Kültür & Sanat

Vizyona giren filmler (21 Şubat 2014)

Vizyona giren filmler (21 Şubat 2014) hakkında hazırladığımız güncel yazımızı okumaktasınız.Beğeneceğinizi umuyoruz 🙂

son foto glr

Bu hafta ikisi yerli, biri yabancı olmak üzere üç film vizyona giriyor.

Gülmek isteyenler için “Recep İvedik 4”, Reha Erdem’in kendine has sinema diliyle perdeye yansıttığı kadın hikayesinde kaybolmak için “Şarkı Söyleyen Kadınlar” ve Anne Fontaine’in yönettiği sıra dışı bir aşk hikayesine tanık olmak için “Yasak Aşk” filmleri, sinema salonlarında sizi bekliyor.

İşte, 21 Şubat 2014 haftasının filmlerine dair detaylar…

recep ivedik 4 glr

Recep İvedik 4
Şahan Gökbakar’ın yarattığı Recep İvedik tiplemesi, üç filmlik serisine bir film daha ekliyor. Togan Gökbakar’ın yönettiği ve Şahan Gökbakar, İrfan Kangı, Barış Gül, Cem Korkmaz‘ın oynadığı “Recep İvedik 4″te Recep İvedik’in Maldivler’deki serüvenine tanık oluyoruz.

Recep İvedik, mahallesindeki çocuklardan kurulu futbol takımının antrenörüdür. Ancak düzenli olarak idman yaptıkları araziyi sermaye sahibi biri satın alacaktır. Recep’in ise buna izin vermeye niyeti yoktur. Recep’e göre araziyi kurtarmanın tek yolu para bulup kendisinin satın almasıdır. Bulabildiği tek çözüm ise Survivor’a katılıp büyük ödülü kazanmaktır. Recep, burada Karayip korsanlarıyla karşılacak ve macera kaldığı yerden devam edecek.

sarki soyleyen kadinlar film glr

Şarkı Söyleyen Kadınlar
Reha Erdem’in Jin’in ardından çektiği son filmi, yaklaşan bir kıyamet paranoyasında insanların kapıldığı sıra dışı bir akıl tutulmasını beyazperdeye taşıyor. Filmin senaryosunu Reha Erdem kaleme alırken, başrolleri Binnur Kaya, Philip Arditti ve Deniz Hasgüler paylaşıyor. Film, yaşamları farklı engellerle sıkıştırılmış bir grup kadının, inanç, cesaret ve enerji ile hayatın farklı boyutlarına yaptıkları insani serüvenlerine eşlik ediyor. Filmin konusu şöyle:

Muhtemel bir deprem nedeniyle İstanbul’un adalarından birinin boşaltılma kararı alınmıştır. İnsanlar akın akın oradan ayrılırlar ancak küçük bir kesim bu karara uymayarak kalmakta ayak direr. Etrafta kıyamet arifesini andıran bir atmosfer hüküm sürerken geride kalanlar için hayat koşulları günden güne zorlaşacaktır.

yasak ask film glr

Yasak Aşk
Anne Fontaine’in yönettiği ve Robin Wright, Naomi Watts, Ben Mendelsohn ile Xavier Samuel’ın oynadığı Yasak Aşk (Two Mothers), Doris Lessing’in romanından beyazperdeye aktarıldı. Film, birbirlerinin oğullarına aşık olan iki dostu konu alan film, özetle şöyle:

Lil ve Roz Avustralya’nın doğu yakasında bulunan cennet gibi bir kasabada yaşamaktadır. Birbirlerini çocukluktan bu yana tanımakta olan ikili, sahile nazır, birbirlerine komşu evlerde yaşamaktadırlar. Birçok zorluğun üstesinden tek başlarına gelmekte ve çocukları Ian ve Tom’u birlikte büyütmektedirler. Sörfçü olan Ian ve Tom da bu süreçte birbirleriyle yakın arkadaş olmuştur. Lil ve Roz artık çok çekici iki delikanlının annesidir. Fakat birbirlerinden sakladıkları ve er ya da geç su yüzüne çıkacak önemli bir gerçek vardır.

the notebook notdefteri glr

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat