Makyaj

Makyaj kontürü nasıl yapılır dikkat edilmesi gereken aşamalar nelerdir yüzün hangi bölgesine yapılır

Her sene değişen modayla beraber makyaj stilleri ve tarzları da dağişmektedir. Özellikle son dönemlerde oldukça popüler olan yüz hatlarını belirginleştirmede ve objektif karşısında yüzü kusursuzlaştıran kontür oldukça popüler durumda! Neredeyse kontür yapmadan makyaj tamamlanmış sayılmıyor. Ancak ne yazık ki makyajda sıklıkla yapılan hatalar arasında kontür baş sırada yerini almakta! Bugün elmaelma.com okurları için makyajda sıklıkla yapılan kontür hatalarına düşmemeniz için kontür nasıl yapılır, yüzün hangi bölgesine yapılır? sizler için derledik…

kontür makyaj nasıl yapılır

KONTÜR NASIL VE NEREYE YAPILIR?

İlk olarak makyajda kontür işlemi elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarmak ve yüz hatlarınızı çene kısmını ön plana çıkarmak için uyguladığımızın kadınların son zamanlardaki vazgeçilmez aşamalarından bir tanesidir. Köntür işlemi ile sadece yüz hatalarınızı ön plana çıkarmada değil saklamak istediğiniz bölgeleri ufak dokunuşlarla gizleyebilirsiniz. Mesela kalın kemikli bir burun yapısına sahipseniz kontür işlemiyle ince bir burun görünümü elde edebilirsiniz. 

Öncelikli olarak kontür hakkında bilmeniz gereken tek şey kontür işlemini nereye ve nasıl yapacağınız olmalıdır. Kontür işlemini pudra veya krem koyu renkli ürünlerle yapmanız mümkün. Koyu renkli ürünü elmacık kemiklerinizin alt kısmına ince çizgi halinde uygulamanız gerekmektedir. Eğerki açık bir alın yapısına sahipseniz alın kısmınızın iki tarafına da kısa çizgiler halinde uygulayabilirsiniz. 

NEYLE YAPILIR?

Eğerki kontür işleminizi kremsi yapıda bir ürünle uyguladıysanız süngerle uygulamanız yani cildinize yaymanız daha basit ve pratik olacaktır. Ancak toz bir ürün kullanmak istiyorsanız bunu fırçayla uygulamanız daha sağlıklı olacaktır. 

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat