Ana Sayfa / Kültür & Sanat / Cirque du Soleil İstanbul’da!

Cirque du Soleil İstanbul’da!

Şuanda Cirque du Soleil İstanbul’da! konusunu okumaktasınız.. Sitemizde ayrıca diyet,diyet tarifleri,zayıflama ve spor önerileri,anne ve bebek,bebek bakımı ve moda gibi başlıca konularda bir çok makale bulunmaktadır. Cirque du Soleil İstanbul’da! ile ilgili olan bu yazımızı okuduktan sonra onlarıda okumaya başlayabilirsiniz.

cirque de soleil

Efsanevi Cirque du Soleil Akbank desteğiyle Türkiye’de!

Dünyanın en büyük ve en etkili gösteri topluluklarından Cirqeu du Soleil, Akbank’ın desteğiyle ilk kez Türkiye’ye geliyor.

Müzik, dans ve sahne şovunun mükemmel bileşimi olarak adlandırılan, bugüne kadar tüm dünyada 5 kıtada milyonlarca izleyiciyi büyüleyen efsanevi topluluk 19 Şubat-4 Mart 2011 tarihleri arasında İstanbul Abdi İpekçi Arena’da 10 özel gösteri yapacak.

Kurulduğu günden bu yana, dünyanın çeşitli ülkelerinde turnelere çıkan ancak Türk hayranlarının yurt dışında ya da video koleksiyonlarından izlemek zorunda kaldığı ünlü topluluk, büyüleyici şovlarını ilk kez Türkiye’de sergileyecek.

Topluluk İstanbul’da, ünlü Saltimbanco gösterisini sahneleyecek. Cirque du Soleil topluluğunun kurucusu Guy Laliberte’nin “Hayatın kutlanışı” ifadesini kullandığı Saltimbanco, 51 kişilik kadrosu ve muhteşem sahne performanslarıyla, Türkiye’deki sanatseverlere hafızalardan silinmeyecek bir deneyim yaşatacak.

Cirque du Soleil topluluğunun gösterisi için bilet fiyatları 55.50 TL – 163.50 TL arasında değişiyor. Gösterinin biletlerini Biletix’ten almak mümkün.

Saltimbanco hakkında…
Cirque Du Soleil’in yaratıcısı Guy Laliberte, Saltimbanco gösterisi için hayatın kutlanışı sözlerini kullanıyor.

Farklı sanat türlerini harmanlayarak şimdiye kadar görülmemiş orijinallikte bir gösteri sunan Saltimbanco topluluğunun sanat anlayışı 8 farklı değerden oluşuyor: Akrobasi, Tiyatro, Hayal gücü, Dans, Cesaret, Hüner, Zarafet ve Çok kültürlülük.

Renkli karakterler ve hipnotize edici sahne tasarımıyla epik bir gösteriye imza atacak efsane topluluk, 51 kişilik kadrosu ve hikâyede öne çıkan teatral karakterleri, barok görselliğiyle şimdiye kadar Türkiye’de görülmemiş büyüklükte bir şova hazırlanıyor. Kimi zaman komik kimi zaman dramatik tonlara sahip bu gösteride, trapez, akrobasi, denge ve jonglörlük üzerine farklı bölümler yer alıyor. İstanbul gibi büyük metropollerin dinamiklerinden ilham alan Saltimbanco, şehrin ruhunu yansıtan çok renkli ve uzun süre hafızalardan silinmeyecek bu gösteri İstanbul’da da sergilenecek.

Cirque du Soleil Saltimbanco Gösterisi
Gösteri tarihleri: 19 Şubat 2011 – 4 Mart 2011
Gösteri mekanı: İstanbul Abdi İpekçi Arena

Gösteri Programı
19.Şubat.2011, Cumartesi, Saat: 16.0020.Şubat.2011, Pazar, Saat: 16.0025.Şubat.2011, Cuma, Saat: 20.0026.Şubat.2011, Cumartesi, Saat: 16.0027.Şubat.2011, Pazar, Saat: 16.004.Mart.2011, Cuma, Saat: 20.00
Bilet Fiyatları
1. Kategori: 163,50 TL
2. Kategori: 136,00 TL
3. Kategori: 109,00 TL
4. Kategori: 82,50 TL
5. Kategori: 55,50 TL

Bilet satış: biletix.com

kadinlarkulub.com’dan notlar…
Toplu bilet almak istiyorsanız (212) 219 83 19 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Gösteri 5 yaşından küçükler için uygun değil ve ayrıca tüm çocuklar bilete tabii… Etkinlik mekanına kamera, fotoğraf makinası, ses kayıt cihazı alınmayacak.
Akbank’ın önemli desteği sayesinde, Cirque du Soleil’i Türkiye’de izleme şansı bulacağız. Unutmayın, gösteri sadece 6 defa yapılacak… Akbank kredi kartlarına özel 1000 adetlik indirimli biletler tükenmiş bile. Bu nedenle, Cirque du Soleil’i kaçırmak istemeyenlerin biletlerini hemen almasında yarar var.

Cirque du Soleil İstanbul’da! hakkında yazdığımız makalemizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.. Sosyal medya hesaplarınızdan sitemizi paylaşarak bize çok ama çok büyük bir destek olabilirsiniz.. Daha büyük bir kitleye ulaşmak istiyoruz.Buda sizin desteklerinizle olacak.

Bunu Baktınız mı?

Tatilde okunabilecek kitap önerileri!

Tatilde okuyabileceğiniz 11 kitap listesini bir araya getirdik! Tatile çıkarken tatil bavulunuza dahil edebileceğiniz kumsalda sahil ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir