Ana Sayfa / Kültür & Sanat / Geçen yıl kapalı gişe oynayan CAM yeniden sahnede!

Geçen yıl kapalı gişe oynayan CAM yeniden sahnede!

Şuanda Geçen yıl kapalı gişe oynayan CAM yeniden sahnede! konusunu okumaktasınız.. Sitemizde ayrıca diyet,diyet tarifleri,zayıflama ve spor önerileri,anne ve bebek,bebek bakımı ve moda gibi başlıca konularda bir çok makale bulunmaktadır. Geçen yıl kapalı gişe oynayan CAM yeniden sahnede! ile ilgili olan bu yazımızı okuduktan sonra onlarıda okumaya başlayabilirsiniz.

cam mkl

“Cam” perdelerini açtığı Ocak 2010’dan bu yana sergilenen sayısız oyunda tiyatro severlerin büyük beğenisini toplamıştı. “Cam”ın oyuncuları geçtiğimiz sezon önemli ödüllere aday gösterilirken, oyun Selen Uçer’e de 2011 Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Müzikal/Komedi Yardımcı Kadın Oyuncusu” ödülünü getirmişti.

Laçin Ceylan’ın yönetmenliğini üstlendiği “Cam”, resim dersleri veren bir ressam, onun boşanmak üzere olduğu kocası, yakın arkadaşı ve iki öğrencisinin etrafında şekilleniyor. İnsanların kurduğu yakın ve özel ilişkilere yakından bakan oyun, bu ilişkilerin sahteliğini ve kırılganlığını esprili anlatımıyla ortaya koyuyor.

Başarılı bir kara mizah örneği sunan “Cam” aynı şekilde başlayan bir hikayenin, anlık bir karar ve bir rüzgar esintisiyle nasıl iki ayrı yöne akabileceğini şaşırtıcı kurgusuyla gözler önüne seriyor.

“Cam”da, 9. Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” seçilen Dolunay Soysert, “Nefes-Vatan Sağolsun” filminin yüzbaşısı, Mete Horozoğlu ile “Yaprak Dökümü” dizisindeki “Ferhunde” rolüyle tanınan Deniz Çakır’ın yanı sıra sevilen oyuncular Bülent Alkış ve 15. Adana Altın Koza Film Festivali “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllü Selen Uçer rol alıyor. İki perdeden oluşan “Cam”ın yardımcı yönetmenliğini Zeynep Ocak üstlenirken, dekorlarını Barış Dinçel hazırladı.

CAM
20 Ekim 2011 Perşembe akşamı saat 20:30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde
22 Ekim 2011 Cumartesi akşamı saat 21:00’de Profilo Kültür Merkezi’nde

Oyun biletleri; Biletix’ten ve salonların gişelerinden temin edilebilir.

Geçen yıl kapalı gişe oynayan CAM yeniden sahnede! hakkında yazdığımız makalemizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.. Sosyal medya hesaplarınızdan sitemizi paylaşarak bize çok ama çok büyük bir destek olabilirsiniz.. Daha büyük bir kitleye ulaşmak istiyoruz.Buda sizin desteklerinizle olacak.

Bunu Baktınız mı?

Tatilde okunabilecek kitap önerileri!

Tatilde okuyabileceğiniz 11 kitap listesini bir araya getirdik! Tatile çıkarken tatil bavulunuza dahil edebileceğiniz kumsalda sahil ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir