Ana Sayfa / Güzellik / Badem göz estetiği hakkında her şey

Badem göz estetiği hakkında her şey

Birinci bakışta yüzde en dikkat çeken organ olan gözlerin, yaşı hem ele verebildiğini, hem de yaşı saklayabildiğine dikkat çeken Op. Dr Mirza Fırat, gelişen estetik tedavilerdeki teknoloji sayesinde genç ve dinamik bakışlar elde edildiğini, yaş faktörüne olumlu tesirlerinin olduğunu belirterek, “Görselliğin giderek daha çok değer kazandığı günümüzde, bakışlar da artık çok daha ön planda. Bakış estetiği 20’li yaşlarda bile artık talep edilir ve uygulanır bir hale geldi.” dedi.

Badem göz estetiği neden yapılır

Op. Dr. Mirza Fırat, gözün iç ve dış yan bucaklarına kantus ismini verdiklerini, badem göz estetiğinin gözün dış kantusunun daha dışarı ve yukarı yanlışsız çekilerek gözün yine şekillendirilmesi süreci olduğunu lisana getirdi.

Göz dış kantusunun aşağı hakikat olmasının yorgunluğu ve düşük enerjiyi çağrıştırdığını anlatan Op. Dr. Mirza Fırat, etkileyiciliğin odak noktası olan gözlerde bu durumun istenmeyen bir tesir olduğunu, birçok kişinin bu nedenle bu operasyonu talep ettiğini tabir ederek, yapılan cerrahinin kısa, olağan oluşu ve dokulara zarar vermeyen bir süreç olmasından dolayı de tatbikinin giderek artarak yaygınlaştığını belirtti.

Op. Dr. Mirza Fırat, göz yapısı aşağıya akıllıca olan kişilerin; yorgun, üzgün ve mutsuz görünebildiğini, kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olan bu sorunun badem göz estetiği ile ortadan kaldırıldığını vurgulayarak, “Herkesin sıklık anlayışının farklı olduğunu söylemiştik fakat badem göz herkes tarafından tercih edilmekte, hafif yukarıya kalkık, çekik gözler daha hoş kabul edilmektedir. Üstelik badem göz estetiği epey minik bir cerrahi tatbiktir.” dedi.

“Göz etrafı bir bütündür”

Gözlerin epey hassas bir organ olduğu için kimi insanların bu operasyona kuşku ile yaklaştığını kelamlarına ekleyen Op. Dr. Mirza Fırat, gelgelelim badem göz estetiği ameliyatının püf noktalarını hastalarıyla yüz yüze görüştüğünde, tasalarını bir kenara bırakabildiklerini, hoşluklarının, daha cazibeli olacaklarının yahut göz muhitindeki meselelerden kurtulabilecekleri için inançla karar verebildiklerini lisana getirdi.

Süreç nasıl yapılıyor

Endoskopik teknik ile sunulan en büyük farkın sürecin kalıcı olması formunda açıklama yapan Op. Dr Mirza Fırat, ameliyathane koşullarında umumî anestezi altında yapılan bu sürecin gözün dış kantusundaki fasya ve kasların dışa ve yukarı hakikat gerdirilerek kemik zarına asılmasını kapsadığını, ortalama 1 saat kadar sürdüğünü, ömür uzunluğu kalıcılığı olan bu sürecin yaşlanmanın tesirlerine bağlı olarak yıllar içerisinde isteğe bağlı olarak tekrar edilebileceğini belirtti.

Op. Dr. Mirza Fırat, bilinen kronik bir göz rahatsızlığı olmayan, göz halinden şikayetçi olan herkesin bu ameliyat için aday olabildiğinin altını çizdi.

Cazibeli ve alımlı bakışlara sahip olacakları için, kaygılarının gölgede kalabildiğinin altını çizen Op. Dr Mirza Fırat, göz etrafının bir bütün olarak kıymetlendirilmesi gerektiğini, göz kapağı estetiği ile kaz ayaklarının giderilmesi, düşen kaşların kaldırılması üzere süreçlerin de bu operasyonla birlikte kombine edilmesinin, sözün formlandığı göz ortamına daha olumlu tesirler sağlayabildiğini bildirdi.

“İfadelerdeki olumlu değişim özgüven tazeliyor”

Badem göz ameliyatı ile üst göz kapağında fazlalık ve sarkma üzere meselelerin da giderilebildiğini, yapılan bu operasyonun yaklaşık bir saat içinde tamamlanabildiğini vurgulayan Op. Dr. Mirza Fırat, bu süreci tercih eden bireylerin dış görünüşünü direkt etkilediğini ve sözlerindeki olumlu değişikliğin son radde özgüven sağladığını söz ederek, “Badem göz estetiği ile elde edilen değişim sayesinde, insanlar çok daha enerjik, genç ve canlı görünebilirler. Günlük işlerini yahut aktivitelerini etkilemeyen, süreçten birkaç saat sonra hastaların taburcu edilebilir. Bu operasyon sayesinde bakışlardaki derinliğin artar ve birebir hengamda bakışların verdiği güç büsbütün olumlu cephede değişir.” halinde kelamlarını sonlandırdı.

Bunu Baktınız mı?

İlk buluşma için nasıl makyaj yapmalı? Doğallıktan vazgeçmeyin!

Birinci buluşmaya giderken kıyafetinden tutun çantasına çantasından tutun makyajına kadar ihtimama bözene giyinip boyanıyoruz. Lakin hüsrana ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir