Genel

Evliliğinize zarar veren 4 davranış

Evliliğinize zarar veren 4 davranış hakkında hazırladığımız güncel yazımızı okumaktasınız.Beğeneceğinizi umuyoruz 🙂

78745634 iliski cift evlilik yatak odasi seks opusme glr

Kadınlar bazen ilişkilerine zarar vereceğini bilmeden, hatta ilişkilerinin güçleneceğini düşünerek yanlış davranışlar sergileyebiliyor. Zarar görmüş pek çok evlilik, hep bu ilişki için iyi olacağı düşünülen davranışlardan etkileniyor. Şimdi gerçeklerle yüzleşme zamanı!

Yanlışlıkla yaptığınız ve ilişkinize zarar veren davranışlardan kaçınıp ilişkinizin kötüye giden seyrini tersine çevirmek için kadinlarkulub.com’un sayfalarında okuyacağınız temel ilişki hatalarını ve önerileri dikkate almalısınız.

thinkstock 156001397 makyaj allik firca ayna guzellik glr

Kendine bakmamak
Birçok kadın, erkeklerin her koşulda rahat olan kadınları tercih ettiğine inanıyor. Oysa bu tamamen doğru değil. Evet, erkekler kendilerini duygusal açıdan fazla zorlamayan, rahat davranan ve kendilerini rahat bırakan kadınlardan hoşlanırlar, ama bu düşünce dış görünüş için geçerli değil.

Evliliğin ilerleyen yıllarında eşinizin yanında kendinizi daha rahat hissetmeye başlamanız çok doğal ama üstünüze başınıza biraz dikkat etmelisiniz. Çünkü erkekler en ufak değişiklikleri bile hemen fark edebilirler. Aslına bakarsanız en salaş görünümlü, en rahat erkekler bile görselliğe çok önem verirler. İyisi mi o büyükanne külotlarınızı bir köşeye bırakın, duşunuzu alıp vücudunuza mis gibi kokan bir losyon sürün ve tıpkı ilişkinizin ilk zamanlarındaki gibi güzel görünebilmek için vakit harcayın.

cift iliski sarilma ozur glr

Ona kral gibi davranmak
O ne yaparsa yapsın siz içinize atmaya, kırgınlığınızı ya da kızgınlığınızı ona yansıtmamaya devam ettikçe aslında ilişkiniz yıpranır.

Eşiniz sizi gerçekten incitecek ya da kızdıracak bir şey yaptığında, kızgınlığınızı ya da kırgınlığınızı o anda ona açıklamazsanız, bunu yapmaya devam edecektir. Erkekler kadınların sabır sınırlarını test ederler. Sınırı aştıklarında sizden aldıkları tepkiyi ölçer ve bundan sonraki adımlarını ona göre atarlar.

Öte yandan fikrinizi ve ne hissettiğinizi ona anlatarak kendinize olan güveninizi göstermiş olursunuz. Bu da aslında erkekler tarafından bir şikayet olarak değil, özgüveni sergilemek olarak algılanır ve sizi çekici bulmasını sağlar.

yanak yanaga opusmek mutlu cift iliski glr

Her zaman dürüst olmak
Bazen beyaz yalan söylemek gerekebilir. Ne de olsa eşiniz her zaman gerçeklerle baş etmeyi başaramayabilir. Dürüstlük sağlıklı ilişkilerin temel taşlarından biri olsa da, bazen gerçekleri itiraf etmeniz ilişkinize güvensizlik duygusunu ve kızgınlığı bulaştıracaksa beyaz yalan sizin için iyi bir politika olabilir. Elbette büyük yalanlardan söz etmiyoruz. Bunlar ciddi sıkıntılara neden olabilir. Sadece ikinizin de huzurunu bozmayacak küçük yalancıklar…

Diyelim ki aileniz aslında eşinizi hiç beğenmiyor. Eşiniz, ilişkinizin ilk zamanlarında ailenizin onun hakkında ne düşündüğünü sordu. Dürüst olmak zorunda değilsiniz. “Ailem, benim hayatımla ilgili pek yorum yapmaz” deyip çok fazla ayrıntıya girmeden konuyu kapatmalısınız. Zira detaya girmek sonradan eşinizin yalanınızı ortaya çıkarmasına fırsat yaratabilir. Suçluluk hissetmenize hiç gerek yok. İlişkinizin huzuru için yapıyorsunuz bunu.

154013369 thinkstock romantik romantizm cift iliski evlilik glr

İlişkiyi her şeyden üstün görmek
Sürekli “biz” vurgusu yapmak, “Biz bir elmanın iki yarısıyız, birimiz olmadan diğerimiz de olmaz” gibi düşüncelere kapılmak, çoğu kadının düştüğü bir ilişki hatası. Evliliğiniz çok uzun süredir devam ediyor olsa da, ilişki içindeki statülerinizi kaybetmemeniz çok önemli. Kendiniz için dışarı çıkıp zaman harcamıyorsanız, ilişkiniz bayatlamaya ve heyecanını kaybetmeye başlayabilir. Unutmayın, en sağlıklı, en mutlu çiftler birbirlerinden ayrı olarak özgürce vakit geçiren çiftlerdir.

Tek başınıza bir şeyler yapmak için zaman yaratın. Hafta sonları siz kendi arkadaşlarınızla, eşiniz de kendi arkadaşlarıyla zaman geçirebilmelisiniz. İlişkinizin her zaman canlılığını koruması kendinize ait bir yaşamınızın olmasıyla mümkün. Her ikiniz de kendinize ait hayatlarınızı sürdürürseniz birbirinize anlatacak hikayeleriniz de olur. Pek çok ilişkiyi bitiren şey, konuşacak bir şeyin kalmaması, bunu sakın unutmayın!

83113582 thinkstock iliski cift flort romantizm glr

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat