Kültür & Sanat

Vizyona giren filmler (7 Şubat 2014)

Vizyona giren filmler (7 Şubat 2014) ve bunun gibi bir çok yazıya yer verdiğimiz sitemize hoşgeldiniz. Şuanda Vizyona giren filmler (7 Şubat 2014) hakkında hazırladığımız yazımızı okumaktasınız.Dilerseniz , sayfanın en altında Vizyona giren filmler (7 Şubat 2014) konusuna benzer, beğenebileceğinizi düşündüğümüz diğer yazılarımızı ekledik, onlarıda okumanızı tavsiye ederiz. İyi eğlenceler.

sinema glr

Bu hafta vizyona giren filmler, iyi film izlemek isteyenleri tatmin edecek gibi görünüyor.

Martin Scorsese’nin yönettiği “Para Avcısı”, Paolo Sorrentino’nun klasik olmaya aday filmi “Muhteşem Güzellik“, haftanın öne çıkan yapımları.

Gösterime giren tek yerli yapım ise Atıl İnaç’ın yönettiği, Altın Koza ödüllü “Daire” filmi.

İşte haftanın yeni filmlerine dair detaylı bilgiler…

para avcsisi film glr

Para Avcısı
Martin Scorsese’nin yönettiği; başrollerinde Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey, Kyle Chandler’in yer aldığı film, bu yıl Oscar’ın da yıldızlarından.

Gerçek bir karakterin, şaşılası hayat hikayesinden uyarlanan yapım, broker’lık mesleği sayesinde Wall Street piyasasında kimsenin kazanamayacağı parayı kazanmayı başaran genç bir borsacının alkol, seks, uyuşturucu ile geçen hayatının inanılması zor detaylarını paylaşıyor.

muhtesem guzellik film glr

Muhteşem Güzellik
Film, Roma’nın büyüsüne kendini kaptırmış 65 yaşındaki bir yazarın gençliğine duyduğu yoğun özlem, bir süredir dahil olduğu sosyetenin ve yakın çevresindekilerin insanlıktan çıkışı ve sürekli değişen yaşamın da baskısı ile yeniden yazmaya karar verişini anlatıyor.

Filmin yönetmen koltuğunda “Olmak İstediğim Yer” (This Must Be the Place) filmin ile adından söz ettiren Paolo Sorrentino var.

daire filmi glr

Daire
Altın Koza’da, yönetmen Atıl İnaç’a En İyi Yönetmen ödülünü kazandıran, kara mizah da içeren dram türündeki film, haftanın tek yerli yapımı. Başrollerinde Fatih Al, Nazan Kesal, Erol Babaoğlu, Selen Uçer, Kanbolat Görkem Arslan, Çağlar Çorumlu’nun yer aldığı filmde, hayal ve gerçek aykırı bir üslupla iç içe geçiyor. Feramus adlı bir öğretim görevlisinin, babasının ölümü ile memleketine dönüşü, tanıştığı yeni kişiler ile birlikte yepyeni bir anlamsızlık denizine sürüklenişinin anlatıldığı filmde, kentsel dönüşümün kasabaları dahi tehdit eder hale geldiğine tanık oluyoruz.

herkul efsane basliyor film glr

Herkül: Efsane Başlıyor
Haftanın tek macera ve aksiyon filmi. Üç Oscar adaylığı bulunan “Dağcı” (Cliffhanger), “Zor Ölüm 2” (Die Hard 2) ve “Mavi Korku” (Deep Blue Sea) gibi filmlerin yönetmeni Renny Harlin, şimdiye kadar sayısız uyarlaması bulunan Herkül’e farklı bir yorum getiriyor. Kaynağını mitolojiden alan Herkül hikayesi bu sefer enteresan bir yol izliyor ve işin fantastik tarafını bir parça da olsa arka planda tutarak, işin insani boyutlarına eğiliyor. Tanrı Zeus’un ölümlü bir kraliçeden doğan oğlu Herkül ya aşık olduğu kadın için çabalayacaktır ya da kaderini yerine getirerek hüküm sürmekte olan kötü imparatoru alaşağı edecektir.

saving mr banks film glr

Mr. Banks
Tom Hanks ile Emma Thompson’ın başrollerde yer aldığı film, Disney’in bol ödüllü klasiği Marry Poppins’in nasıl beyazperdeye uyarlandığını çift katmanlı bir hikaye akışı ile anlatıyor.

Filmde, Walt Disney ünlü romanı sinemaya uyarlamak istemektedir ancak önünde eserin yazarı P.L. Travers ve onun haklı istekleri durmaktadır. Bu iki önemli ismin hayatlarından mühim kesitler de sunan Mr. Banks filmi, aynı zamanda babalar ve evlatları teması üzerinden çok önemli mesajlar veriyor.

lego filmi glr

Lego Filmi
Liseli Polisler (21 Jump Street) ve Köfte Yağmuru (Cloudy With A Chance Of Meatballs) gibi alanının başarılı filmlerini beraber yönetmiş olan Lord ve Miller’ın başında bulunduğu “Lego Filmi” projesi bu haftanın tek animasyon çalışması. Sadece çocuklara değil, küçüklüğünü Lego’lar ile geçirmiş nice yetişkine de hitap eden animasyon filmi, Lego’nun inanılmaz dünyasında keşfe çıkarıyor. Film, Lego evrenindeki sıradan biri olan Emmet’ın bir yanlışlık sonucu bu dünyayı kurtaracak olan seçilmiş kişiye dönüşmesini anlatıyor.

oscar odul glr

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat