İlişkiler

Sex Konusunu Açmanın 3 Yolu

shutterstock_27862837.jpg_seks_orgazm-mnk

Cinsellik sadece yaşayarak değil aynı zamanda konuyu konuşarakda öğrenebileceğimiz bir konu. Peki bir insanla konuşurken sex konusuna nasıl gireceğiz. Her ortamda konuşulamayan dile getirilemeyen bir konu olan sex konusunu kimle konuacağımızı iyi seçmeliyiz. Bu konuda ilk adımı attıktan sonra kalanı zaten kendiliğinden gelecektir. Çivi çiviyi söker misali.

Şimdi sex konusunu açma stretejisi oluşturalım.

Öncelikle bu konuyu kimle konuşacağınıza karar verin bu kişinin cinsiyeti çokda önemli değil. Güvendiğiniz dedikodunuzu yapmayacağına inandığınız bir insan olmalı. Seçeceğiniz kişinin kadın olmadı daha büyük ihtimal ama erkek olması bi açıdan daha iyi çünkü bazı bilgileri kendiniz de öğrenebilsenizde bazılarını erkekler olmadan öğrenemezsiniz.

Arkadaşınızın, ikiniz dışında bir başkasının kulak misafiri olamayacağı bir yere gelmesini isteyin. Konuşurken başlarda tuhaf gelebilir ama konuya girdikten sonra sizin için daha kolay olacaktır. Konuşmaya en saçma konudan başlamayın. Belki önce arkadaşınıza, onun ilk cinsel deneyimi nasıl yaşadığını sorarak başlayabilirsiniz. Sonra gerçekten merak ettiğiniz sorularla devam edersiniz.

Monolog değil, diyalog yaptığınızdan emin olun. Yani tek konuşan kişi siz olmamalısınız. Zaten sizin için maksat, karşı taraftan bir şeyler öğrenmek değil mi? Arkadaşınız bu konu hakkında konuşmaktan rahatsız görünüyorsa, özellikle de kendi seks hayatını anlatmakta zorlanıyorsa, ona, konuya devam etmek isteyip istemediğini sorun. Eğer konuşmak istemiyorsa hemen konuyu kapatın ve başka şeyler hakkında sohbet edin. Yoksa konuşmaya devam edin.

Bir önceki yazımız olan Kozmetik ürünlerin ömrünü nasıl uzatırız? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat