Minikler

Sinüzit çocukların okul başarısını düşürüyor

Sinüzit çocukların okul başarısını düşürüyor ve bunun gibi bir çok yazıya yer verdiğimiz sitemize hoşgeldiniz. Şuanda Sinüzit çocukların okul başarısını düşürüyor hakkında hazırladığımız yazımızı okumaktasınız.Dilerseniz , sayfanın en altında Sinüzit çocukların okul başarısını düşürüyor konusuna benzer, beğenebileceğinizi düşündüğümüz diğer yazılarımızı ekledik, onlarıda okumanızı tavsiye ederiz. İyi eğlenceler.

cocuk sinuzit mkl

Çocuklarda sık görülen bir enfeksiyon olan sinüzit, çocuğun uyku düzeninin bozulmasına ve okul başarısının olumsuz yönde etkilenmesine yol açıyor. Medipol Hastanesi KBB Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi’nden Yrd. Doç. Dr. Özmen Öztürk, nadiren de olsa sinüzitin menenjit ve göz küresi enfeksiyonu gibi daha ciddi problemlere yol açabileceğini söyleyerek çocuklarda sinüzitle ilgili bilinmesi gerekenleri şöyle anlatıyor:

“Sinüzit bir enfeksiyondur ve hastanın yaşam kalitesi aktif enfeksiyon süresince belirgin olarak bozulur. Ayrıca çocuğun uyku düzeni bozulur, okul başarısı olumsuz yönde etkilenir, sportif performansta azalma gözlenir. İştahsızlık, mide bulantısı ve kusma aileleri endişelendirir. Sık tekrarlayan ve kronikleşme eğilimi gösteren sinüzit büyüme ve gelişmeyi de olumsuz yönde etkiler.

Kronikleşen sinüzite dikkat!
Sinüzit özellikle kulak problemlerini tetikler. Kronikleşen sinüzit konusunda dikkatli olunması gerekir. Özellikle tam bir tedavi alamayan sinüzit kronikleşme eğilimindedir. Bu nedenle antibiyotik de içeren sinüzit tedavi protokolüne uymak gerekir. Alerjik rinit (saman nezlesi) sinüslerin çalışmasını bozarak alerjik sinüzit olarak da adlandırılan duruma yol açabilir. Bağışıklık sistemi problemlerinin de araştırılması kronikleşme eğilimi olan sinüzitte değerlendirilmelidir.

Sinüzit nasıl tedavi edilir?
Sinüzitte genellikle 14 günü geçmeyen bir antibiyotik tedavisi uygulanır. Çocukluk döneminde sinüs tedavisinde cerrahi yöntemlere nadiren ve sadece özel durumlarda başvurulur.”

Evet..Yazımızın sonuna geldik..Bu konumuzda Sinüzit çocukların okul başarısını düşürüyor ile ilgili bilgilere yer verdik..

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat