Sağlık

Kulak ağrısına ne iyi gelir sıcak kompres uygulayın!

Yerkürenin en istenilmeyen ağrı cinslerinden biri de hiç kuşkusuz kulak ağrısıdır. Vakit devir ansızın başlayan kulak ağrısı kişinin günlük hayatını epey olumsuz etkileyebilir. Ansızın başlayan kulak ağrısını hanede kendi doğal sistemlerinizle geçirebileceğinizi biliyor muydunuz? Kulak ağrısını konutta geçirmenin doğal formülleri de bulunuyor? Evet kulak ağrısına ne düzgün gelir? Kulak ağrısını geçiren doğal metotları neler? İşte tüm merak ettiğiniz soruların cevapları elmaelma.com’da. 

SICAK KOMPRES UYGULAYABİLİRSİNİZ 

Ağrıyan kulağınıza sıcak kompres uygulayarak ağrıyı geçirebilirsiniz. Böylelikle hem kan akışını hızlandıracak hem de tahriş olan bögeyi yatıştırmaya yardımcı olabileceksiniz. Yapmanız gereken tek şey bir havluyu sıcak suda ıslatmak ve akabinde kulağın üstüne 5 dakika boyunca uygulamak hepsi bu kadar! 

SARIMSAKLA AĞRIYI ANINDA DİNDİRİN 

Kulak ağrısını geçiren en tesirli doğal yollardan bir tanesi de sarımsaktır. Çiğ sarımsak enfeksiyonun neden olduğu kulak ağrısını azaltmaya yardımcı olmaktadır. Bir diş çiğ sarımsağı ezin suyunu çıkarın. Elde ettiğiniz sarımsak suyunu kulağınıza damlatın. Hepsi bu kadar! 

ZEYTİNYAĞI SÜREBİLİRSİNİZ 

Kulak ağrısı için olmasa da kulak kirini temizleyip tıkanıklığını açması bakımından zeytinyağı da nispeten işlevseldir. Zeytinyağı kulak kirini yumuşatır ve tıkanıklığı açar.  Yapmanız gereken tek şey, bir ölçü zeytinyağını ısıtmak ve kulağa 3 damla uygulamak. Başınızı 3 dakika boyunca yana yatırın ve yumuşayan kulak kirini çıkarın.Tıkanıklığın çabucak açıldığını göreceksiniz. 

SOĞAN AĞRIYI GEÇİRİYOR 

Soğanda sarımsağa misal bir tesir göstermektedir. Antibakteriyel özelliği sayesinde kulaktaki enfeksiyonun kurumasına yardımcı olur. Kulak içinde ağrıya neden olabilecek mikroorganzmaları öldürür. Yapmanız gereken tek şey, taze soğanı doğramak ve bir havluya sarmak. Kulağınıza 5 dakika uygulasanız yerinde olacaktır. 

Bir önceki yazımız olan Fucidin krem ne işe yarıyor? Fucidin krem nasıl kullanılır? Fucidin krem kullananlar başlıklı makalemizde cilt, etki ve Fucidin Krem hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat