Ana Sayfa / Kültür & Sanat / Stephen Hawking’in

Stephen Hawking’in

Şuanda Stephen Hawking’in konusunu okumaktasınız.. Sitemizde ayrıca diyet,diyet tarifleri,zayıflama ve spor önerileri,anne ve bebek,bebek bakımı ve moda gibi başlıca konularda bir çok makale bulunmaktadır. Stephen Hawking’in ile ilgili olan bu yazımızı okuduktan sonra onlarıda okumaya başlayabilirsiniz.

buyuk tasarim

Dünyanın en büyük düşünürlerinden Stephan Hawking’in Amerikalı fizikçi Leonard Mlodinow ile birlikte yazdığı, yaşamın ve evrenin gizemine dair yeni cevapları içeren kitabı “Büyük Tasarım / The Grand Desing”, Doğan Kitap tarafından Türkçe’ye kazandırıldı.

Niçin hiçlik değil de varlık var? Niçin varız? Niçin başka yasalar değil de bu bildiğimiz yasalar var?

Bu sorulara yanıt ararken, “Evreni en derin düzeyde kavrayabilmek için yalnızca evrenin nasıl hareket ettiğini değil, niçin öyle hareket ettiğini de bilmek zorundayız” diyor Hawking.

Hawking’in evrenin yaradılışını açıklamak için ilahi bir güce ihtiyaç olmadığı iddiası kitabın dünyada piyasaya çıkmasıyla birlikte çok tartışıldı.
Hawking kitapta, “Yerçekimi kanununun varlığı, Evren’in kendisini yoktan var etmesine olanak tanıyor. Evren’in ve bizim var olma nedenimiz ‘kendi kendini yaratmadır’. Tanrı’nın fitili ateşleyip Evren’i harekete geçirmesine gerek yok” diyor.

Büyük Tasarım
Steohan Hawking, Leonard Mlodinow
Doğan Kitap

Stephen Hawking’in başlıklı makalemizin sonuna geldik..Stephen Hawking’in ile ilgili sorularınızı/yorumlarınızı aşağıdaki yorum formunu doldurarak , bu sayfaya gönderebilirsiniz.Teşekkürler.

Bunu Baktınız mı?

Tatilde okunabilecek kitap önerileri!

Tatilde okuyabileceğiniz 11 kitap listesini bir araya getirdik! Tatile çıkarken tatil bavulunuza dahil edebileceğiniz kumsalda sahil ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir