Genel

Dekolte estetiğiyle ilgili az bilinen gerçekler

Şuanda Dekolte estetiğiyle ilgili az bilinen gerçekler konusunu okumaktasınız.. Sitemizde ayrıca diyet,diyet tarifleri,zayıflama ve spor önerileri,anne ve bebek,bebek bakımı ve moda gibi başlıca konularda bir çok makale bulunmaktadır. Dekolte estetiğiyle ilgili az bilinen gerçekler ile ilgili olan bu yazımızı okuduktan sonra onlarıda okumaya başlayabilirsiniz.

kadin guzellik boyun estetik glr

Kahkaha atmakla dekolte güzelliği arasında ne gibi bir bağlantı var?
Dekoltesinin güzelliğini düşünenlere bol bol kahkaha atmalarını kesinlikle tavsiye ediyoruz. Zira gülmek, “platisma” adalesini hareket ettiriyor ve dekolte bölgesinde vibrasyon etkisi yaratarak kan akışını artırıyor.

gunes kremi yaz kadin glr

Güneşten uzak durmak dekolte estetiği için neden önemli?
Dekoltenin yaşlanmasını geciktirmek için öncelikle güneşten korunma konusunda dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü bugün yanlış şekilde güneşe maruz kaldığınızda bunun etkileri 15-30 sene arasında ortaya çıkıyor. Bu kesinlikle güneşlenmemek anlamına gelmiyor. Kızarmadan ve soyulmadan bronzluk en sağlıklı olanı. Bunun için yüksek koruma faktörlü güneş koruma ürünleriyle tatile başlamak gerekiyor. Sonrasında ise koruma faktörünü giderek düşürmek en doğru yaklaşım. Ayrıca mümkün olduğunca öğleden sonra 3’ten sonra güneşe çıkmayı öneriyoruz.

kadin yuz boyun estetik guzellik glr

Dekolte estetiği neden önemli?
Zamanla sıkılığını kaybeden cilt, boyun ve dekolte bölgesinde de zararlı güneş ışınları ve yanlış kullanılan kozmetik ürünleri nedeniyle sarkmış, çizgi çizgi olmuş ve lekelenmiş bir görüntüye bürünüyor. Söz konusu yüzümüz olduğunda yaşlanma izlerini yok etmek için tüm operasyonlara “evet” deriz. Fakat boyun ve dekolte bölgemiz için kadınlar aynı fikirde olmayabiliyor. Oysa vücutta en dikkat çekici noktalardan biri olan dekolte bölgesi, zamanla güneş ışınlarına ve kozmetik ürünlerine maruz kalarak lekeleniyor ve kırışarak yaşımızı hemen ele verebiliyor. Alternatif tedavi yöntemleri elbette mevcut.

kadin boyun estetik guzellik glr

Dekolte estetiği kimlere yapılır?
Dekolte bölgesindeki tüm çizgilenmeler kadınlar için gerçekten rahatsız edici bir görüntü yaratır. Yüze yapılan estetikle simanız gençleşir, fakat boyun ve dekolte bölgesindeki leke ve kırışıklar yaşı ortaya çıkarır. Ayrıca, dekolte bölgesinde oluşan yağ birikmesi ile bu bölgelerde meydana gelen elastikiyet kaybı sebebiyle, derinin zamanla aşağı doğru inerek vücutta dikkat çeken kötü bir görüntü oluşturur. Ben kliniğimde dekolte estetiği uygulamasını orta yaş ve üzeri kişilere uyguluyorum. Ayrıca, bu bölgede dış etkenlerden dolayı yara ve ya da yanık izi kalmış kişilerde de başarılı sonuçlar alıyorum.

155550962 thinkstock tiroit boyun cilt guzellik ciplak

Dekolte estetiği uygulamaları
Kırışıklıklara dolgu

Bu bölgedeki deri elastikiyetinin bozulmasıyla oluşan sarkma ve ince kırışıklıkları özel dolgu maddeleriyle doldurmak mümkün. Böylece daha gergin ve pürüzsüz bir bölge elde edilebilir.

shutterstock 111453887 kulak burun boyun estetik glr

Dekolte estetiği uygulamaları
Peeling ile canlandırma

Küçük peeling ajanları ile derinin canlanmasını sağlanır, elastikiyetini artıracak işlemler uygulanır. İleri derecede artmış çizgilenme varsa yağ enjeksiyonları alternatif bir diğer yöntemdir.

dekolte

Dekolte estetiği uygulamaları
Meme estetiği

Dekolte problemleri göğüs kaynaklıysa ve her iki meme birbirine çok bitişikse bu dekoltenin görüntüsünü de bozabilir. Bu durumda iki memeyi birbirinden uzaklaştırıcı ameliyatlar yapılabilir ve dekoltenin daha güzel ve çekici olması mümkün kılınır.
Göğüslerde meydana gelen bu sorunların bazıları ameliyatsız estetik operasyonlarla çok iyi bir şekilde düzeltilebiliyor. Ameliyatsız yöntemler özellikle dekolte bölgesinde meydana gelen kırışıklıklarda etkili oluyor. Bu problemin cerrahi olarak çözümü zaten pek mümkün değil. Göğüs dekoltesindeki kırışıklıkların ameliyatsız olarak düzeltilmesinde üç yöntem kullanılıyor: Lazer biyostimulasyon, odaklı-çok kutuplu radyofrekasns teknolojisi 3DEEP RF ve Ulthera.

453453821 thinkstock guzellik cilt estetik ciplak glr

Dekolte estetiği uygulamaları
Botoks ve yağ enjeksiyonu

Dekolte bölgesine botoks ve yağ enjeksiyonu da uygulanıyor. Botoks dekoltenin daha gergin görünmesini sağlıyor, yağ enjeksiyonuyla ise çizgiler yok edilebiliyor.

thinkstock 166152683 estetik igne korku glr

Operasyon sonrası ağrı ve iz oluyor mu?
Dekolte bölgesine uygulanan işlemler esnasında çok fazla ağrı olmuyor ve operasyon sonrası iz kalmıyor. Fakat bu konuda işlemi yapacak olan kişinin estetik müdahalelerdeki uzmanlığı elbette çok önemlidir. Hastaların kendilerini uzman ellere emanet etmesi gerekir.

sun spots

Dekoltedeki güneş lekelerinden kurtulmak mümkün mü?
Bilinçsiz güneşlenme ve nedeniyle giderek büyüyen lekeler için dekolteye deriyi soyucu işlemler yapılıyor. Küçük peeling’ler yapılmasıyla lekeler giderilerek daha düzgün bir yüzey elde edilmesi mümkün oluyor. İleri derecede olan lekeler icin özel lazer uygulamaları yapılıyor.

koltukalti botoks glr

Dekolteye enjekte edilen özel karışımlar neler?
Lazer biyostimulasyon yönteminde, kişiye özel karışımlar hazırlanıyor. Vücudun temel taşı olan hyalüronik asit, eser elementler, büyüme faktörleri ve kişinin kanından hazırlanan karışım, dekolte bölgesine özel küçük iğneler yardımıyla veriliyor.

Sonrasında cilt yenileme ve leke giderme özellikleri olan Palomar Icon Lazer yöntemiyle kişiye uygun başlıklar seçilerek lazer tedavisi tamamlanıyor. Bu işlem yaklaşık 45 dakika sürüyor ve 3-4 seans uygulanıyor.

2 cup size

Radyofrekans ile dekolte estetiği nasıl uygulanır?
3DEEP RF yönteminde dekolte bölgesine 5-6 seans odaklı-çok kutuplu radyofrekans dalgaları uygulanıyor. Her seansta kırışıklıklar gözle görülür şekilde açılıyor. Her bir seans yaklaşık yarım saat sürüyor. Etkisi hemen gözlemleniyor. 6 hafta sonra etki maksimuma çıkıyor.

guzellik estetik burun saglikli cilt dogal glr

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat