Ana Sayfa / Kitap / Aşkın 5N1K’sını çözümleyen kitap çıktı!

Aşkın 5N1K’sını çözümleyen kitap çıktı!

Aşkın 5N1K’sını çözümleyen kitap çıktı! ile ilgili hazırladığımız bu yazıda, Aşkın 5N1K’sını çözümleyen kitap çıktı! hakkında bir çok şey paylaştık.. Umarım beğenirsiniz.. Sayfamızı facebook ve twitter hesaplarınızdan paylaşırsanız, çocuklar gibi mutlu oluruz : )

167640982 thinkstock kalp saglik mkl

Aşkın 5N1K’sını öğrenmek isteyenler için, “Mesnevi Terapi” ve “Yunus Terapi”den sonra serinin üçüncü kitabı “Aşk Terapi” yayında.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Aşk Terapi” adlı yeni kitabında, “Kime aşığım, aşk nedir, neden aşığım, ne şartlarda aşık oldum, nasıl aşık oldum, aşkımın zamanlaması nasıldı, aşkımı nasıl sürdürülebilir hale getirebilirim?” gibi sorulara cevaplar arıyor.

Kitapta “Self Report”, yani kendi kendinizi değerlendirebileceğiniz üç önemli ölçek; “yakın ilişkiler ölçeği”, “duygu ifadesi ölçeği” ve “yalnızlık ölçeği” sunuluyor.

Yazar Prof. Dr. Nevzat Tarhan, artık aşk duygusunu klinik ölçeklerle analiz edebildiklerini, arka planında neler yattığını daha ustaca ve ince yöntemlerle ayrıştırabildiklerini ifade ediyor.

Tarhan, “Aşkın hem biyolojik hem de psikolojik boyutunu inceleyebiliriz, fakat buna kadim bilgeliğin katkısını da eklemek gerekir diye düşündük. Bunun için, yeni bilgiler ışığında Doğu hikâyelerini ve Mevlânâ’nın aşk öğretisini yeniden yorumlamaya ihtiyacımız vardı. Bu kitapta bunu yapmaya çalıştım” dedi.

Kitabın birinci bölümünde aşkın mahiyeti tartışılıyor. Bu bölümde, ilk görüşte aşkın ne anlama geldiğini, kime aşık olduğunuzu, neden aşık olduğunuzu sonsuzluk arayışınızı bulabilirsiniz. İkinci bölümde aşkı anlamaya çalışırken devreye giren kavramların neler olduğunu göreceksiniz. Aşkın bitmeyen enerjisini ve akıl hastalığı boyutunu da bu bölümde bulabilirsiniz. Üçüncü bölümde aşk ve evlilik ilişkisi ele alınıyor. Dördüncü ve beşinci bölümleri ise aşkın afetleri ve faydaları irdeleniyor.

Aşk Terapi
Prof. Dr. Nevzat Tarhan
Timaş Yayınları
Fiyatı: 15 TL

Aşkın 5N1K’sını çözümleyen kitap çıktı! ile ilgili konumuzu okudunuz.Umarım beğenmişsinizdir..Aşağıda Aşkın 5N1K’sını çözümleyen kitap çıktı! konusuna benzeyen diğer konuları listedelik..Umarım ilginizi çeker..

Bunu Baktınız mı?

Orhan Veli’den yürek yakan aşk mektupları

Orhan Veli’den yürek yakan aşk mektupları hakkında hazırladığımız güncel yazımızı okumaktasınız.Beğeneceğinizi umuyoruz 🙂 Yapı Kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir