Ana Sayfa / Kadın / Halı dekorasyonunda öne çıkan fikirler! 2019 halı modelleri

Halı dekorasyonunda öne çıkan fikirler! 2019 halı modelleri

Salonlarımızın tamamlayıcı parçaları her zaman halılardır. Çünkü halılar, bulundukları ortamı değiştirip bambaşka bir anlam kazandırırlar. Önemli olan da bu halıları doğru bir şekilde dekore etmektir. Peki halı dekorasyonunda öne çıkan fikirler nelerdir? Halı modasında doğru dekorasyon stili nedir? Sizler için son dönemin popüler halı modellerini ve onlar için uygulayabileceğiniz dekorasyon önerilerini derledik. Halılar için uygulanabilecek dekorasyon önerileri nelerdir? 2019 halı modelleri nasıldır? Halı modasına ait tüm detaylar yasemin.com’da!

Bir evi her açıdan tamamlayan en önemli dekoratif  ürün halılardır. Mobilya ve duvar dekorasyonun en büyük tamamlayıcı ortağı olan halılar, hem desen hem de renk açısından bir salonu büyük de gösterebilir küçük de. Yine aynı şekilde daha ferah görünmesini sağlayacak da halılardır. Evet, halıların salon dekorasyonu için böylesine önemli özellikleri bulunuyor. Çünkü mobilyaları ön plana çıkaran, renkleri ve mevsimin yansıtıcısı olan da, aynı şekilde halılardır. Nitekim halılar da bu aksesuarların bir parçasıdır. Peki evinizin istediğiniz bölgesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz halıların modası ve trendleri yok mudur? Elbette vardır. Bu içerik sizlere, son dönemin popüler halı modellerini ve dekorasyon önerilerini sunuyor. Her halının kendine özgü bir dekorasyon stili bulunur. Şimdi bu dekorasyon stillerine yakından bakalım:

HALI DEKORASYONU ÖNERİLERİ

Dekore edeceğiniz halı natürel bir parça ise; bej, kemik, su yeşili, açık sarı ve yeşil tonlarını tercih edin. Çünkü genellikle natürel halılar, kahve vb. tonlarda üretilir. Bu halılar için tercih edeceğiniz aksesuar ise; mobilyalarda bambu, objelerde ahşap olmalı.

Bir diğer trend halı modeli ise berberi modellerdir. Berberi halılar için tercih edeceğiniz renk; turuncu, fuşya ve sarı tonlar olmalıdır. Mobilya ve aksesuar seçiminde ise modern çizgilerden yana tercih kullanın.

Bol desenli, karışık stilli halıları dekore ederken, zemin ve duvar renklerinin özellikle beyaz olmasına önem gösterin.

Bununla birlikte mobilyaların da beyaz olması gerekir. Böylelikle halının karışıklığı kırılır ve sade bir ortam oluşturulur.

Çizgili halılar için duvarlarda da hareketliliği tercih edin. Bununla birlikte halı ve duvar renklerinin de aynı olması da bu halıların, ev dekorasyonunda önemlidir.

Bunu Baktınız mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Demet Akalın’a telefon

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, İstanbul- İzmir otoyolunu kullananlar arasındaydı. Akalın, otoyola olan hayranlığını sosyal medya hesabından ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir