Kültür & Sanat

Vizyona giren filmler (28 Şubat 2014)

Sitemize hoşgeldiniz.. Şuanda Vizyona giren filmler (28 Şubat 2014) konusunu okuyorsunuz.Sitemizde Vizyona giren filmler (28 Şubat 2014) ve bunun gibi bir çok kategoride yazılarımız bulunmaktadır.Umarım memnun kalırsınız.

film sinema glr

Bu hafta ikisi yerli olmak üzere toplam sekiz yeni film vizyona giriyor.

Oscar adaylıkları olan “Aile Sırları” ve “Meydan”, haftanın öne çıkan filmleri…

Yerli yapım “Sürgün İnek” de haftanın güldürmeyi vaat eden yapımı.

İşte 28 Şubat 2014 haftası filmlerine dair detaylar…

aile sirlari film glr

Aile Sırları
Meryl Streep, Julia Roberts, Ewan McGregor ve Chris Cooper’ın başrollerde yer aldığı filmin konusu şöyle:

Weston ailesi tam bir karmaşa ve kaos içerisindedir. Beverly ve Violet Weston’ın üç kızı ve bir torunu vardır ve ailenin babası Beverly’nin ortadan kaybolmasıyla birlikte tüm aile biraraya gelir. Ağustos ayının kavurucu sıcağında anne ve babalarının Oklahoma’daki büyük evlerinde bir araya gelen kalabalık aile öncelikle babalarını aramanın derdindediler. Ancak ilaç bağımlısı anneleri Violet’ın nevrotik halleri, özellikle de Barbara ile olan alışıldık tartışmaları kabus gibi anlara neden olur. Barbara öte yandan ergenliğe giren kızının sorunlarıyla da uğraşırken, kardeşi Ivy de bir yasak aşkla mücadele etmektedir. Her bir aile ferdinin kendini aşacak sorunları vardır ve gidişat tüm ailenin dengesini sarsar. Weston ailesi, geleceklerini tamamen değiştirecek bir yere doğru sürüklenmeye başlar.

surgun inek film glr

Sürgün İnek
2009 yılında Malatya’da yaşanan gerçek bir olaydan esinlenilen filmde Hasan Kaçan, Şebnem Sönmez ve Vildan Atasever rol alıyor. Filmde, 28 Şubat sürecinde bir köyde yaşayan insanların televizyonda izleyip ülkede olan olaylardan endişelenmesi ve ineğin Atatürk büstünü kırmasıyla da “bizim de başımıza bir şey gelir mi” korkusunu yaşamasını anlatıyor.

gulyabani film glr

Gulyabani
“Bu Son Olsun” filminin yönetmeni Orçun Benli, bu defa korku türünde yeni bir proje ile geldi. Filmin senaristliğini Orçun Benli ile beraber Alptekin Öztürk üstlenirken, başrolleri Deniz Uğur, Melike Öcalan, Ceyda Ateş ve Didem Balçın paylaşıyor. Filmin konusu şöyle:

Güneş, Duygu, Aslı ve Yasemin fantastik bir konusu olan bir filmin senaryosunu yazmak için ormandaki bir av evine giderler. Mekanın ruhunu keşfetmeye çalıştıklarında tahmin etmedikleri olaylar da ardarda gelecektir. Falcı bir kadından duydukları Gulyabani efsanesini başta onlara boş gelse de yaşadıkları olaylarla o bölgedeki Gulyabani’yi uyandırdıklarını fark edeceklerdir.

kapital film glr

Kapital
Z ve Missing gibi önemli yapıtlara imza atan Costa-Gavras’ın yönettiği filmin başrollerinde Gad Elmaleh, Gabriel Byrne ve Liya Kebede yer alıyor. Filmin konusuna gelince…

Genç ve hırslı Marc Tourneuil, Avrupa’nın en büyük bankalarından biri olan Phoenix Bank’ın genel müdürlüğünü yürüten Jack Marmande’ın sağ koludur. Jack Marmande’a konulan kanser teşhisinin ardından hastaneye kaldırılmasıyla işler gerçek anlamda Marc’a kalmış olur. Yönetim kurulu tarafından yeni görevine resmi olarak atanan Marc, ilk andan itibaren hissedarlardan kendi istediklerini yapması konusunda baskı görmeye başlar. Ancak tüm tehditlere rağmen bankayı kendi usullerine göre yönetme konusunda son derece kararlıdır.

son kalan film glr

Son Kalan
Bu yılın Oscar adayı filmlerinden olan “Son Kalan”ın (Hancock) başrollerinde Mark Wahlberg, Taylor Kitsch ve Eric Bana yer alıyor. Filmin konusu şöyle:

Yıl 2005. Haziran ayının son haftası son derece önemli bir olaya ev sahipliği yapacaktır. ‘Red Wing’ operasyonu için seçilen dört kişilik bir SEAL ekibi, Taliban’ın lideri Admad Shad’ı ölü ya da diri ele geçirmek zorundadır. Afganistan’ın Kunar bölgesine gönderilen askerler, kendilerine oldukça güvenseler de operasyonları bekledikleri gibi ilerlemeyecektir. Taliban üyeleri tarafından başlatılan bir kuşatma sırasında ekipteki askerlerden üçü ölümcül şekilde yaralanır ve sadece biri kurtulmuş olur. Hayatta kalan asker, köylülerin evlerine sığınarak kendisini bulacak bir kurtarma timini beklemeye koyulur. Ancak geride bıraktığı üç arkadaşının başına gelenlerin ağırlığını düşündükçe işler katlanılmaz bir hal almaya başlar.

no good deed turk caddesindeki ev film glr

Türk Caddesi’ndeki Ev
Milla Jovovich ve Samuel L. Jackson’ın başrollerde yer aldığı “Türk Caddesi’ndeki Ev” (No Good Deed) filminin konusu şöyle:

Çok iyi bir polis dedektifi olan Jack, bir arkadaşına yardım etmek için, onun aramakta olduğu evden kaçan bir genci, son görüldüğü Türk Caddesi’ndeki apartmanda oturanlara sormaya başlar. Uğradığı evlerden birindeki yaşlı çift onu içeri davet eder ve silah zoruyla onu sandalyeye bağlayarak adeta esir alır. Tecrübeli dedektif, çiftin müthiş bir planla banka soymak üzere olduğunu anlar. Bu yaşlı çift bir çetenin üyesidir ve çete reisinin son derece güzel olan sevgilisi Erin, soyacakları bankanın bir yetkilisini baştan çıkarmış, ondan öğrenmeye çalıştığı gizli şifreler aracılığıyla büyük bir transferi hesaplarına geçmesini sağlamaya çalışmaktadır ve eve gelen dedektifi de bu soygunla ilgili zanneder.

meydan film glr

Meydan
En İyi Belgesel Film dalında Oscar adayı olan film, Mısır’ın Tahrir Meydanı’nda başlayan Mısır Devrimi’ni farklı kahramanlar üzerinden kameraya yansıtıyor. Altı farklı direnişçinin farklı bakış açılarıyla Hüsnü Mübarek’in yönetiminin sonlanmasına giden yola ve bu süreçte karakterlerin yaşadıkları zafer mücadelesine tanık oluyoruz. Meydan’daki gençlerin çadırlarında hak arayış direnişiyle ortaya çıkan ve Mübarek’in düşmesiyle kendini gösteren zafer ise 20. yüzyılın en dikkat çekici hikayelerinden birine dönüşüyor. Film sadece bu süreci değil, devrimin ardından ortaya çıkan toplumsal ve siyasi karışıklıkları da ele alıyor.

kis masali film glr

Kış Masalı
Akiva Goldsman’ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini Colin Farrell, Jessica Brown Findlay ve Russell Crowe paylaşıyor. Filmin konusu şöyle:

1916 yılının New York’unda, İrlanda göçmeni bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen Peter Lake yetenekli bir hırsız olarak hayatını sürdürmek zorundadır. Göreve çıktığı evlerden birinde güzel ev sahibesi Beverly Penn ile karşı karşıya gelir ve o anda genç kadına aşık olur. Ne var ki aşkları pek de uzun ömürlü olamayacaktır; zira Beverly bu olayın hemen ardından hayatını kaybeder. Beverly’i bir türlü aklından çıkaramayan Peter yakın gelecekte yaşayacağı doğaüstü bir olay sonrasında kendini başka bir zaman diliminde, kim olduğunu hatırlamadığı bir hal içerisinde bulur. Dahası ölüleri diriltmeyle ilgili gizli bir gücü olduğunu keşfetmiştir.

altin bamya glr

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat