Ana Sayfa / Güzellik / İlk buluşma için nasıl makyaj yapmalı? Doğallıktan vazgeçmeyin!

İlk buluşma için nasıl makyaj yapmalı? Doğallıktan vazgeçmeyin!

Birinci buluşmaya giderken kıyafetinden tutun çantasına çantasından tutun makyajına kadar ihtimama bözene giyinip boyanıyoruz. Lakin hüsrana uğramamak ve ve birinci buluşmada ”ben elimden geleni yaptım bu benim sonuçta” demek için bir çok hatunun sıklıkla sorun yaşadığı mevzulardan biri de makyaj seçimidir. Birinci buluşma makyajlarında olabildiğince minimum seviyede tutmaya itina gösterin. Yaptığınız makyajın suratınızda kek üzere kalın görünmesini istemiyorsanız doğal makyaj yapmanın ipuçlarını sıraladık!

Ten makyajı!

Hava sıcak olabilir soğuk olabilir hangi mevsimde olursa olsun birinci buluşma makyajında ten makyajınızın akmaması ve bozulmaması epeyce kıymetlidir. Bunun için makyaj öncesi cildinizi temizleyip baz uygulayın daha sonra inca yapıda hafif kapatıcılık veren bir fondöten uygulayarak hafif allık uygulayın. 

Göz makyajı

Gözlerinizde hafif derinlik ve çekiciilik kazandırmak için koyu renkli olmamak kuralıyla gölgelendirme yapabilir yahut eyeliner çekebilirsiniz. Son olarak maskara uygulayarak göz makyajınıza son noktayı koyabilirsiniz.

Dudaklarda Doğal Tonlar Seçin!

Dudağınızda olabildiğince doğal tonlarda hafif renk veren ruj seçimlerine yönelin aksi taktirde bir şey tarafken yahut içerken koyu renkli ruj sağa sola bulaşarak makyajınızı riske atabilir.

Bunu Baktınız mı?

Badem göz estetiği hakkında her şey

Birinci bakışta yüzde en dikkat çeken organ olan gözlerin, yaşı hem ele verebildiğini, hem de yaşı saklayabildiğine dikkat çeken Op. Dr Mirza ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir