Ana Sayfa / İlişkiler / Yeni trend: Cruise gemisinde evlilik

Yeni trend: Cruise gemisinde evlilik

Hayatınızın tahminen de en büyük kararı evlilik. Sevdiğiniz kişisi bulmak, onunla gelecek hayalleri kurmak ve ahir hayatınızı birleştirmeye karar vermek…Tüm bu aşamaları geçtikten sonra ise işin tahminen de en güçlükle, lakin bir o kadar da keyifli kısmı kalıyor : Nasıl evleneceğinizi planlamak.

Yalnızca yakın dostlarınızın olduğu sade bir merasim mi hayal ediyorsunuz? Tüm akrabalarınızı davet edeceğiniz kalabalık bir salon düğünü mü istiyorsunuz? Yoksa hayalinizde deniz kenarında düğün yapmak mı var? Tüm bu fikirler havada uçuşurken gelin bambaşka bir fikir ile tanışın: Bir cruise gemisinde evlenin.

Cruise gemisinde nasıl evlenilir

Kulağa sıkıntı ve velev bazılarına nazaran çılgınca gelse de cruise gemisinde evlenmek, epeyce kolay prosedürler ve kısa bir süreçte mümkün. Düğününüzü gemide yapmaya karar verdiğiniz anda, rotayı ve mevsimi kararlaştırarak işe başlayabilirsiniz. Düğününüz Akdeniz’in mavi sularında mı olsun, yoksa İskandinavya’nın görkemli tabiatı içinde mi? Yaz mevsiminin cıvıl cıvıl havası mı, yoksa sonbaharın romantik atmosferi mi? Bu detaylara karar verdikten sonra, evlilik hizmeti sunan cruise gemileri arasından beklentilerinize ve bütçenize iyi olanı seçebilirsiniz .Ardından cruise firmalarının gemide evlenmeyi düşünen çiftlere sunduğu danışmanlık hizmeti sayesinde, gayri tüm detaylar artık profesyonel ellerde.

Düş üzere bir düğün

Cruise gemisinde evlenmek, gemiye daha ayak basar basmaz sizi adeta bir masal yerküresine götüren çok kişisel bir tertip… Sizin için hazırlanan karşılama kokteylleri, zevkinize müsait tasarlanmış gelin çiçeği, lezzetli bir düğün pastası ve denizin sonsuz maviliğinin ortasında sevdiğiniz beşere ‘Evet’ deme fırsatı da bu tertibin en hoş yanları. Her şeyin istediğiniz üzere olması için uğraşan gemi çalışanı de bu kareye eklenince, unutulmaz bir düğün sizi bekliyor olacak. Düğününüz için hususî olarak süslenen salonda, gemi kaptanı tarafından sembolik nikahınız kıyılıyor ve pastanızı kestikten sonra davetlilerinizle birlikte cümbüşün tadını çıkarabiliyorsunuz. ‘Fotoğraflarımızı kim çekecek?’ diye düşünmenize de gerek yok. Düğün paketinizle birlikte alabileceğiniz profesyonel fotoğrafçı hizmeti sayesinde bu şahsi günün, en güzel kalitede ölümsüzleştiğinden emin olabilirsiniz.

Düğün ve balayı keyfi bir arada

Cruise gemisinde evlenmenin en şık yanlarından biri, tek tertiple hem düğünü yapmak hem de balayına çıkmak. Sıradan düğünlerin temposunun akabinde bir de balayı telaşı yaşamak çok yorucu. Cruise gemisinde düğün yapmaya karar verirseniz, gemiye adım attığınız andan itibaren sair hiçbir şey düşünmeden kendinizi size şahsi hazırlanan bu programa gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz. Düğünün sonraki günü, odanıza getirilen kahvaltıyla balayına başlamak cruise gemisinde evlenmenin en cazip yanlarından biri. İlerleyen günlerde ise beş yıldızlı otel konforunda seyahat ederken geminizin uğradığı limanlardaki kentleri gezebilir ve yeni taraflar keşfedebilirsiniz. Balayınızı dinlenerek geçirmek istediğinizde ise gün uzunluğu kabininizde kalmak, geminin SPA-Wellness imkanlarından faydalanmak ya da gemi içi aktivitelere katılmak size sunulan sayısız seçenekten yalnızca birkaçı.

Limanda nikah da mümkün

‘Ben düğünümü gemide yapmak istiyorum fakat yakın muhitim çeşide çıkamaz’ diyorsanız hiç üzülmeyin.Tura çıkamayacak olan yakınlarınızı hangi devletten cruise geminiz kalkacaksa oraya davet edin. Nikahınızı ve düğününüzü geminizin yanaşık olduğu limanda yapın. Düğün bitiminde yakınlarınız haneye, siz cruise turuna…

İşte en tanınan Cruise evlilik rotaları

Cruise gemilerinin rotaları yerkürenin neredeyse her noktasını kapsasa da, münhasıran Akdeniz, Baltık Başşehirleri, Norveç Fiyortları, Karayipler ve Adriyatik kıyıları düğün için en çok tercih edilen cruise rotaları arasında mekan alıyor.

Birtakım gemilerde merasim sembolik olarak yapılıyor

Her gemi şirketinin evlilik için tertibi bulunmuyor ve kimi gemi şirketleri nikahı sembolik olarak kıyabilirken, kimilerinde ise resmi nikah muteberliği de sağlanıyor. Türkiye’ye döndüğünüzde aile cüzdanınızı Aile Bakanlığı’ndan talep ederek kısa bir müddet içerisinde de alabiliyorsunuz. Unutulmaz bir cruise düğünü için ülkü cruise rotalarını ve paketlerini Cruise Planet’ten inceleyebilir, hayalinizdeki düğünü gerçekleştirmek için siz de birinci adımı atabilirsiniz.

Bunu Baktınız mı?

Eski sevgiliyi geri döndürmek için ne yapılabilir? Karar verin!

Sevgilinizden ayrıldınız aradan kısa ya da uzun bir vade geçti ve geri dönüş mü yapmak istiyorsunuz? Bir biçimde eski sevgilinizin ilgisini ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir