Genel

Seks hakkında konuşmanın 3 yolu

Seks hakkında konuşmanın 3 yolu ile ilgili hazırladığımız bu yazıda, Seks hakkında konuşmanın 3 yolu hakkında bir çok şey paylaştık.. Umarım beğenirsiniz.. Sayfamızı facebook ve twitter hesaplarınızdan paylaşırsanız, çocuklar gibi mutlu oluruz : )

86488790 thinkstock cift erkek kadin konusma diyalog sohbet iliski flort glr

Seks, dile getirmesi her zaman kolay olmayan bir konu. Çoğu insan seks hakkında konuşmaktan rahatsızlık duyar. Özellikle de henüz cinselliği yaşamaya başlamamış ya da bu konuda fazla tecrübesi olmayan insanlar…

Oysa cinselliği konuşulabilir bir konu haline getirmenin ilk adımı, ilk diyaloğu bir şekilde başlatmak olmalı. Ardından tüm sorular rahatça sorulabilir. Şimdi, kadinlarkulub.com’da, o başlangıcı yapmanın yollarını konuşacağız.

167615685 thinkstock iliski cift sohbet glr

Kiminle konuşmak istediğinize karar verin. Cinsellik hakkında konuşacağınız kişi, iyi bir arkadaşınız olmalı. Konuşurken kendinizi rahat hissedeceğiniz ve arkanızdan konuşmayacağından emin olduğunuz biri… Seçeceğiniz kişi, muhtemelen bir kadın olacaktır, ama yakın arkadaşınız bir erkekse neden olmasın? Üstelik konuştuğunuz kişi bir erkekse, size hiçbir kız arkadaşınızdan alamayacağınız bilgileri, karşı tarafın gözünden aktarır. Tabii onunla seks konusunu konuşup konuşamayacağınızdan emin olmalısınız her şeyden önce.

sohbet iletisim kariyer glr

Arkadaşınızın, ikiniz dışında bir başkasının kulak misafiri olamayacağı bir yere gelmesini isteyin. Konuşurken başlarda tuhaf gelebilir ama konuya girdikten sonra sizin için daha kolay olacaktır. Konuşmaya en saçma konudan başlamayın. Belki önce arkadaşınıza, onun ilk cinsel deneyimi nasıl yaşadığını sorarak başlayabilirsiniz. Sonra gerçekten merak ettiğiniz sorularla devam edersiniz.

empati dinleme arkadas dost sohbet glr

Monolog değil, diyalog yaptığınızdan emin olun. Yani tek konuşan kişi siz olmamalısınız. Zaten sizin için maksat, karşı taraftan bir şeyler öğrenmek değil mi? Arkadaşınız bu konu hakkında konuşmaktan rahatsız görünüyorsa, özellikle de kendi seks hayatını anlatmakta zorlanıyorsa, ona, konuya devam etmek isteyip istemediğini sorun. Eğer konuşmak istemiyorsa hemen konuyu kapatın ve başka şeyler hakkında sohbet edin. Yoksa konuşmaya devam edin.

78721547 thinkstock mutlu iliski cift seks opusme glr

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat