Ana Sayfa / Makyaj / Makyaj süngerinde sıklıkla yapılan hatalar neelerdir makyaj süngeri nasıl kullanılır?
Makyaj süngerinde sıklıkla yapılan hatalar neelerdir makyaj süngeri nasıl kullanılır?
Makyaj süngerinde sıklıkla yapılan hatalar neelerdir makyaj süngeri nasıl kullanılır?

Makyaj süngerinde sıklıkla yapılan hatalar neelerdir makyaj süngeri nasıl kullanılır?

Hayatımızın vazgeçilmez tutkusu makyaj malzemelerini cildimize uygulamalar arasında fırçalardan sonra makayaj süngerleri son zamanların en gözde ürünü haline geldi! Makyaj süngerini birçok farkı şekilde uygulayabileceğimiz gibi oldukça pratik! ancak makyaj süngerlerini çoğu zaman farkında olmadan yanlış uyguluyoruz. Eee tabi bu da makyajın gidişatını etkileyebiliyor. İşte elmaelma.com okurlarımız için bugün makyaj süngeri ile makyaj yaparken sıklıkla yapılan o hataları sizler için derledik…

SÜNGERİ ISLATMAMAK

Genellikle makyaj süngeri ile makyaj yaparken sıklıkla yapılan hatalardan biri de süngeri ıslatmadan fondöteni cilde uygulamak oluyor. ancak bu uygulama sizin fondötenizin daha çabuk bitmedine neden olacaktır. Çünkü kuru olan sünger fondöteni içine çeker böylelikle cildinize fondöteni uygulamada zorluk çekebilirsiniz. 

ISLATMAYI UNUTMAYIN 

Süngerinizi uyguladıkça kuruyabilir bu noktada zaman zaman süngeriniz kurudukça nemlendirmeyi unutmamanız gerekmektedir. Boş bir sprey kutusuna su doldurarak süngerinizi ıslatabilirsiniz.

FONDÖTEN SÜNGERLE NASI UYGULANMALIDIR?

Elinize aldığınız bir miktar fondöteni ilk olarak süngerinize alarak cildinize uygulamalısınız. Böylelikle hem cildinize çok fazla fondöten uygulaması yapmamış olacaksınız hem de süngerin geniş kısmı ile daha rahat cildinize uygulama yapmış olacaksınız.

MAKYAJ SÜNGERİ İLE BAŞKA NE YAPILABİLİR?

Her ne kadar makyaj süngeri fondöten uyugulamak için bilinsede aslında makyaj süngeri ile bir çok farklı bölgeye başka ürün kullanabilirsiniz. Krem, jel fondötenler göz altı kapatıcısı backing gibi bir çok farklı alanda kullanabilirsiniz.

MAKYAJ SÜNGERİ TEMİZLİĞİ

Geldik en önemli kısma! Makyaj süngeri her ne kadar makyaj yapmada kolaylık sağlasa da hijyen olma açısından çok sağlıklı değildir. Peki bunun için ne yapılabilir? Düzenli olarak makyaj süngerinizi değiştirmeli ve her makyaj sonrası süngerinizi temizlemelisiniz. Aksi taktirde cildinizde akne ve siyah nokta gibi cilt sorunları yaşayabilirsiniz.

Bunu Baktınız mı?

Kaş doldurma yöntemleri nelerdir doğal kaş doldurma nasıl yapılır?

Kaş doldurma yöntemleri nelerdir doğal kaş doldurma nasıl yapılır?

Seyrek ve ince kaşlarınızı makyaj tekniklerini kullanarak daha gür ve doğal gösterebilirsiniz. Son zamanlarda kalın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir