Ana Sayfa / Makyaj / Makyaj fırçaları nasıl temizlenir makyaj fırçası temizleme yöntemleri
Makyaj fırçaları nasıl temizlenir makyaj fırçası temizleme yöntemleri
Makyaj fırçaları nasıl temizlenir makyaj fırçası temizleme yöntemleri

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir makyaj fırçası temizleme yöntemleri

Makyaj biz kadınlar için olmazsa olmaz ancak makyaj içinde olmazsa olmaz birşey var, o da hijyen! Hergün yüzümüze uyguladığımız makyaj fırçalarını haftada 1 düzenli olarak temizlememiz gerekir. Fırçalarda kalan makyaj artıkları cildimize büyük zararlar verebilir. Göz farı, fondöten, allık, eyeliner, veya ruj fırçası belirli aralıklarda mutlaka ama mutlaka temizlenmelidir. Özellikle göz çevresinde kullandığınız eyeliner veya far fırçalarının temizliği göz sağlığınız açısından çok önemlidir. fondöten ve allık fırçaları da her hafta en az 1 kez temizlenmezse yüzünüzde sivilce oluşumuna sebep olabilir. 

MAKYAJ FIRÇASI TEMİZLEME YÖNTEMLERİ

Çok fazla derin olmayan bir kabın içerisine yaklaşık 2 yemek kaşığı kadar antibakteriyel sabun ve saf zeytinyağı dökün. Antibakteriyel sabun yerine alternatif olarak bebek şampuanı da kullanabilirsiniz. Fırçanızı bu karışımın içine batırıp tamamen kirlerden, boya kalıntılarından, tozlardan arınana kadar sürtmeye devam edin. Gerektiği taktirde yeniden aynı karışımdan hazırlayıp aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Saf zeytinyağı ve antibakyeriyel sabun ile hazırladığınız karışımın içerisinde temizlediğiniz fırçaları ılık suya tutun ve parmaklarınız yardımıyla -hafif hafif- makyaj kalıntılarını akıtın. Fırçayı zeytin yağından temizlemek pek kolay bir iş değildir. Bunun için avucunuzun içine biraz daha antibakteriyel sabun veya bebek şampuanı döküp fırçalamanız gerekir.

Kir ve yağdan tamamen arındırdığınız fırçayı tekrar suya tutarak temizleme işlemini bitirebilirsiniz. Fırçayı suyun altında yıkadıktan sonra kağıt havlu yardımıyla fırçanın fazla suyunu alın. Kuruturken fırçanın kıl kısmı yukarı gelecek şekilde kurumaya bırakmayın. 

 

Bunu Baktınız mı?

Kaş doldurma yöntemleri nelerdir doğal kaş doldurma nasıl yapılır?

Kaş doldurma yöntemleri nelerdir doğal kaş doldurma nasıl yapılır?

Seyrek ve ince kaşlarınızı makyaj tekniklerini kullanarak daha gür ve doğal gösterebilirsiniz. Son zamanlarda kalın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir