Ana Sayfa / Kültür & Sanat / Japon kılıcı gösterisi

Japon kılıcı gösterisi

Şuanda Japon kılıcı gösterisi konusunu okumaktasınız.. Sitemizde ayrıca diyet,diyet tarifleri,zayıflama ve spor önerileri,anne ve bebek,bebek bakımı ve moda gibi başlıca konularda bir çok makale bulunmaktadır. Japon kılıcı gösterisi ile ilgili olan bu yazımızı okuduktan sonra onlarıda okumaya başlayabilirsiniz.

japonkilici david mkl

Türkiye’de belki de ilk defa izleyebileceğiniz bir gösteriyle ilgili bu haberimiz: Japon kılıç sanatlarında deneyimi olan veya hayatında eline hiç Japon kılıcı almamış herkes Tameshigiri gösterisini izlemeli. Zira gösteri aikido, iaido ve kılıç sanatlarında 5. Dan sahibi David Goldberg tarafından yapılacak.

Batto Do, tek bir hamlede kılıcın çekilmesi ve aynı anda kesişin yapılması sanatı. Ayakta duruş pozisyonunda tatbik edilen Batto Do çalışmaları kata ve tameshigiri antrenmanlarıyla yapılıyor. Tameshigiri ne diye merak ediyorsanız hemen onu da açıklayalım. Tameshigiri rulo yapılmış tatamilerin (hasır mat) kılıç ile kesilmesidir. Tameshigiri doğru kesiş teknikleri ve kabiliyeti geliştirmeye yardımcı olur.

Bu sıra dışı gösteri 19 Kasım 2011 Cumartesi günü, Dank’ta.

19 Kasım 2011
14:30 – 16:30
45 dakika ara ile 3 ayrı demo yapılacak.
Gösteri ücretsiz izlenebilir.

Adres: Dank Ltd.
Çayır Cd. No 4 Carrefour Arkası Hangar Binası, İstinye / Sarıyer
Tel: (0212) 229 7200

Evet..Yazımızın sonuna geldik..Bu konumuzda Japon kılıcı gösterisi ile ilgili bilgilere yer verdik..

Bunu Baktınız mı?

Tatilde okunabilecek kitap önerileri!

Tatilde okuyabileceğiniz 11 kitap listesini bir araya getirdik! Tatile çıkarken tatil bavulunuza dahil edebileceğiniz kumsalda sahil ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir