Ana Sayfa / Kitap / Hakan Günday’dan yeni kitap: Daha

Hakan Günday’dan yeni kitap: Daha

Hakan Günday’dan yeni kitap: Daha ile ilgili hazırladığımız bu yazıda, Hakan Günday’dan yeni kitap: Daha hakkında bir çok şey paylaştık.. Umarım beğenirsiniz.. Sayfamızı facebook ve twitter hesaplarınızdan paylaşırsanız, çocuklar gibi mutlu oluruz : )

hakan gunday mkl

İlk romanı “Kinyas ve Kayra” ile edebiyat çevrelerinin ilgiyle izlediği ve kendi okur kitlesini yaratan Hakan Günday, yeni bir kitapla okuyucu karşısında. Kitabın adı, “Daha”.

“Kinyas ve Kayra”dan sonra bugüne dek “Zargana”, “Piç”, “Malafa”, “Azil”, “Ziyan”, “Az” adlı kitapları çıkaran, ülkemizde yeraltı edebiyatının önemli isimlerinden olan yazarın yeni kitabı “Daha”da, baş karakter Gazâ’yı 10 yaşından 24 yaşına kadar izliyoruz. Hikaye; çarpık demokrasi, toplumda lider imajı ve halk-kahraman çatışması ekseninde ölüm korkusunu irdeliyor.

Gazâ, kaçak göçmen taşımacılığı yapan babasıyla birlikte yaşıyor. Kaçakların bildiği tek Türkçe kelime olan “Daha” ise romana adını vermiş.

Gazâ, üç kıtadan gelen göçmenlerin arasında başlayan, çocukluğunda yaşının kaldırabileceğinden çok daha büyük tecrübeler yaşıyor. Kaçaklarla yaptığı mikro düzeydeki demokrasi denemesi sırasında insanın davranış modellerini gözlemliyor, liderin toplumdaki yerini sorguluyor, onun tanrı konumuna gelişini, halkın tepkisini, kahraman-halk çatışmasını izliyor. Fakat onu en çok etkileyen, 13 yaşındayken kaçakları Yunanistan’a geçiren teknenin kaptanlarından Harmin’den öğrendiği ‘hayatın anlamı’ teorisi oluyor.

“Bir umut ya da amaca gerek yok, hayatta kalmak için. Öleceğini bilmek yeter. Hayatın anlamı işte bu: Ölüm korkusu… Dolayısıyla, eğer gerçek bir hayat yaşamak istiyorsan, gerçekten de bir amacın olsun istiyorsan, önce ölüm korkusunu atacaksın üzerinden… Ölüm korkusu denilen, hayatın, o yanında bedavadan verdikleri anlamı var ya, işte onu fırlatıp atacaksın! Ancak o zaman, gidip de hayatın gerçek anlamını bulursun.”

Daha
Hakan Günday
Doğan Kitap
Fiyat: 27 TL

Hakan Günday’dan yeni kitap: Daha hakkında yazdığımız bu makalemizi sonuna kadar okumuş gözüküyorsunuz,,Umarım aradığınız bilgileri verebilmişizdir.Hakan Günday’dan yeni kitap: Daha hakkında Kafanızda oluşan soruları veya yorumları aşağıda bulunan formumuzu doldurarak sitemize ekleyebilirsiniz.

Bunu Baktınız mı?

Aşkın 5N1K’sını çözümleyen kitap çıktı!

Aşkın 5N1K’sını çözümleyen kitap çıktı! ile ilgili hazırladığımız bu yazıda, Aşkın 5N1K’sını çözümleyen kitap çıktı! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir