Ana Sayfa / Kültür & Sanat / Barış gelini Pippa’yı unutmadık!

Barış gelini Pippa’yı unutmadık!

Şuanda Barış gelini Pippa’yı unutmadık! konusunu okumaktasınız.. Sitemizde ayrıca diyet,diyet tarifleri,zayıflama ve spor önerileri,anne ve bebek,bebek bakımı ve moda gibi başlıca konularda bir çok makale bulunmaktadır. Barış gelini Pippa’yı unutmadık! ile ilgili olan bu yazımızı okuduktan sonra onlarıda okumaya başlayabilirsiniz.

mert firat

İtalya’dan 2008 yılında eyaz gelinlik giyerek çıktığı barış yolculuğu Türkiye’de son bulan, otostop yaparak geldiği Gebze’de tecavüze uğradıktan sonra öldürülen sanatçı Pippa Bacca unutumadı. Bacca’nın öyküsü, dördüncü ölüm yıldönümünde tiyatro sahnesine taşındı.

“Yollu” adlı tiyatro oyununun sosyal duruşunu güçlendirmek için de bir “Barış Albümü” hazırlandı.

“Barış Gelinim Olur musun?” adlı proje kapsamında Gülriz Sururi, Mert Fırat, Nedim Saban, Toprak Sergen, Mesut Yar, Bahadır Baruter, Baba Zula, Çiğdem Vitrinel, Ufuk Özkan ve Şahika Ercümen gibi ünlü isimler, duvakla poz verdi.

Yaratıcı yönetmenliğini Ali Ömür Ulusoy’un yaptığı, fotoğrafçılığını Erbil Balta’nın üstlendiği projenin fotoğrafları, oyunun yarın akşam Şişli’deki Sahne Hal’da düzenlenecek galasında sergilenecek.

Barış gelini Pippa’yı unutmadık! ile ilgili konumuzu okudunuz.Umarım beğenmişsinizdir..Aşağıda Barış gelini Pippa’yı unutmadık! konusuna benzeyen diğer konuları listedelik..Umarım ilginizi çeker..

Bunu Baktınız mı?

Tatilde okunabilecek kitap önerileri!

Tatilde okuyabileceğiniz 11 kitap listesini bir araya getirdik! Tatile çıkarken tatil bavulunuza dahil edebileceğiniz kumsalda sahil ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir