Genel

Işıkla 10 yıl gençleştiren teknoloji artık Türkiye’de

Işıkla 10 yıl gençleştiren teknoloji artık Türkiye’de ile ilgili hazırladığımız bu yazıda, Işıkla 10 yıl gençleştiren teknoloji artık Türkiye’de hakkında bir çok şey paylaştık.. Umarım beğenirsiniz.. Sayfamızı facebook ve twitter hesaplarınızdan paylaşırsanız, çocuklar gibi mutlu oluruz : )

453453821 thinkstock guzellik cilt estetik ciplak mkl

Yapılan çalışmalarda, etkili bir şekilde cildi yenilediği ve yaşlanmayı yavaşlattığı görülen, özellikle ameliyatlar ve diğer yöntemler ile düzeltilmesi zor olan boyun ve karın bölgesindeki cilt sarkmalarında etkin bir yöntem olan BBL Forever Young teknolojisi Türkiye’de de uygulanmaya başladı.

Amerikan Sciton firmasının geliştirdiği BBL ışık teknolojisi, ışığın yararlı kısımlarını alıp zararlı kısımlarını filtreleyerek güçlendiren ve bu sayede insan cildinin genetik materyalini de gençleştirebilen bir tedavi yöntemi.

Renee Clinic’te gerçekleşen basın toplantısı ile Türkiye kamuoyuna tanıtılan yeni teknolojiyi, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Reha Yavuzer, uygulamalı olarak anlattı.

Yapılan araştırmaya göre BBL tedavisi, yılda iki defa uygulandığında, kişiler süreç boyunca 10 yıl yaşlanmalarına rağmen, ciltlerinin 10 yıl öncekinden bile daha genç göründüğü gözlemlendi. Bu da cildin 10 yıl gençleştiği ve süreç boyunca da öyle kaldığı anlamına geliyor.

25 yaş DNA’sına kavuşturan teknoloji

Stanford Üniversitesi’nde yapılan araştırmanın sonucunda BBL teknolojisinin, cildin genetik materyalini gençleştirdiği kanıtlandı. Çeşitli yaşlardaki kişiler üzerinde yapılan deneylerde elde edilen cilt DNA’sının, uygulama yapıldıktan sonra 25 yaşındaki bir bireyin DNA’sına benzemeye başladığı tespit edildi.

Bir seans 30 dakika

Son derece konforlu ve acısız yapılan bir uygulama olan BBL’de uygulama süresi, yapılacak bölgeye göre 30 dakika ile 1 saat arasında değişiyor. BBL öncelikle cildin genel problemlerinin tedavisini sağlıyor. Leke, akne, kılcal damar problemleri, cilt renk tonu kaybı, hamilelik sonrası karın sarkmaları, boyun ve vücudun çeşitli yerlerindeki sarkmalar kısa sürede giderilebiliyor.

Kısa sürede cilt sıkılaşması sağlıyor

BBL tedavisin en önemli aşamalarından biri ise “Skintyte 2” olarak adlandırılan, cilt sıkılaşmasını kısa sürede sağlayan ve en çok talep gören fonksiyonu. İnfrared dalga boyundaki bu uygulama, cilt altına inen fotonların yardımıyla kolajen sentezini tetikliyor ve yeni elastin liflerinin oluşumunu sağlıyor. Uygulama ile cilt, eski elastik yapısına bürünüyor. Özellikle ameliyatlar ve diğer yöntemler ile düzeltilmesi zor olan boyun ve karın bölgesinde cilt sarkmalarında son derece etkin yöntem, özellik cildini fromda kalmasını isteyen kişilerce veya gelecekte bu tip durumlar ile karşılaşmak istemeyenler tarafından kullanılıyor.

Botoks ihtiyacı azalıyor

BBL tedavisinin herhangi bir yaş sınırlaması yok, cildinin sıkılaşmasını isteyen herkes uygulayabiliyor.

Bu yöntemi kullanan ve aynı zamanda botoks uygulaması yapılan kişilerde, botoks yaptırma ihtiyacının daha seyrek hale geldiği, botoks seans aralıklarının oldukça uzadığı da tespit edildi.

Işıkla 10 yıl gençleştiren teknoloji artık Türkiye’de hakkında yazdığımız bu makalemizi sonuna kadar okumuş gözüküyorsunuz,,Umarım aradığınız bilgileri verebilmişizdir.Işıkla 10 yıl gençleştiren teknoloji artık Türkiye’de hakkında Kafanızda oluşan soruları veya yorumları aşağıda bulunan formumuzu doldurarak sitemize ekleyebilirsiniz.

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat