Ana Sayfa / Kültür & Sanat / Garajistanbul’un yeni oyunu: “Ve Veya Ya da”

Garajistanbul’un yeni oyunu: “Ve Veya Ya da”

Sitemize hoşgeldiniz.. Şuanda Garajistanbul’un yeni oyunu: “Ve Veya Ya da” konusunu okuyorsunuz.Sitemizde Garajistanbul’un yeni oyunu: “Ve Veya Ya da” ve bunun gibi bir çok kategoride yazılarımız bulunmaktadır.Umarım memnun kalırsınız.

garajistanbul

Garajistanbul’da, Mesut Arslan’ın yönettiği; Derya Alabora, Erdem Akakçe, Engin Hepileri ve Nergis Öztürk’ün rol aldığı “Ve Veya Ya da”, sizi bir akıl çel/e/me/me yolculuğuna çıkaracak.

İki metin, dört oyuncu ve altı çiftin bir mekanda iç içe geçtiği “Ve Veya Ya da”, modern bireyin sahip olmak, ait olmak ve var olmak arasındaki gelgitlerini, hayata, aşka dair arayışlarını ve bu arayışların açmazlarını tartışan bir oyun.

Oyun, ünlü Fransız yazar ve sinemacı Marguerite Duras’ın “Parkta” ve günümüzde Hollanda ve Belçika’nın önde gelen yazarları arasında yer alan Oscar van den Boogaard’ın “Yatak Dolusu Köpük” adlı metinlerinden oluşturulan bir söz, ses ve hareket harmanından yola çıkıyor.

“Ve Veya Ya da”, modern birey olarak kurgulayışından beri süregelen özne-insanın, kendini aklından çel/e/me/me yolculuğunda izleyicisini hem yolcu hem de tanık kılıyor.

– Bana kalırsa herkes, her gün, hala var olduğuna şaşar. Bence, herkes, şaşabildiğine şaşar ve insan neye şaşacağına kendi karar veremez.
– Her sabah, hala var olduğuma şaşarım. Mahsus yaparım bunu. Uyanırım ve gözümü açar açmaz kendimi şaşırtırım.

– Aşk başka türlü nasıl olabilirdi ki.
– İçgüdü! Duygu, arzu… Ama bunu sende çok fark etmedim. Fikirler, korkular…

Oyun, 21, 22, 23, 28, 29, 30, 31 Mart, 1 ve 2 Nisan tarihlerinde Garajistanbul’da!

Saat: 20.30
Süre: 70 dakika
Bilet Ücreti: Tam 25 TL, indirimli 20 TL, öğrenci 15 TL

www.garajistanbul.org

Garajistanbul’un yeni oyunu: “Ve Veya Ya da” hakkında yazdığımız makalemizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.. Sosyal medya hesaplarınızdan sitemizi paylaşarak bize çok ama çok büyük bir destek olabilirsiniz.. Daha büyük bir kitleye ulaşmak istiyoruz.Buda sizin desteklerinizle olacak.

Bunu Baktınız mı?

Tatilde okunabilecek kitap önerileri!

Tatilde okuyabileceğiniz 11 kitap listesini bir araya getirdik! Tatile çıkarken tatil bavulunuza dahil edebileceğiniz kumsalda sahil ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir