Kültür & Sanat

Vizyona giren filmler (31 Ocak 2014)

Vizyona giren filmler (31 Ocak 2014) hakkında hazırladığımız güncel yazımızı okumaktasınız.Beğeneceğinizi umuyoruz 🙂

film sinema glr

Bu hafta bir yerli bir de İran yapımı olmak üzere iki yeni film vizyona giriyor.

Ata Demirer’in yazdığı ve aynı zamanda Demet Akbağ ile birlikte başrolde yer aldığı filmi “Eyyvah Eyvah3”, komedi sevenleri sinema salonlarına çekmeyi amaçlıyor.

Oscar ödüllü İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin yönettiği, bol ödüllü filmi “Geçmiş” de haftanın yabancı yapımı.

Vizyona giren yeni filmlere dair detaylı bilgiler kadinlarkulub.com’da.

eyyvah eyvah 3 film glr

Eyyvah Eyvah 3
Senaryosunu Ata Demirer’in yazdığı, yönetmenliğini Hakan Algül’ün yaptığı “Eyyvah Eyvah 3″te başrollerde yine Demet Akbağ, Ata Demirer, Özge Borak var.

Tarık Ünlüoğlu, Serra Yılmaz, Cengiz Bozkurt, Ayşenil Şamlıoğlu, Teoman Kumbaracıoğlu ve Salih Kalyon’un da rol aldığı filmin konusu şöyle:

“Büyük aşkı Müjgan’a kavuşup evlenen Geyiklili Hüseyin Badem için hayat zorlaşmıştır, ailesine bakabilmek için her fırsatı değerlendirmektedir. Can dostu, ablası Firuzan ise hayatına İstanbul’da devam etmektedir. Ayrı şehirlerde, ayrı hikayeler yaşayan bu insanların ortak bir yönü vardır ki, kendileri bilmeseler de feleğin çemberinden geçmek üzerelerdir ve Geyikli’de festival zamanıdır.”

gecmis film Asghar Farhadi glr

Geçmiş
Oscar ödüllü İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin yönettiği “Geçmiş”, 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde de gösterildi. Asghar Farhadi’nin ülkesi dışında çektiği ilk film olma özelliği taşıyan dram türündeki yapımın konusu şöyle:

Fransız eşi Marie’den boşanma işlemlerini tamamlamak üzere, dört yıllık bir ayrılığın ardından Ahmet Tahran’dan Paris’e gelir. Marie’nin niyeti, eski eşinin hayaline bile katlanamayan yeni sevgilisi Samir ile evlenmektir. Ahmet, Marie’nin önceki beraberliğinden olan kızı Lucie ile ilişkisinin sıkıntılı olduğunu fark edince aralarını bulmaya çalışır fakat böylece geçmişten gelen sırlar açığa çıkmış olur.

sinema vizyon film glr

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat