Ana Sayfa / Makyaj / Doğru maskara nasıl seçilir kirpik tipine göre maskara çeşitleri
Doğru maskara nasıl seçilir kirpik tipine göre maskara çeşitleri
Doğru maskara nasıl seçilir kirpik tipine göre maskara çeşitleri

Doğru maskara nasıl seçilir kirpik tipine göre maskara çeşitleri

Güzel bir makyajın ilk şartı yüzünüzü tanımaktan geçer. Yüzünü iyi tanıyan kişi doğru makyaj malzemeleri ile muhteşem sonuçlar ortaya çıkarabilir. Biz kadınlar için makyajın en önemli kısmı etkileyici bakışlardır! Güzel ve etkileyici bir göz makyajının en önemli kısmı ise kirpik tipinize uygun seçilmiş bir maskaradır! Hepimizin farklı kirpikleri var, bazılarımızın doğuştan uzun ve kıvrık bazılarımızın kısa ve düz. Birkaç küçük makyaj hilesi ile kirpiklerimizi istediğimiz şekilde gösterebiliriz. İşte kirpik tipine göre maskara seçimleri…

KISA VE DÜZ KİRPİKLER

Kirpikler kısa olduğu için daha ince ve düz uçlu olan maskaralar tercih edilmelidir. İnce olması sayesinde daha kolay kontrol sağlayan ve tüm kirpiklere daha kolay ulaşabilen bir maskara daha etkili bir sonuç alınmasını sağlayacaktır. Bunun yanında ince uçlu olan fakat kıvrımlı maskaralar da kullanabilir bu sayede hem kirpikleri uzatır hem de kıvırarak daha da uzun görünmesini sağlar.

UZUN VE KIVRIMSIZ KİRPİKLER

Uzun ama kıvrımsız kirpikler bakışların aşağı düşmesine neden olur. Bakışları kaldırmak için kirpikleri olabildiğince kıvrık göstermeye çalışmak gerekmektedir. Bunun için orta kalınlıkta kıvrımlı maskaralar tercih edilmektedir.

SEYREK KİRPİKLER

Seyrek kirpiklerin ihtiyacı hacim ile daha dolgun görünmektir. Bunun için daha dolgun ve kalın uçlu fırçalar tercih etmek gerekmektedir. Fırça ne kadar kalın olursa üzerindeki ürün daha fazla olur ve o kadar fazla hacim verir. Bu yüzden seyrek kirpiklerin en büyük boy maskaraları tercih etmesi gerekmektedir.

DOLGUN FAKAT DÜŞÜK KİRPİKLER

Dolgun ve düşük kirpiklerin tek eksik yanı düşüklüktür. Bu yüzden amaç kirpiğe kıvrım vermektir. Bunun için içinde küçüklü büyüklü kılları olan kıvrımlı fırçalar kullanmak gerekmektedir.

BİRBİRİNE YAPIŞIK KİRPİKLER

Birbirine yapışık kirpikler iç içe geçtiği için seyrek görünürler böyle kirpikler için önce kirpikleri bir kirpik tarağı ile tarayarak ayırmak gerekir. Daha sonrasında ise kılları sık yapılı ve kısa olan maskaralar kullanılması faydalı olacaktır.

Bunu Baktınız mı?

Kaş doldurma yöntemleri nelerdir doğal kaş doldurma nasıl yapılır?

Kaş doldurma yöntemleri nelerdir doğal kaş doldurma nasıl yapılır?

Seyrek ve ince kaşlarınızı makyaj tekniklerini kullanarak daha gür ve doğal gösterebilirsiniz. Son zamanlarda kalın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir