Kültür & Sanat

Vizyona giren filmler (24 Ocak 2014)

Vizyona giren filmler (24 Ocak 2014) hakkında hazırladığımız güncel yazımızı okumaktasınız.Beğeneceğinizi umuyoruz 🙂

sinema film glr

Bu hafta vizyonda film bolluğu var. Tam 8 yeni film gösteriliyor.

Steve McQueen’in yönettiği, 9 dalda Oscar adayı “12 Yıllık Esaret” ve En İyi Yabancı Film dalında Oscar adayı “Kırık Çember”, haftanın öne çıkan yapımları.

İşte 24 Ocak 2014 haftasının yeni filmleri…

12 yillik esaret film glr

12 Yıllık Esaret
9 dalda Oscar adayı olan “12 Yıllık Esaret” (12 Years A Slave) filminde, iç savaş öncesi ABD’de ailesiyle birlikte özgür yaşayan Solomon Northup’un köle olarak kaçırılması ve satılması sonrası yaşadıkları etkileyici bir dille anlatılıyor.

“Son dönemin en önemli filmlerinden biri” olarak da görülen “12 Yıllık Esaret”, 71. Altın Küre Ödülleri’nde “Dram” dalında “En İyi Film” seçildi.

Steve McQueen’in yönettiği filmde, Chiwetel Ejiofor, Brad Pitt, Michael Fassbender, Benedict Cumberbatch ve Paul Dano rol aldı.

kirik cember film glr

Kırık Çember
Berlin Uluslararası Film Festivali’nden iki farklı ödülle dönen film, buruk bir aşk hikayesini anlatıyor. Yönetmenliğini 2010 yılında İstanbul Film Festivali’nden Altın Lale ile dönen “Çölde Kutup Ayısı” filminin yönetmeni Felix Van Groeningen’in üstlendiği yapımın iki başrolünü belçikalı oyuncular Veerle Baetens ve Johan Heldenbergh paylaşıyor. Konusu şöyle:

Elise ve Didier karakterlerindeki farklılıklara rağmen ilk görüşte birbirlerine aşık olurlar. Biri hep konuşur, diğeri ise sürekli dinler. Didier romantik bir ateist, Elise ise hakikati tercih eden bir dindardır. Ama küçük kızları ciddi bir hastalığın peçesine düşünce, aşkları ve ilişkileri de büyük bir sınavdan geçecektir.

uzak ciglik film glr

Uzak Çığlık
Video oyunu “Uzak Çığlık”ın sinemaya uyarlaması olan macera filminin konusu şöyle:

Eski özel kuvvetler görevlisi Jack Carer ile başarılı ve hırslı bir gazeteci olan Valerie, pasifikte bulunan bir adanın üzerinde var olan, çok gizli bir askeri bilgiyle ilgili araştırma yapmaktadır. Yola çıkmak üzereyken, Dr. Krieger tarafından verilen bir emir doğrultusunda ciddi bir saldırıya uğrayan ikili, kontrolden çıkan askerlerden kaçarak hayatta kalma savaşının içine girerler.

frankenstein film glr

Frankenstein: Ölümsüzlerin Savaşı
Film, Dr. Victor Frankenstein’ın kendi elleriyle yarattığı Adam’ın hikayesini ele alıyor. Yaratıldığı günden bu yana, yaklaşık 200 yıldır amaçsız bir şekilde hayatını devam ettiren Adam’ın, Gargo ve İblisler arasındaki savaşını anlatıyor.

Orijinali Mary Shelley tarafından 1818 yılında yayınlanan hikaye, 1910 yılında ilk kez sinemaya uyarlandığından bu yana çeşitli örnekleriyle beyaz perdede yer aldı.

Bu son uyarlamanın yönetmenliğini “Karayip Korsanları: Kara İnci’nin Laneti” adlı filmin senaryosunu da yazan Stuart Beattie üstleniyor.

jack ryan golge ajan film glr

Jack Ryan: Gölge Ajan
Oscar ödüllü yönetmen Kenneth Branagh’ın yönettiği filmde Chris Pine, Kevin Costner ve Keira Knightley başrolleri paylaşıyor. Filmin konusuna gelince…

Yıllar önce New Yorklu yönetici olarak CIA tarafından göreve getirilen Jack Ryan, ABD ekonomisini çökertmek ve global kargaşa yaratmak için yapılmış bir planı ortaya çıkarınca, bunu durduracak yeteneklere sahip tek kişinin de yine kendisi olduğu ortaya çıkar. Ryan, tek başına başarmaya çalışacağı bu görevde bildiği her şeyi kullanacaktır. Jack görevi tamamlamakta ve bu komplodan canlı çıkmakta kararlıdır.

canyons sohret tepesi film glr

Şöhret Tepesi
Paul Schrader’in yönettiği filmin başrollerini Lindsay Lohan, James Deen, Nolan Gerard Funk ve Amanda Brooks paylaşıyor.

Los Angeles’ta geçen filmde, bir korku filminin yapımcılığını ve finansörlüğünü üstlenen Christian ile bir yıla yakın süredir birlikte olduğu oyuncu kız arkadaşı Tara arasındaki ilişki konu ediliyor.

seytanin gunu film glr

Şeytanın Günü
Korku ve gerilim türündeki filmin konusu şöyle:

Zach ve Samantha çifti birbirlerini çok severek evlenmişler ve balayına çıkmışlardır. Fakat ne olduklarını çözemedikleri garip bir gece geçirirler. Eve döndükten bir süre sonraysa Samantha hiç beklemediği halde hamile kaldığını fark eder. Gerçekten bir aile olmaya başladıklarını hisseden çift, yeni bebekleri için çok heyecanlıdır. Fakat Samantha’nın hamileliği zaman geçtikçe sıra dışı bir hal alır. Hem bedeninde hem psikolojisinde sıra dışı gariplikler vardır. Başta bunu hamileliğin verdiği hassasiyete bağlayan Zach, zamanla erken gerçekleşen bu gebeliğin düşündüğü gibi olmadığını anlayacak ve çift kamera kayıttayken korkunç deneyimler yaşayacaktır.

kofte yagmuru film glr

Köfte Yağmuru 2
Haftanın tek animasyon yapımını Cody Cameron ve Kris Pearn yönetti.

Devam filmi olan Köfte Yağmuru’nun ilk bölümünde, Flint, suyu yiyeceğe dönüştüren bir makine icat etti. Devam filmindeyse Flint, durdurduğunu sandığı icadının halen çalışmakta olduğunu öğrenir. Bu bölümde Flint, dünyayı, makinesinin yarattığı hayvan ve yiyecek karışımı mutant yaratıklardan kurtarmaya çalışacak.

oscar odul glr

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat