Ana Sayfa / Kültür & Sanat / Hem kitap hem ajanda: 16 Aylık Günlerin Getirdiği

Hem kitap hem ajanda: 16 Aylık Günlerin Getirdiği

Hassas noktası ajanda olanları buraya alalım! Yazma merakınız varsa, sistem de seviyorsanız ajandalar en beğenilen eşyalarınız oluyor. Ajandalar diyorum, zira o o denli bir tane olmuyor. Hele bu devirde daima daha şığı çıkıyor. 16 Aylık Günlerin Getirdiği Ajandası, birebir devirde bir kitap olması tarafıyla beni kalbimden vurdu…

Arsebük, bir ajanda çıkarmış çıkarmasına da, o denli planlayıcı istikameti yok yalnızca. Bir yandan da bilirkişilik sahalarını kullanarak onu adeta bir ferdî gelişim kitabına dönüştürmüş. Alanı gelmişken acilen Arsebük’ün bilirkişilik meydanlarından da bahsedelim:

Arketipler, Mandala ile farkındalık atölyeleri, Ekip Olmak, Ekip Ruhu Yaratmak Mandala Oyunları, Mandala Yavru Atölyesi, Sanatla Farkındalık Atölyesi, “Ergenle Yaşama Kılavuzu” isimli atölye serisi (iki direktörlü bir program), Metnin sihirli gücünden yola çıkarak Metinle Farkındalık Atölyesi!

Ve bu yılın teması da, arketipler…


(Silvia Arsebük)

16 AYLIK GÜNLERİN GETİRDİĞİ

Arsebük’e nazaran, hayatı manalandırmak büyük ölçüde bizim elimizde. Bunun yolu öncelikle kendimizi tanımak, beslendiğimiz kökleri bilmek ve gölgelerimizle yüzleşmekten geçiyor. İşte arketipler de bu mülahazanın peşi sıra çıkıyor. Arsebük bu kanıyı şöyle açıklıyor:

“Arketiplerimi keşfetmeye başladığımda, içimdeki “ben”lerle tanıştım. Onların aydınlık ve gölge taraflarının ömrümü nasıl etkilediğini fark ettim. Bu sayede kim olduğumu ve bana nelerin âlâ geldiğini, güç kattığını, nelerin güçsüz bıraktığını gördüm. Ruhumun ve benliğimin gerçek muhtaçlıklarını anlamak hayatımı kolaylaştırdı, huzur ve istikrar getirdi.”

(Silvia Arsebük)

Sonra da ortaya bu yıl her ay yalın bir lisanla açıklanmış bir arketip ile tasnışıveriyoruz işte. Bu sıcak tanışma bize, kolaylıkla uygulanabilir alıştırmalar, pek çok davranışımıza ve mülahaza kalıbımıza dair nedenleri anlamlandırma, kabullerimizi genişletme ve şifalanmayı da beraberinde getiriyor.

Tanıtım bülteni ayrıyeten diyor ki: “Alıştırma, yazı ve aforizmalar ile çeşitlenen ajanda, en kıymetli kaynağımız olan vaktimizi düzenlerken varlığımızı keşfetme imkânı sunuyor. Eylül 2019-Aralık 2020 tarihlerini kapsayan ajanda Ağustos ayında raflardaki yanını alıyor!”

16 Aylık Günlerin Getirdiği

Silvia Arsebük

Libros Yay.

S.: 280

*

Damla Karakuş

Instagram: biyografivekitap

Bunu Baktınız mı?

Tatilde okunabilecek kitap önerileri!

Tatilde okuyabileceğiniz 11 kitap listesini bir araya getirdik! Tatile çıkarken tatil bavulunuza dahil edebileceğiniz kumsalda sahil ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir