Ana Sayfa / Kültür & Sanat / Mutlaka izlemeniz gereken tiyatro oyunları

Mutlaka izlemeniz gereken tiyatro oyunları

Mutlaka izlemeniz gereken tiyatro oyunları ve bunun gibi bir çok yazıya yer verdiğimiz sitemize hoşgeldiniz. Şuanda Mutlaka izlemeniz gereken tiyatro oyunları hakkında hazırladığımız yazımızı okumaktasınız.Dilerseniz , sayfanın en altında Mutlaka izlemeniz gereken tiyatro oyunları konusuna benzer, beğenebileceğinizi düşündüğümüz diğer yazılarımızı ekledik, onlarıda okumanızı tavsiye ederiz. İyi eğlenceler.

tiyatro glr

Kim demiş artık tiyatronun modası geçti diye… Birbirinden farklı tiyatro grupları öyle sert mesajlı, öylesine farklı türde, öyle çarpıcı oyunlar sahneliyorlar ki… Sizin için bu sezonda mutlaka gidilesi 10 tiyatro oyununu seçtik.

İşte kadinlarkulub.com’dan, kaçırmamanız gereken en güzel oyunlar…

guzel seyler bizim tarafta tiyatro glr

Güzel Şeyler Bizim Tarafta
Şimdilerde dizileriyle popülerleşen Bartu Küçükçağlayan ve Öykü Karayel’in Tülin Özen ve Ozan Çelik’le birlikte sahne aldıkları “Güzel Şeyler Bizim Tarafta”, Berkun Oya’nın yazıp yönettiği, Tiyatro Krek’in bir oyunu.

Sevmek, ahlak, özgürlük ve bedelleri üstüne sarsıcı bir oyun olan “Güzel Şeyler Bizim Tarafta”, iki farklı çift, dört farklı insan ve tek bir kurbanı konu alıyor.

Tarih: 5 Nisan – 14 Nisan 2012
Saat: 20.30
Yer: Tiyatro Krek
www.krek.net

pragma tiyatro glr

Pragma
Buğra Gülsoy’un yazıp yönettiği, aynı zamanda oyuncu olarak yer aldığı “Pragma”, beş idam mahkumu seri katilin aynı hücrede bir araya gelmelerini konu alıyor. Oldukça sert bir oyun olan Pragma, bu nedenle sadece ‘gerçek’ yetişkinlere tavsiye ediliyor. Oyunun diğer oyuncuları Emre Erkan, Mert Öner ve Serhat Teoman.

Tarih: 24 Nisan 2012
Saat: 20.30
Yer: Garajistanbul
www.get-yapim.com

supernova tiyatro glr

Supernova
Sert ve çarpıcı oyunlarıyla bilinen Tiyatro Dot’un Beautiful Burnout / Supernova oyunu da kaçırılmaması gereken sahne yapıtlarından. Murat Daltaban’ın yönetmenliğinde sahnelenen oyun, yıldız olmaya çalışan bir grup genç çocuğun hikayesini konu ediniyor. Her biri bir hikayenin parçası olmak için can atan gençler bunlar.

Sahne, görünmez iplerle çevrili bir boks ringi. Süpernova, gölgelerini yumruklayanların hikayesi. Cemiş Büyükdöğerli, Hakan Kurtaş, Berrak Kuş, Ünal Silver, Pınar Töre, Tuğrul Tülek ve Emre Yetim birlikte oynuyorlar.

Tarih: 28 Mart 2012 – 28 Nisan 2012
Saat: 21.00
Yer: Dotmarsta – Maçka G-Mall
www.go-dot.org

bernarda tiyatro glr

Bernarda Alba’nın Evi
Tiyatro Oyunbaz’ın sahneye koyduğu “Bernarda Alba’nın Evi”, “kendi yarattığımız cehennemin tasviri” olarak lanse ediliyor. Oyunun konusu şöyle:

Falanjist rejim tarafından eşcinselliği ve komünistliği sebebiyle infazı gerçekleştirilen Lorca, yarattığı ev’le dönemindeki toplumsal yapının sınırlarını da çizmektedir. Kapalı bir toplumsal yapıda tutkularınızın peşine düştüğünüzde bir trajedi yaşamanız kaçınılmazdır. Tutkularımızın peşinden gitmediğinizde ya da buna zorunlu bırakıldığınızda düzen kusursuz işleyişine devam eder.

Tarih:
16-17 Nisan 2012
Saat: 20.30
Yer: Kumbaracı50
tiyatroyunbaz.com

oyunbaz labirentler tiyatro glr

Labirentler
Boş Sahne’nin, Ursula K. Le Guin’in aynı adlı öyküsünden oyunlaştırdığı “Labirentler” oyunu kaçırılmaması gerekenlerden. Filiz Bozkuş’un tek kişi olarak sahneye çıktığı oyun, bir yaratık tarafından önce hapishaneye kapatılan daha sonra çeşitli labirentlerde bazı deneylere maruz kalan bir yaratığı ve geçirdiği süreçleri, yaratığın dilinden anlatıyor.

Tarih: 14 Nisan 2012
Saat: 20.30
Yer: Kumbaracı50
www.bossahne.com

tehlikeli oyunlar tiyatro glr

Tehlikeli Oyunlar
Seyyar Sahne’nin Oğuz Atay’ın Tehlikeli Oyunlar romanından sahneye uyarladığı tek kişilik oyunun konusu şöyle:

Hikmet Benol, karısı Sevgi’den ayrıldıktan sonra üç katlı bir gecekonduya yerleşir. Komşuları Naciye Hanım ve emekli albay Hüsamettin Tambay’ın gürültüleri arasında çevresiyle ve kendisiyle hesaplaşır.

Dilin sınırları araştıran bir metinden akıllara zarar bir oyunculuk performansının sergilendiği oyunu tasarlayan ve yöneten Celal Mordeniz, metni düzenleyen ve reji danışmanı Oğuz Arıcı, metin düzenlemesi ve oyunculuğunu da Erdem Şenocak üstlenmiştir.

Tarih: 30 Mart 2012
Saat: 20.00
Yer: İTÜ Maçka Kampüsü İşletme Fakültesi Tiyatro Salonu
www.seyyarsahne.com

once bir bosluk oldu kalp gidince ama simdi iyi tiyatro glr

Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince, Ama Şimdi İyi
Talimhane Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu, Esra Bezen Bilgin ve Güliz Gençoğlu’nun rol aldığı oyun, insan kaçakçılığını anlatıyor. Oyunun konusu şöyle:

Dijana, o sabah Karaköy İskelesi’ne yanaşan Odessa feribotundan indiğinde, hayallerinde daha iyi bir yaşam ve mutlu bir gelecek umudu vardı. Ama onun için planlananlar, hayallerinden çok başkaydı. İnsan tacirlerinin eline düşüp pasaportları ellerinden alınıp, evlerde kilitli tutularak fuhuşa zorlanan yüzlerce kadından yalnızca biri Dijana. Bize kendini zaman zaman dayanılması güç bir gerçeklik ve ironi ile anlatıyor.

Tarih: Her pazartesi
Saat: 20.30
Yer: Tiyatro Kedi Black Out Sahnesi
www.talimhanetiyatrosu.com

pippa tiyatro glr

Pippa
Beş Avrupa ülkesi arasında ortaklaşa gerçekleştirilen “Europe Now” projesi için kaleme alınmış olan “Pippa” oyunu, İtalyan performans sanatçısı Pippa Bacca’yı anlatıyor. Talimhane Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu oyunun konusu şöyle:

Pippa Bacca arkadaşı Silvia Moro ile beraber Milano’dan Kudüs’e otostopla gitmeyi ve bu şekilde bir “barış ağı” kurmayı tasarlar. Pippa’nın yolculuğu talihsiz bir şekilde yarım kalmadan önce, bambaşka sebeplerle Diyarbakır’dan yola çıkan Ali Rıza ile kesişir.

Tarih: 31 Mart 2012
Saat: 18.00
Yer: Akbank Sanat
Tarih: 29 Mart 2012
Saat: 20.30
Yer: Sahne Hal
www.talimhanetiyatrosu.com

ben bertolt brecht tiyatro glr

Ben Bertolt Brecht
Sezonun en iyilerini belirleyen Tiyatro Eleştirmenleri Birliği, İstanbul’da yılın oyunu ödülünü Genco Erkal’ın rol aldığı Dostlar Tiyatrosu yapımı “Ben Bertolt Brecht”e verdi.

Genco Erkal’ın yönetmenliğini de üstlendiği ve Tülay Günal’la birlikte rol aldığı oyun, çağımızın en büyük yazarlarından biri olan Bertolt Brecht’i konu alan müzikli bir kabare oyunu, dünyanın düzeni, kadının konumu, savaş ve barış gibi konularda eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor.

Tarih: 31 Mart 2012
Saat: 20.30
Yer: Bursa Tayyare Kültür Merkezi,
Tarih: 25 Nisan 2012
Saat: 20.30
Yer: Yunus Emre Kültür Merkezi (Büyük Salon)
www.dostlartiyatrosu.com

kulhanbeyi muzikali tiyatro glr

Külhanbeyi Müzikali
Müzikal seven seyirciler için Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nun 35 kişilik oyuncu kadrosuyla sahnelediği “Külhanbeyi Müzikali”, baskıcı II. Abdülhamit döneminden Cumhuriyet’e uzanan sancılı yılları, tulumbacıların merkez alındığı bir hikaye ile anlatıyor. Oyuncu grubuna 10 kişilik orkestra da eşlik ediyor.

Tarih: 31 Mart 2012, 14-22-27 Nisan 2012
Saat: 11.00 – 20.30
Yer: Bakırköy Belediye Tiyatrosu
bbt.bakirkoy.bel.tr

saatler glr

Bunu Baktınız mı?

Tatilde okunabilecek kitap önerileri!

Tatilde okuyabileceğiniz 11 kitap listesini bir araya getirdik! Tatile çıkarken tatil bavulunuza dahil edebileceğiniz kumsalda sahil ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir