Ana Sayfa / Kitap / Istanbul Culinary Institute’tan sıra dışı yemek kitabı

Istanbul Culinary Institute’tan sıra dışı yemek kitabı

Istanbul Culinary Institute’tan sıra dışı yemek kitabı ile ilgili hazırladığımız bu yazıda, Istanbul Culinary Institute’tan sıra dışı yemek kitabı hakkında bir çok şey paylaştık.. Umarım beğenirsiniz.. Sayfamızı facebook ve twitter hesaplarınızdan paylaşırsanız, çocuklar gibi mutlu oluruz : )

stanbul culinary institute pop up cookery book yemek kitabi mkl

Istanbul Culinary Institute, kuruluşunun 7. yılını kutlama amacıyla sıra dışı yemek kitabı “Pop-Up Cookery Book”u çıkardı.

Kitabın sol cebindeki “Temel Tarifler” bölümünde yemek pişiren herkesin ihtiyaç duyduğu ana soslar, et ve balık suları, aromalandırılmış yağlar ile belli başlı tatlı tarifleri dâhil olmak üzere İstanbul Culinary Institute’un profesyonel aşçılık programında öğretilen 25 özel tarif bulunuyor. Bu tarifleri yorumlayarak evde sağlıklı yemekler yapmak ya da yemeklere lezzet katmak mümkün.

“Mevsimsel Tarifler” bölümü, Enstitü Restaurant’ın sevilen tatlarından seçilmiş, tadım mönüsü mantığında kurgulanmış, her mevsim için beşer yemeğin yer aldığı toplam 20 tariften oluşuyor. Bu 20 yemek, yıllardır Enstitü Restaurant’da pişirilen, Türk mutfağının klasik lezzetlerinin uluslararası tekniklerle yorumlandığı 20 favori lezzet. Bu lezzetler, Enstitü Restaurant’ın kuruluşundan bu yana temel felsefesine uygun olarak ait oldukları mevsimde bulunabilecek malzemeler kullanılarak hazırlanmış. Sol cepteki temel tariflerden bazılar ile iç içe geçen bu reçeteleri kendi zevkinize göre yorumlayarak pek çok farklı yemek yaratabilirsiniz.

Her mevsimin yemeklerinden üçer tanesinin renkli pop-up resimleri, restoranda ve satış ürünlerinde kullanılan doğal ürünlerin geldiği Saros’daki bahçeden fotoğraflar, çocukluğumuzu hatırlatan çevirmeli mönü görselleriyle ortadaki kısım ise kitabın en keyifli, eğlenceli ve sürprizlerle dolu bölümü.

Yemek eğitim ve üretim merkezi olarak yola çıkan Istanbul Culinary Institute’un kendi adını taşıyan bu özel kitapta yer alan tariflerin tamamı lamine kartlara basılmış olması, kitaptaki tarifleri denerken ıslatma ya da kirletme korkusu taşımadan rahatça mutfakta kullanmanıza imkân verecek.

Hande Bozdoğan tarafından hazırlanan, tasarımı İngiltere’de yapılan, Türkçe ve İngilizce olarak basılan kitabı Enstitü Restaurant’ın yanı sıra kitapçılarda ve internet sitelerinde bulabilirsiniz.

Evet..Yazımızın sonuna geldik..Bu konumuzda Istanbul Culinary Institute’tan sıra dışı yemek kitabı ile ilgili bilgilere yer verdik..

Bunu Baktınız mı?

Aşkın 5N1K’sını çözümleyen kitap çıktı!

Aşkın 5N1K’sını çözümleyen kitap çıktı! ile ilgili hazırladığımız bu yazıda, Aşkın 5N1K’sını çözümleyen kitap çıktı! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir