Sağlık

Uzmanlardan maden suyu tavsiyesi

Münhasıran bayramın yaz aylarına denk gelmesinden ötürü likit tüketimi her zamankinden ziyade ehemmiyet taşıyor. Terzi, likit tüketimini arttırmak için ise su tüketiminin yanında vücudun hem mineral istikrarını korumak hem de gün içerisinde likit ölçüsü ile birlikte kaybedilen mineralleri geri kazanmak için maden suyu tüketilmesi gerektiğini belirtiyor.

Maden suyu hayli kıymetli

Bayramın gelmesiyle birlikte şerbetli, hamurlu tatlılar ve et eserleri nispeten çokça tüketiliyor. Diyetisyen Cemre Terzi, “Hem vücudumuz için gerekli olan magnezyum, kalsiyum üzere minerallerin sağlanması hem de metabolizma, sindirim, bağırsak sistemleri üzerindeki olumlu ve sağlıklı tesirleri nedeniyle maden suyu içilmesi epeyce kıymetli. Gün içerisinde tüketilen al et ve tatlı tüketiminin denetim altında tutulması ve vücut istikrarının korunabilmesi için sade yahut aromalı maden suyu içilmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Sarımsağın saça faydaları nelerdir? Sarımsak saç çıkarır mı? başlıklı makalemizde saç, Şampuan ve Sarımsak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat