Güzellik

Güzellik uğruna yapılan yedi kusurlu hareket

Şuanda Güzellik uğruna yapılan yedi kusurlu hareket konusunu okumaktasınız.. Sitemizde ayrıca diyet,diyet tarifleri,zayıflama ve spor önerileri,anne ve bebek,bebek bakımı ve moda gibi başlıca konularda bir çok makale bulunmaktadır. Güzellik uğruna yapılan yedi kusurlu hareket ile ilgili olan bu yazımızı okuduktan sonra onlarıda okumaya başlayabilirsiniz.

botoks kadin dolgu igne glr

Kadınlar olarak güzel görünmek için diyetten egzersize, egzersizden bakıma kadar pek çok şeyi yılmadan deniyoruz. İnternetin gelişmesi ve her bilgiye kolaylıkla ulaşmamız kulaktan dolma bilgileri de hayatımıza sokuyor. Peki okuduğumuz ve uyguladımız yöntemlerin ne kadarı doğru?

Gelin güzelleşmek uğruna yapılan en büyük yedi hatayı Medikal Estetik Hekim Dr. Devrim Gürsoy’dan öğrenelim.

zayf kadnlarn srr

Gazete ya da dergilerde yer alan her rejime başlamak: Yanlış

Günümüzde zayıflama üzerine çok fazla trend olsa da, zayıflama önerileri kişiye özel beslenme tablosu oluşturulmadan yanıt vermez. Doktorunuzun hazırladığı rejim programı bittikten sonra da hastayı yalnız bırakmayan, düzenli aralıklarla doktora görünmesini sağlayan bir program olmalıdır. Ayrıca verilen kiloların geri alınmasını engelleyecek kilo koruma yöntemlerini içermelidir. Vücutta incelmeyen sorunlu bölgeler için Kriyolipoliz, Fokuslu Ultrason, Soğuk Radyo Frekans ve Mezoterapi gibi yöntemlerden fayda sağlanabilir.

botoks kadin guzellik igne glr

Ünlü simalara benzemek için botoks ya da dolgu yaptırmak: Yanlış!

Botoks ve dolgu işlemlerinin mutlaka konusunda uzman hekimlerin yer aldığı bir merkezde ve yüzün anatomisine uygun olarak yapılması gerekir; aksi takdirde sonuç hasta beklentilerinin dışında şaşırmış, donmuş ve ya mimiksiz ve doğal olmayan bir görünüm şeklinde ortaya çıkabilir. Bu durumu medyada, magazin sayfalarında sık sık görmekteyiz. Doğal, güzel ve estetik bir görünüm için kişi her zaman kendi yüz tipine ne yakışacaksa onu tercih etmelidir. Uygulama öncesi hastanın uygulama ile ilgili öncesi beklentilerinin netleştirilmesi gerekir.

maske kil bakim guzellik glr

Şu uygulamayı şu kişide gördüm ben de uygulattırmak istiyorum: Yanlış

Hasta ne istediğini bilerek kliniğe gelmeli ve bir uygulamaya gerçekten ihtiyacı olup olmadığının kararını bu konuda uzman olan doktorla birlikte vermelidir. Böylece doktorunuz yaş, cilt tipi, yüz şekli ve kilo gibi faktörlerin hepsini değerlendirerek en doğru önerilerde bulunacaktır.

cilt fondoten uygulama kadin

Her şeyin büyük ve çok olanı gösterişli ve güzeldir: Yanlış

Bütüne uyumlu dokunuşlar kişileri güzelleştirmektedir ve sonuçlar açısından hastayı bilgilendirmek gerekir. Örneğin uygulama için seçilen uygulamanın tipi, miktarı ve uygulama bölgeleri netleştirilmeli abartılı ve doğal olmayan dozlarda uygulamalardan kaçınılmalıdır.Zira en iyi medikal estetik uygulama dışından bakıldığında sebebi anlaşılmayan bir güzelleşme sağlayandır.

dvitamini guneslenme glr

Güneş koruyucu kullanmadan güneşlenmek: Yanlış

Güneş koruyucu kullanımı cildin yaşlanma ve lekelenmeleri konusunda en temel önlemlerin başında gelir. Kişinin cilt özelliğine uygun güneş koruyucu her 3 saatte bir tekrar cilde uygulanmalıdır. Bu suretle yazın güneş koruyucu kullanılmadığında cilt lekeleri oluşuyor, ayrıca cildin yaşlanma hızı artıyor.

Lazer ışınlarıyla leke silme yöntemi çok daha hızlı ve kolay sonuç verecektir. Kişide süre içerisinde oluşabilecek lekelenmeleri minimum düzeye indirilmek ve ihtiyaç oluştuğunda Q Swithed Lazer tedavilerinde daha az seansla sonuç alabilme şansı yakalanacaktır.

facebook internet bilgisayar

Operasyon sonrası oluşacak komplikasyonları öğrenmemek:Yanlış

Tüm bunlara ek olarak sonradan bir sürpriz yaşanmaması için hastanın uygulama sonrasında yaşanacak komplikasyon ve yan etkiler konusunda eksiksiz bilgilendirilmesi gerekir. Uygulamaların hemen sonunda oluşabilecek geçici, hafif kızarıklık vb. etkilerin oluşma ihtimali hastalara anlatılmalı ve olası durumlarda hastada bir rahatsızlık oluşmamalıdır.

maske kadin bakim cilt

Düşük fiyatın cazibesine kapılmak: Yanlış

İşlem yaptırırken maliyet önemlidir ama bu öncelikli kriter olmamalıdır. Eğer ucuz olsun diye “merdiven altı” tabir edilen yerlere giderseniz güzelleşeyim derken geri dönüşü olmayan hatalara yol açabilirsiniz. Güzelleşme ya da zayıflama uygulamalarının yapıldığı merkezlerde mutlaka konusunda uzman doktorlar bulunmalıdır.

petra bikinili manken

Diğer konularımız için

Gündüz makyajı için 10 önemli ipucu
Gündüz makyajı nasıl olmalı? En çok yapılan hatalar neler? kadinlarkulub.com gündüz makyajında dikkat edilecek 10 önemli noktayı ünlü makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar’a sordu.

En çok beğendiğimiz özel far paletleri
Chanel, Dior, MAC, NARS, Guerlain ve Tom Ford Beauty… Hepsinin harika makyaj ürünleri var. Ama 2013-2014 Sonbahar Kış sezonu için sınırlı sayıda üretilen far paletleri bizi bizden aldı.

Ünlü makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar ile makyaja dair her şey
Moda çekimlerinin vazgeçilmez makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar ile kadınların makyaj yaparken yaptığı hataları ve makyaja dair merak ettiğimiz pek çok konuyu konuştuk. kadinlarkulub.com’da okuyun.

Yıpranan saçlara karşı Biolage Keratindose
Keratindose serisi, özellikle saç yıpranmalarında oldukça iddialı.

Evet..Yazımızın sonuna geldik..Bu konumuzda Güzellik uğruna yapılan yedi kusurlu hareket ile ilgili bilgilere yer verdik..

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat