Makyaj

Kusursuz cilt makyajı için tüyolar

Kusursuz cilt makyajı için tüyolar hakkında hazırladığımız güncel yazımızı okumaktasınız.Beğeneceğinizi umuyoruz 🙂

mac makyaj makeup ruj eyeliner glr

Smokey eye ve kırmızı ruj ikilisi size fazla geliyor ve daha sade bir şeyler arıyorsanız 2014 Baharının en önemli makyaj trendlerinden biri olan cilt makyajı kurtarıcınız olacak. Cildi kapatarak kusursuz bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak olan bu makyaj türü aynı zamanda fotoğraflarda da doğal güzelliğinizi daha ön plana çıkartacak.

Doğru ürünlerle temizlenmiş bir cildin üzerine kapatıcı ve pudrayla yapılan cilt makyajını size uygun ürünlerle evde de kolaylıkla yapabilirsiniz.

yuz temizleme yikama makyaj cilt su glr

Cilt makyajının en önemli noktası bakımlı bir cilttir. Eğer normal bir cilde sahipseniz sadece soğuk suyla yıkamak yeterli olacaktır. Yağlı ve akneli bir ciltle mücadele veriyorsanız ise gözenek açıcı yüz yıkama ürünleriyle yüzünüzü arındırarak cilt makyajının ilk adımını tamamlayabilirsiniz.

kadin nemlendirici yuz guzel cilt glr

Kullanacağınız kapatıcıların ve makyaj ürünlerinin cildinizi uzun süre bloke ederek onu nemsiz bırakacağını unutmayın. Cilt makyajını kolayca uygulayabilmeniz için temizleme işlemenin hemen ardından cildinizi makyaj öncesi için özel olarak hazırlanan kremlerle nemlendirin.

cilt fondoten uygulama kadin glr

Temizleyerek ve nemlendirerek hazırladığınız cildinize fondöteni uygulayın. Makyajınızın uzun süre dayanmasına yardımcı olacak fondöteninizi cildinizle aynı tonda seçmeye özen gösterin. Uygulama esnasında kulak ve burun kenarlarınızı da unutmayın. Ton farklılıklarından kaçınmak için kalan fondöteni fırça yardımıyla boynunuza da uygulamayı unutmayın.

makyaj cilt kapatici glr

Fondöten cildi kapatsa da tüm kızarıklıkları ve lekeleri kapatmaz. Cildinizde fondötenden sonra hala renk farkları ve kızarıklıklar olduğunu düşünüyorsanız concealer yardımıyla küçük kusurları kapatın.

pudra firca makyaj kadin

Fondöten ve concealer uygulamasından sonra makyajınızı sabitlemek için pudradan yardım alın. Büyük bir fırçayı pudranıza batırın ve el yardımıyla silkeleyin. Fırçada kalan kadarını cildinizin üzerine daireler çizerek yayın.

allik kadin makyaj glr

Cilt makyajının doğru allıkla daha da ön plana çıkacağını unutmayın. Yaz aylarında bronz tonlarını, kış aylarında pembe ve şeftali tonlarını kullanmaktan çekinmeyin. Fırça yardımıyla allığınızı elmacık kemiğinizden başlayacak şekilde yukarı doğru yayın.

kadin ruj kirmizi glr

Doğru makyajda dudaklarınızın da mükemmel görünmesi gerektiğini unutmayın. Rujdan önce dudak nemlendiricinizi uygulayın. Cilt makyajında gözlerinizi geri planda tuttuğunuz için ruj konusunda renk seçimi size kalıyor. Doğal görünüme devam etmek istiyorsanız toprak tonlarını kullanabilir, iddialı bir görüntü için kırmızı ve bordo gibi renkleri seçebilirsiniz

maskara kadin rimel

Cilt makyajında gözler geri planda kalsa da bakımlı bir görüntü için rimel sürmeyi unutmayın.

yuz tonik makyaj temizleme cilt glr

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat