Ana Sayfa / Genel / Evraksız, Belgesiz, En hızlı, En Kolay Kredi Başvurusu

Evraksız, Belgesiz, En hızlı, En Kolay Kredi Başvurusu

Kredi Sicili Bozuk Kişilere Kolay Kredi Veren Bankalar

Geçmiş dönemlerde kullandığı kredi ödemelerinden doğan taksit ödemelerinin bir ya da birkaçını geciktiren fakat ilgili krediye olan borcunu tamamlayan tüketiciler sicili bozuk olarak tasvir edilmektedir. Bu, aslında yanlış bir tasvir değildir çünkü ilgili ödemeler 5 yıl süresince sicilde erişilebilir durumda görünecek ve bankalara yapılan kredi başvurularında sürekli olarak olumsuz etkide bulunacaktır. Bu durum her ne kadar kredi notunu belirli bir oranda düşürmüş olsa da sicili bozuk kişilere kredi veren bankalar da vardır.

Söz konusu bankalar tek istisnai banka haricinde sicili bozuk olan kişilere özellikle kredi vereceğini belirtmese de yapılan başvuruları diğer bankalara nazaran çok daha esnek şartlar altında değerlendirmekte ve yapılan başvuruların olumlu yanıtlanması konusunda daha bonkör davranmaktadır. Tüketicilerin, yaptığı kredi başvurusu sonrasında başlayacak süreç için çeşitli teminatlar, kefil vb. bulundurması gerekebileceğini asla unutmaması gerekir.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk tüketicilere kredi veren bankaların çoğu yaptığı bu ticari işlem nedeniyle yüksek risk almaktadır. Banka açısından düşünüldüğünde tartışılmaz bir gerçek olan bu durum nedeniyle çoğu zaman standart ihtiyaç kredilerine nazaran çok daha yüksek faiz oranlarıyla karşılaşılır. Bu durumun önüne geçmek ve daha düşük faiz oranlarıyla kredi kullanmak isteyen tüketicilerin ya yüksek bir kredi notuna sahip olması ya da konut ipotekli ihtiyaç kredisi kullanması gerekir. Bilindiği gibi konut ipotekli ihtiyaç kredilerinde çeşitli vergi ve sigorta muafiyetleri bulunmakta, bu nedenle kredinin toplam maliyeti ciddi şekilde düşmektedir.

Kredi notu nasıl belirlenir?

Son günlerde reklamlarda anında kredi, ne kolay kredi gibi kampanyaları görmüşsünüzdür. Akıllı cep telefonlarınız ile kısa sürede kredi başvurunuzu yaparak red veya onay alabiliyorsunuz. İşte bunun sebebi bankalar KKB tarafından belirlenen notları hızlı bir şekilde sorgulayarak sizin kredi skorunuza göre başvurunuza onay veriyor veya olumsuz olarak değerlendirerek cep telefonunuza SMS olarak cevap gönderebiliyor. Burada belirlenen ana kriter notunuzu iyi mi yoksa kötü mü olduğudur.

Bankalar için asıl sorun olan kredi başvuruları 1.250 kredi notu ortalaması olan az riskli gruplardır. Bu gruptakilerin kredi başvurularını bankalara direkt olarak yapmalarında fayda vardır. Çünkü sistem sizin az da olsa kredi alma şansınızı belki otomatik hesaplama ve belirlenen kriterlerden dolayı red edebilir. Bu durumda sizin karşılaşmak istemediğiniz bir durum olacaktır.

Kredi notumu kim belirliyor? Bankalar nasıl bunu direkt görebiliyor? Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar

Kredi notu ülkemizde bulunan dokuz finans kuruluşu bankanın ortak çalışması ile hayata geçirilen Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafınca kurulmuş ve işletilmektedir. Kredi kayıt bürosu tarafından tutulan kayıtlar Findeks kuruluşu tarafından ihtiyaç sahiplerine Findeks Takipçi adı altında kredi skorları ve kredi notlarının satışı ve bilgilendirmesi yapılabilmektedir.

Yurdumuzda bulunan bütün bankalar (KKB) Kredi Kayıt Bürosu’na tüm müşteri ve kullanıcı bilgilerini aktarır. Bu gönderilmiş olan verilerin belirli algoritmalardan geçerek değerlendirilmesi sonucunda 0 ile 1900 puan arasında yer alan kredi notu ortalaması oluşmaktadır. Bazı durumlarda ziyaretçilerimiz bizlere ”kredi notum sıfır olarak gözüküyor” şeklinde sorular yöneltmektedir. Bilmelisiniz ki bankalarda avans hesap veya kredi kartı ve kredi çalışmanız hiç olmamış ise kredi notunuz sıfır olarak gözükecektir.

Kredi çekebilmek için kredi notum kaç olmalı?

Başlığımızda da belirttiğimiz gibi “Kredi notum kaç olmalı?” sorusunun cevabı ise öncelikle söylemek gerekirse sizin geliriniz ve başvuru yapmış olduğunuz bankaya göre değişiklik gösterebilecektir. Fakat size net bir şekilde eğer kredi notunuz 1450 üzerinde ise bu konuyu çok fazla düşünmenize gerek olmadığını söyleyebiliriz. 1450 kredi notu ve üzerine bankalar hiç bir zorluk çıkarmadan sorunsuz bir şekilde kredi temin etmektedir.

Ancak kredi notunuz 1000 puan altında ise işte burada biraz düşünmenizde fayda var çünkü bankalar bu puanın altındaki kredi başvurularını riskli grupta gördüğünden direkt olarak red etmektedir.

Kredi Notu 700, 800 ve 900 puan diliminde bulunanlar kredi çekebilir mi? Kredi notum kaç olmalı? Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kredi notu 700, 800, 900 ve 1000 puan olan kişilere kredi çıkması oldukça zordur. Fakat bu imkansız değildir. Bu tarz puanlara sahip olan kişilerin direk bankaların şubelerine giderek müşteri temsilcileri ile kredi başvurusu yapması daha sağlıklıdır. 1200 puan ve üzeri puana sahip kişilerin kredi alması daha kolaydır.

kredi notu tablosu
kredi notu tablosu

Müşteri temsilcisi kredi notunuzu görerek sizin kredi alabilmeniz için, gerekli uyarıları ve yönlendirmeleri yapacağından yüz yüze görüşerek başvuru yapmanız lehinizedir. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar ve kampanyalar sürekli yapılmaktadır. Bu kampanyaları takip ederek ilk fırsatta kredi çekebilirler.

Başka bir çözüm ise 1000 kredi puanı olan kişiler bankalara ev veya taşıtlarını teminat gösterebilir yada kredi notu yüksek bir kefil ile bu sorunun üstesinden gelebilirler. Dipnot olarak bulacağınız kefil devlet memuru olması sizi bir tık daha üste taşıyacaktır.

Kredi onayı esnasında kredi notu haricindeki kriterler nelerdir?

Kredi notu kredi derecelendirme için önemli bir veridir, ancak tek kriter değildir. Bir banka, kredi notu yüksek olan bir kişi için kredi talebinin negatif olduğunu düşünebilir veya düşük sicile sahip müşteriler yaşadıkları geçmiş konuyu ve durumu iyi açıklayabilirler ise, o zaman kredi kullanma şansı yakalayabilir. Kredi notu dışında bankanın neleri değerlendirdiğine bir inceleyelim.

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

 • İş Bankası – İşte Üniversiteli
 • Akbank – Exi26
 • TEB – ÜniversiTEB
 • Yapı Kredi – Play
 • Vakıf Bankası – Like
 • Ziraat Bankası – Genç Bankkart

Öğrenci Kredi Kartı Limiti Nasıl Hesaplanır

Kredi kartı almak için düzenli ve belgelenebilir gelirin olması öncelikli şartlardan biri ancak bu şart karşılanmıyorsa geliri olmayan kişilere banka inisiyatifinde maksimum 1.000 ₺ limitli kredi kartı verilebilir.

Öğrenciyseniz, düzenli bir geliriniz yoksa en fazla 1.000 ₺ limitli kredi kartı alabilirsiniz. Eğer hem öğrenciyseniz hem de sigortalı olarak çalışıyorsanız, kredi kartı limiti hesaplama genel kredi kartı başvurularındaki gibi işleyecek. Yani limitiniz, ilk defa kredi kartı aldığınızda ilk yıl belgelenebilir gelirinizin 2 katı, iki yıldan sonraki yıllarda kredi kartlarınızın toplamı belgelenebilir gelirinizin 4 katı olabilir.

Öğrenci Kredi Kartı Avantajları Nedir?

Öğrencilere verilen kredi kartlarının limiti düşüktür ancak öğrencilere özel, kampanyalar, indirimler, taksit imkânları bulunur. Öğrenciyseniz, taksit imkânından, düşük faiz oranlı nakit avans seçeneğinden faydalanmak için kredi kartı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca çoğu öğrenci kredi kartı aidatı yoktur.

Öğrenciyseniz kredi kartı kullanmanın kampanya, taksit imkanı, nakit avans seçenekleri gibi faydalarının yanında ödeme planı yapmanıza yardımcı olması ve bütçenizi yönetmenizi kolaylaştırması kredi kartı kullanmanın avantajlarından sayılabilir

Öğrenci Kartı Başvuru Şartları Nedir?

 • Öğrenci belgesine sahip olmak
 • 18-25 yaş arasında olmak (Bazı bankalar kendi inisiyatiflerinde üst sınırı 1-2 yaş esnetebilirler)
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Tüketici sözleşmesini imzalamak

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrenci kredi kartı başvurusu bankaların şubelerinden, internet bankacılığı aracılığı ve telefon bankacılığıyla yapılabilir. Yukarıda da belirtilen başvurusu şartları banka inisiyatifinde değişiklik göstereceği için her banka başka evrak talebinde bulunabilir ya da işleyiş bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Örneğin öğrenci kredi kartı almak için başvuracağınız banka ile daha önce bir bankacılık çalışmanız olduysa banka sizden yalnızca tüketici sözleşmesi imzalamanızı talep edebilir.

Acil Kredi

Zaman zaman herkesin nakit sıkıntısı yaşadığı olur. Böyle durumlarda bankadan kredi çekmek teferruatlı bir seçenek olsa da acil kredi seçenekleri imdadınıza yetişebilir.

Bankaların sunduğu acil kredi ya da bir başka adıyla anında kredi ürünlerinden yararlanabilmek için öncelikle kredi almaya uygun olmanız gerekir. Acil nakit sıkıntısı içinde olsanız da belgelenebilir geliriniz ve sigortanız yoksa, kredi notunuz düşükse, kredi siciliniz bozuksa ya da kredi borcunuzdan dolayı takipteyseniz banka size kredi vermeyecektir.

Kolay Kredi Veren Bankalar

Acil kredi ya da diğer adıyla anında kredi bankaların belge istemeden anında kullandırdığı düşük limitli kredilerdir. Acil kredi başvurusunda bulunabileceğiniz birkaç banka var. Bu bankalara Hangikredi.com üzerinden kolayca acil kredi başvurusu yapabilirsiniz. Acil kredi veren bankalar şunlar:

Akbank Direkt Kredi

Akbank Dikret Kredi ile şubeye gitmeden dijital bankacılık olanaklarından faydalanarak, 20 bin TL’ye kadar belgesiz, imzasız kredi kullanabilirsiniz.

ING E-kredi

ING E-kredi ile ING müşterisi olsanız da olmasanız da şubeye gitmeden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredinizin onaylanması halinde talep ettiğiniz tutar hemen hesabınıza yatırılacaktır.

Yapı Kredi Anında Şubesiz Kredi

Yapı Kredi de kolay kredi veren bankalar arasında. Yapı Kredi Anında Şubesiz Kredi ile şubeye gitmeden ve belge sunmaya gerek duymadan hemen kredi başvurusu yapabilir, kredinizi anında kullanabilirsiniz.

İş Bankası Anında Kredi

İş Bankası anında kredi ile İşCep’ten ya da internet şubesinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir, belge ibraz etmeden kredinizi kullanabilirsiniz. İş Bankası anında kredi ile 25 bin TL’ye kadar hemen kredi çekebilirsiniz.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi

CEBTETEB’in sunduğu şubesiz bankacılık hizmeti ile şubeye gitmeye gerek kalmadan online kanallar aracılığı ile ihtiyaç kredisi kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. CEPTETEB ihtiyaç kredisi ile 1000 – 30.000 TL arasındaki acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilir, kredinizi 60 aya kadar vadelendirebilirsiniz. TEB müşterisi olmasanız bile şubesiz bankacılıktan yararlanabileceğiniz CEPTETEB ihtiyaç kredisinde bankanın müşterisi olmamanız halinde dilediğiniz gün ve saatte banka temsilcisi adresinize gelerek kredi işlemlerini tamamlar.

Masrafsız Enpara.com İhtiyaç Kredisi

Enpara.com’dan masrafsız, sigortasız ve şubesiz ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Online kanallar aracılığı ile anında kredi başvurunuzu yaptıktan sonra hiçbir şekilde şubeye gitmenize gerek kalmadan  Enpara.com ihtiyaç kredinizi kullanabilirsiniz. QNB Finansbank müşterisi değilseniz ilgili belgelerin imzalanması için bir Enpara.com çalışanı dilediğiniz yer ve saatte sizi ziyaret ederek işlemleri tamamlıyor.

N Kolay Anında Kredi

Aktif Bank’ın online bankacılık hizmeti olan N Kolay sayesinde şubeye gitmeden, belgesiz ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Aktif Bank müşterisi olmasanız da N Kolay’dan anında ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Aktif Bank müşterisi olmamanız durumunda krediyi kullanmanız için gereken imzalar için bildirdiğiniz adrese bir kurye gönderilecek ve belgeler imzalatılacaktır.

Gelir Belgesiz Kredi

Bankaların sunduğu anında kredi ürünleri ile gelir belgesiz kredi kullanmanız mümkün fakat burada hatırlatmak istediğimiz bir nokta var. Acil kredi ürünleri için bahsedilen gelir belgesiz ibaresi, gelir belgesi sunmak zorunda olmamanız anlamına gelir ancak bankalardan kredi alabilmek için mutlaka bir işte çalışıyor ve resmi bir gelire sahip olmanız gerekiyor. Bankanın müşterisi olmanız halinde banka gelirinizi görüntüleyebileceği için sizden ayrıca gelir belgesi istemez. Her durumda kredi alabilmek için belgelenebilir gelire sahip olmanız gerekir.

Faizsiz ve Kefilsiz Kredi

Faizsiz ve kefilsiz kredi kullanmak istiyorsanız kredi kullanmak için katılım bankalarının kredi olanaklarından yararlanabilirsiniz. Özellikle konut kredisi için faizsiz kredi kullanmak isteyen tüketiciler katılım bankalarının ev kredisi ürünlerini inceleyebilirler.

Bunu Baktınız mı?

Hediye internet

En geniş kapsama alanına haiz olan ve maksimum interneti en uygun fiyata veren operatörün seçilmesi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir