genel olarak dışarıya kötü bir görüntü oluşturmadan etkili ve hızlı bir diş yapısı düzeltme tedavisi yaptırmak isteyen kişilerce tercih edilir. Böylece kişiler günlük yaşamda herhangi bir zorluk duymadan, günlük aktivitelerinden ve alışkanlıklarından vazgeçmeden gönül rahatlığıyla gülümseyebilecekleri bir diş görünümü elde edebilirler.

shutterstock 79296994 kadin cilt gulumseme mutlu glr

eCligner (şeffaf plak), diş telleriyle yüzde yüz aynı sonucu verir mi?
eCligner çok ağır vakalar ve iskeletsel çene bozuklukları dışında her durumda uygulanabilir ve sonuçlar son derece tatmin edicidir.

155822837 thinkstock mutlu kadin dis gulumseme glr

eCligner (şeffaf plak) tedavisi ne kadar sürede sonuç verir?
Sorunun derecesine göre değişir. Basit düzeltmeler çok kısa zamanda hallolabilir. En önemli avantajı, tedavinin başında yapılan analiz sonucunda, kalıpların tam olarak ne kadar kullanılacağı ve tedavinin sonunda ulaşılacak son durumun neredeyse kesin olarak belirlenebilmesidir. Ayrıca model ve görsel olarak simulasyon hali de tedavinin başında hastaya gösterilir.

dis glr

eCligner (şeffaf plak) tedavisi kimlere uygulanabilir, kimlere uygulanamaz?
Ortodontik tedavi ile düzeltilebilecek her türlü durum bu yöntemle başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. İskeletsel bozukluklarda, cerrahi gerektiren bozukluklarda veya hastanın kullanımına dair işbirliği sağlanamayan durumlarda tercih edilmesi uygun olmaz.

Yaş ve cinsiyet anlamında herhangi bir ayrım ve engel yoktur.

dis dishekimi glr

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat