Minikler

Evinizi bebek için güvenli hale getirmenin temel kuralları

Evinizi bebek için güvenli hale getirmenin temel kuralları ile ilgili hazırladığımız bu yazıda, Evinizi bebek için güvenli hale getirmenin temel kuralları hakkında bir çok şey paylaştık.. Umarım beğenirsiniz.. Sayfamızı facebook ve twitter hesaplarınızdan paylaşırsanız, çocuklar gibi mutlu oluruz : )

78192716 thinkstock anne bebek cocuk glr

Evinizi çocuğunuz için güvenli hale getirmenin en iyi yolu, evinize onun gözünden ve boyundan bakmak. Yani dört ayak üstünde durup emekleyerek etrafı izlerseniz ancak evdeki güvenlik eksikliklerini fark edebilirsiniz. Ama gelin, biz sizin işinizi kolaylaştıralım ve evde özellikle hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğinin altını çizelim.

NewYork Times Bestseller’ı olan Tracy Hogg kitabı Yeni Annelere Mucize Çözümlerden ortamı çocuk için güvenli hale getirmenin temel kurallarını kadinlarkulub.com’da paylaşıyoruz.

176891241 thinkstock mutsuz cocuk bebek aglayan aglama glr

Zehirlenme
Mutfak ve banyo lavabolarının altındaki bütün temizlik sıvılarını ve diğer tehlikeli malzemeleri alıp üst dolaplara koyun. Dolap kapaklarını kilitlemek için klips taksanız bile yürüme çağındaki güçlü kuvvetli veya zeki bir çocuğun dolabı açıp içine girmesi riskini alabilir misiniz? Bir ilkyardım çantası alın. Bebeğinizin herhangi bir zehirli madde yediğine inanıyorsanız, bir şey yapmadan önce doktorunuzu ya da 112’yi arayın.

177532294 thinkstock anne bebek cocuk glr

Hava kaynaklı kirleticiler
Evinizi, doğal olarak yayılan radyoaktif bir gaz olan radon açısından denetletin. Duman ve karbonmonoksit dedektörleri taktırın -ve pillerini düzenli olarak kontol edin. Sigarayı bırakın ve kimsenin evinizde veya arabanızda sigara içmesine izin vermeyin.

otistik otizm bebek cocuk glr

İple boğulma
Perde ve stor iplerini, elektrik kablolarını, bebeğin ulaşabileceği seviyenin üzerinde mandallayarak veya maskeleme bandıyla sabitleyerek erişemeyeceği yerde tutun.

464864243 thinkstock cocuk evde guvenlik priz elektrik glr

Elektrik çarpması
Bütün prizlerin üstünü kapatın ve evinizdeki her ampul duyunda ampul olduğundan emin olun.

462118477 thinkstock bebek cocuk banyo kuvet glr

Suda boğulma
Asla bebeğinizi küvette yalnız bırakmayın. Tuvaletin üstüne de bir klozet kapağı kilidi takın. Bebeğin başı hala ağır geldiğinden klozetin içine düşüp boğulabilir.

aglayan cocuk glr

Yanıklar ve haşlanma
Ocak düğmelerine koruyucu takın. Banyo musluğunun da üzerini ya plastik bir koruyucuyla (çoğu hırdavat dükkanında bulunur) ya da etrafına sardığınız bir havluyla kapatın; bu, bebeğin hem sıcak su musluğua dokunmasını hem de kafasını vurması durumunda ciddi bir yaralanmaya maruz kalmasını engeller. Haşlanmayı önlemek için su ısıtıcınızı 35 dereceye ayarlayın.

bebek merdiven emekleme glr

Düşme ve merdiven kazaları
Bebeğiniz aktif hale gelince, eğer hala alt değiştirme masası kullanıyorsanız, bir eliniz ve gözleriniz sürekli üzerinde olsun. Merdivenlerin en üst ve en alt kısımlarına kapı takın ama buna güvenip kayıtsız davranmayın. bebeğiniz merdiven çıkmayı öğrenmeye başladığı zaman hep onun yanıbaşında olun. Yukarı tırmanma konusunda bir yıldızdır ama nasıl ineceğini bilemez.

bebek yatak yatagi glr

Karyola kazaları
ABD Tüketici Ürünleri Güvenliği Komisyonu, karyola çıtalarının arasının 7,3 santim olmasını zorunlu tutuyor. Bu yönetmeliğin yürürlüğe girdiği 1991 yılından önce üretilmiş karyolaları veya çıtaların arasının daha geniş olduğu antika bir karyolayı kullanmayın.

97992186 thinkstock anne bebek glr

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat