Dekorasyon

Balkonlar için 30 dekorasyon önerisi

Sitemize hoşgeldiniz.. Şuanda Balkonlar için 30 dekorasyon önerisi konusunu okuyorsunuz.Sitemizde Balkonlar için 30 dekorasyon önerisi ve bunun gibi bir çok kategoride yazılarımız bulunmaktadır.Umarım memnun kalırsınız.

balkon dekorasyon glr

Yaz sıcaklarında, evlerimizde hava alabileceğimiz yegane yer, balkonlarımız oluyor.

“Şehrin içinde tıkıştık kaldık, küçücük balkonlarımız var, nasıl keyifle oturalım?” diyorsanız gelecek sayfalara bakmanızı öneriyoruz.

Detaylara odaklanarak nasıl da rahat, şık ve kullanışlı balkonlar dekore edilebilir? Yanıtı kadinlarkulub.com’da.

balkon dekorasyon masa sandalye glr

1- Yaza yakışır cıvıl cıvıl renklerin kullanıldığı bir balkonda kim neşelenmez ki? Bu ilham verici resimde hakim olan pembe tonları mekana hem feminen hem şirin bir hava katıyor. Yerde kullanılan ahşap ise ortama sıcaklık vererek insanı dostlarıyla muhabbet etmeye teşvik ediyor.

balkon dekorasyon glr

2- Dar ve uzun bir balkonunuz varsa hasır bir sandalyenin yanına küçük bir sehpa koyarak çay keyfiniz için ideal bir ortam yaratabilirsiniz. Çiçekleri de unutmamak gerek. Ortama doğal bir görüntü ve taze bir hava katacaktır.

balkon dekorasyon sandalye glr

3- Büyük bir balkonunuz varsa mangal keyfi bile yapabilecek kadar şanslısınız demektir. Kahve tonları, yeşil ve turuncu renkler kullanılan bu balkon, insanı hoş bir muhabbete, mangal eşliğinde keyifli yemeklere davet ediyor.

balkon dekorasyon glr

4- Sandalyelerde otururken rahat edemiyorsanız sedirler tam size göre. Dar bir balkonda uygulayabileceğiniz L model bir sediri bol yastıkla süsleyerek kendinize bir taht yaratabilirsiniz. Yine çiçekleri unutmadan…

balkon dekorasyon glr

5- Otantik bir dekorasyona ne dersiniz? Bakır tepsiden bir sehpa, oryantal desenli minderler ve kilimle rahat ve şık bir balkon yaratabilirsiniz.

balkon dekorasyon glr

6- Bu tarz bir kullanımı ofisler için rahatlıkla önerebiliriz. Çay, kahve molalarınız esnasında ruhunuzu harekete geçirecek canlı tonlarda bir masa seçerek kısa sürede enerji dolu hissedebilirsiniz.

balkon dekorasyon sandalye glr

7- Yeşil, siyah ve beyaz renklerinin bir arada olması fikri size alakasız bir kombinasyon gibi geliyorsa, balkonunuzda bu renkleri uyguladığınızda ne kadar yanıldığınızı anlayacaksınız. Siz de cesur olup balkonunuzda fıstık yeşili bir sandalye, siyah-beyaz halı ve minderlerle hoş bir bütünlük sağlayabilirisiniz.

balkon dekorasyon glr

8- Yine bir sedir uygulamasına örnek olan bu balkonda ahşap yer döşemesi ve çiçekler doğal bir ortam yaratıyor. Minderlerde kullanılan birkaç renk detayı da mekana hayat veriyor. Benzer bir dekorasyonu siz de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

balkon dekorasyon glr

9- Amaç biraz hava alıp, muhabbet eşliğinde çay ya da kahve içmekse iki sandalye ve bir sehpa yeterli. Eğer tercihiniz ahşaptan yana olursa daha samimi bir ortam oluşacaktır.

balkon dekorasyon masa sandalye glr

10- Şehrin göbeğinde kaç evin balkonu kocaman ki? Balkonunuz ufak ama ferahsa, bu sizin için büyük bir şans. Minik bir masa, ufak bir kilim, iki sandalye ve birkaç saksı çiçeği ile şık ve kullanışlı bir dekorasyon yaratmak mümkün.

balkon dekorasyon glr

11- Gri tonlarının hakim olduğu bu balkon, hem modern hem sofistike görünüyor. Bu sedirde 10 dakikalık bir şekerleme yapmak istemeyecek biri var mı acaba? Benzer tonları ve aksesuarları kullanarak siz de kendinize modern çizgilerin hakim olduğu bir balkon yaratabilirsiniz. Bu dekorasyon için biraz büyük bir balkona ihtiyaç olduğunu hatırlatalım.

balkon dekorasyon glr

12- Tuğla duvarlar, siyah yer döşemesi ve siyah aksesuarlar nasıl da iç karartıcı geliyor kulağa, değil mi? Fakat güneş alan aydınlık bir balkonda bu renkleri kullanmayacaksınız da nerede kullanacaksınız? Çok güneş alan bir balkonsa yine koyu renk güneş şemsiyesiyle dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

balkon dekorasyon sandalye glr

13- Her zaman renkler, çiçekler kullanmak gerekmiyor. Amacınız hava almak, muhabbet etmek, çay-kahve içmek ya da kitap okumaksa balkonunuzda, iki hasır sandalye ve bir masa, uyumlu birkaç aksesuar ile bir bütünlük sağladığında size yetecektir.

balkon dekorasyon glr

14- Ahşabın doğallığı ne hoş görünüyor, değil mi? Ahşap görünümlü yer döşemesi, ahşap bir sehpa ve rahat minderli bir oturma grubuyla siz de geniş balkonlarınızı keyifli bir ortama dönüştürebilirsiniz.

balkon dekorasyon glr

15- Bu tarz oturma grupları, bahçe mobilyası satan her mağazada mevcut. Hem de renk renk, model model… Sizin yapacağınız, balkonunuzun boyutlarına ve zevkinize uygun olanı seçmek. Biz bu meşe tonundaki, kırık beyaz minderli ve pembe kırlentli takımı çok beğendik.

balkon dekorasyon glr

16- Terasa açılan kapının ardında sade ama hoş bir dekorasyon görüyoruz. Herkesin kolaylıkla uygulayabileceği bir öneri olarak basit bir bank, pembe çizgili dikdörtgen kırlentler ve halı ile ahşap detaylar ortama ayrı bir sıcaklık katıyor. Pembe ve beyaz çiçekleri de unutmamak gerekiyor.

balkon dekorasyon glr

17- Bu dekorasyon tarzı, yazlıklar için daha uygun olabilir. Özellikle yatak odasından çıkılan balkonda uyguladığınızda, sıcak yaz gecelerinde uyumak için bile tercih edebilirsiniz.

Küçük bir tavsiye: Sivrisineklerden korunmak için cibinlik kullanmayı ihmal etmeyin!

balkon dekorasyon glr

18- Koyu ahşap, mavi tonları ve beyaz detaylar… Tekne havası yaratmak için daha başka hangi renkler kullanılabilirdi ki? Yine yazlıkların balkonları için uygun bir dekorasyon alternatifi…

balkon dekorasyon glr

19- Bir oda havası verilmiş böyle konforlu bir balkonda dostlarla muhabbet ne kadar güzel olur, değil mi? Büyük bir balkonunuz varsa rahat koltuklarla donatabilir, yeşil bitkilerle salon havası katabilirsiniz. Sonra da gelsin dondurmalar, buzlu içecekler…

balkon dekorasyon glr

20- Beyaza boyanmış tuğla duvarlar ve pembe detaylı aksesuarlar ne kadar romantik görünüyor. Çiçekli minderler, çiçek desenli kilim, duvardaki minik aksesuarlar balkona feminen bir hava katıyor.

balkon dekorasyon glr

21- Açık mavi ve beyaz renkler kullanılmış bu balkon ne kadar ferah görünüyor. Bu renkleri uygulamak için illa ki deniz manzarasına ve büyük bir balkona gerek yok. Şehrin içindeki evinizin küçük balkonuna deniz havasını basit bir dekorasyon oyunuyla getirebilirsiniz. Beyaz demir sandalyeler ve masa ile cam akseuarlar sade ve şık bir kombinasyon oluşturmaya yeter.

balkon dekorasyon glr

22- Bu resimden sonra insanın balkonlu değil de teraslı bir evde oturası geliyor. Pencere altında pratik bir şekilde oturma alanı yaratılmış bu terasa benzer terasınız varsa haydi durmayın minder ve kırlent alışverişi için hazırlık yapmaya başlayın. Teraslar her zaman çok güneş alır. Açılır-kapanır bir tente yaptırmak ya da dekorasyonunuza hakim renklerle uyumlu bir şemsiye almak iyi olabilir.

balkon dekorasyon glr

23- Balkonunuz kapalı ise bu durum, onu hiç değerlendirmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Hobi odası olarak kullanabileceğiniz kapalı balkonunuza, renkli yer minderleriyle oturma alanı yaratıp, kitaplık da koyabilirsiniz. Hem bu kitaplık, odanızda durmasını istemediğiniz kitap ve dergilerinizi derli toplu bir şekilde balkonda tutmanıza yardım eder.

balkon dekorasyon glr

24- Mavi, mor gibi dinlendirici renkler kullanarak huzurlu saatler geçirebileceğiniz balkon yaratmanız çok kolay. Eğer bu fotoğraftaki balkon hoşunuza gittiyse ihtiyacınız olan şeyler gördüğünüz gibi ahşap sandalyeler, lacivert minderler ve mor aksesuarlarla birlikte biraz da yeşil bitkiler.

balkon dekorasyon glr

25- Bazen illa ki mağazalardan koltuk veya sandalye almaya gerek olmayabilir. Kullanılmayan boş meyve-sebze kasaları, ister ters ister fotoğraftaki gibi yan konularak raf görevi de görür. Kullanılan kırlentler, kilim ve ortancalar bu sadeliğe büyük bir şıklık katabilir.

balkon dekorasyon glr

26- Bu bank ve kasadan oluşan oturma grubunun şıklığına hayranız. Destek ayakların üstüne yerleştirilmiş tepsiyle yaratılan masa da oldukça kullanışlı görünüyor. Duvara monte edilmiş bir dergilik ve saksı çiçekleriyle dekorasyon tamamlanabilir.

balkon dekorasyon glr

27- Sade ve sıcak görünümlü bir balkonda akşam yemeği ne hoş olur! Masif akasya tonunda bir masa, sandalye ve sediri, krem ve lacivert minderlerle süsleyerek, bu balkonun bir benzerini yaratabilirsiniz.

balkon dekorasyon glr

28- Kahverengi mobilya ve siyah beyaz aksesuarlar bir arada ne kadar uyumlu durabilir, bu örnekle birlikte görmüş olduk. Beyaz çiçekler de dekorasyonu tamamlayan unsurlar. Küçük bir balkonunuz varsa ve saksıları yerlere dizecek kadar yeriniz yoksa, askılı saksılardan satın alıp yerden tasarruf edebilirsiniz.

balkon dekorasyon glr

29- Direkt balkonda oturmaktansa odanızı balkona davet etmek de güzel bir fikir. Odanızın balkona açılan kapısını açık tutarak, odadan balkona çıkmadan balkon etkisini yaşayabilirsiniz. Hem balkonda, çok sevdiğiniz bitkilerinizle bahçe havası yaratmaya da alan kalmış olur.

balkon dekorasyon glr

30- Bu sefer sofistike bir hava yaratılmış teras örneği ile karşı karşıyayız. Beyaz ve grinin birbirini nasıl dengelediğini görüyor musunuz? Beyaz bir ferforje masa bu terasın en iyi seçimi olmuş. Çiçeklerin ortama hareket kattığını eklemeliyiz.

balkon dekorasyon sandalye glr

Konuyla ilgili diğer haberlerimiz:

Bahçeler ve balkonlar için 10 renkli öneri
Yazın tadı en çok balkonda, bahçede çıkar. Eğlenceli vakitler geçirdiğiniz yaz akşamlarını renklendirmenin 10 kolay yolunu kadinlarkulub.com’da okuyun. İşte kadinlarkulub.com’un bahçe ve balkon aydınlatması…

En iyi nevresim takımı nereden alınır?
En rahat ve en şık nevresim takımlarını bulabileceğiniz adresleri kadinlarkulub.com’da bir araya getirdik.

Yazlık evler için dekorasyon önerileri
Yaz tam anlamıyla dinlenme, güneşin tadını çıkarma mevsimi. Hele bir de yazlıkta geçiriyorsak tatilimizi, değmeyin keyfimize! kadinlarkulub.com’un yazlık evler için harika dekorasyon önerilerine göz atmaya ne dersiniz?

Balkonlar için 30 dekorasyon önerisi hakkında yazdığımız bu makalemizi sonuna kadar okumuş gözüküyorsunuz,,Umarım aradığınız bilgileri verebilmişizdir.Balkonlar için 30 dekorasyon önerisi hakkında Kafanızda oluşan soruları veya yorumları aşağıda bulunan formumuzu doldurarak sitemize ekleyebilirsiniz.

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat