Ana Sayfa / Moda / Kıyafetlerden Deodorant Lekesi Nasıl Çıkarılır?
Kıyafetlerden Deodorant Lekesi Nasıl Çıkarılır?
Kıyafetlerden Deodorant Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Kıyafetlerden Deodorant Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Günlük hayatta sık sık kullanılan kıyafetlerden deodorant lekesi nasıl çıkarılır? Giysilerinizde beyaz ve sarı lekelere neden olan deodorant lekelerinden bu yöntemler ile kolayca kurtulabilirsiniz.

Kıyafetlerden Deodorant Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Deodorantlar giysilerin koltuk altında leke oluşturabilir. İçerisindeki kimyasal maddelerin normal yıkama ile çıkması mümkün olmayabilir. Çamaşır makinasında yıkamadan önce giysilerinizi elininizde yıkamanız gerekebilir. Bu işlemi kolaylaştırarak deodorant lekelerinden kurtulmanız için püf noktaları hazırladık.

Deodorant Lekelerini Çıkarma Yöntemleri

Sirke ve suyu eşit miktarda karıştırın. Giysinizi bu karışımın içinde bekletin. İnce ve hassas kumaşlar için kullanmayın. Beyaz renkli kıyafetler için hidrojen peroksit kullanabilirsiniz. Sonrasında bol su ile durulayın. Yapışmış ve inatçı lekeler için amanyok ve su karışımı hazırlayıp pamuk yada bez yardımı ile kumaşı silebilirsiniz. Az miktarda çamaşır suyunun içerisinde giysinizi bekletebilirsiniz yada tamamen beyaz olan kıyafetleri çamaşır makinasında yıkarken kullanabilirsiniz. Toz deterjanınızı biraz sulandırarak lekeli bölgenin üzerinde bekletebilirsiniz. Hafif bir leke varsa ve kumaş çok ince ise beyaz sabun ile yıkayabilirsiniz. Lekenin üzerini yavaşça ovabilirsiniz.

Bunu Baktınız mı?

Nebahat Çehre stiliyle davetlerde şık ve gösterişli olun

2019 ilkbahar ve yaz sezonu, bu yıl için oldukça hareketli geçireceğimiz bir dönem olacak. Tozlu, Gamze Özkul, Tesettür Island gibi markaların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir