Ana Sayfa / Kadın / Doğal taşların anlamları nelerdir? Ev dekorasyonunda doğal taş modası

Doğal taşların anlamları nelerdir? Ev dekorasyonunda doğal taş modası

Ev dekorasyonlarında yeni trend, doğal taş modası. Evlere farklı bir görüntü kazandıran doğal taş modası; farklı bir hava oluşturabilmek için oldukça ideal. Fakat her taşla istenilen dekorasyon oluşturulamayabiliyor. Bazı taşlar, ev dekorasyonu için ideal özellikler taşıyor. Peki bu taşlar hangileri? Sizler için ev dekorasyonun yeni trendi olan doğal taş modasını ele aldık. Doğal taş modası tüm detaylarıyla sadece yasemin.com’da!

Ev dekorasyonunda modern bir görünüm elde etmek için çeşitli dekorasyonlar tercih edilir. Bu dekorasyonların en önemli özelliği; her mevsime ve sezona hitap etmesi. Bu anlamda da dekorasyon konusunda en çok dikkat çeken trend dekorasyon, doğal taş dekorasyonu oluyor. Salon, mutfak, banyo, yatak odası ve daha pek çok alanda rahatlıkla kullanılabilen bu dekorasyon trendi, evlerin ruh halini de doğrudan değiştirme etkisine sahip. Belirli coğrafyaların özelliklerini üzerinde taşıyan bu taşlar, sahip oldukları bazı özellikler sayesinde bulundukları ortama tersi bir hava etkisi oluşturuyorlar. Elbbete bunu doğru bir şekilde sağlayabilmek için de, doğru doğal taşları tercih etmek gerekir. Modern mimaride artık bu taşlar üzerinden yapılan duvar dekorasyonları oldukça etkin. Peki bu dekorasyon trendi ev içerisinde nasıl durur? Hangi doğal taşlar, ev dekorasyonu için uygundur ve anlamları nelerdir? Sizler için derledik:

EV DEKORASYONUNA UYGUN DOĞAL TAŞLAR

DOĞAL TAŞLARIN ANLAMLARI

Doğal taşlar hem ev dekorasyonunda renklilik sağlar hem de anlamlarını bulundukları ortama yansıtarak farklı bir alan oluştururlar. Ve bazı taşlar, ev dekorasyonu için oldukça uygundur. Bir evde doğal taşlarla farklı bir hava oluşturabilmek için, doğal taşların anlamlarını bilmeniz gerekir:

– Akik: Genel olarak bulunduğu ortamda bir koruma oluşturur. Ve iyileştirme sağlar.

– Yeşim taşı: Huzur ve uyumun yayılmasını sağlar.

– Turkuaz: İyileşme sağlar.

– Aleksandrit: Yenilenme ve düzelme açısından uyum sağlar.

EV DEKORASYONUNDA DOĞAL TAŞ MODASI

Doğal taşlar ile dekorasyon yaparken, öncelik taş boyutları olur. Ancak bilinmelidir ki bu taşlar için sabit bir boy oranı yoktur. Her boyda bulmanız ve ev dekorasyonunda kullanmanız mümkün.

Doğal taşlarla yapacağınız dekorasyonları, taş duvar dekorasyonuyla rahatlıkla bütünleştirebilirsiniz. Bu daha şık bir görünüm oluşturacaktır.

Fazla dokuya sahip oluşu oda dekorasyonunda kaba ve kalabalık modellerin kullanılmasına engel olur. Amaç ferah bir ortam sunmaksa, taşlarla yapacağınız dekorasyonda bu yönde olmalı.

Bunu Baktınız mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Demet Akalın’a telefon

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, İstanbul- İzmir otoyolunu kullananlar arasındaydı. Akalın, otoyola olan hayranlığını sosyal medya hesabından ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir