Makyaj

2014 Yılı Yaz Makyaj Modası

Merhaba arkadaşlar bu senede yazın gelmesi üzerine herkes moda ayakkabu çanta kıyafete yöneldi ama unutmamak lazımki her senenin birde makyaj modası vardır. Bu yazımızda 2014 yılı yaz makyaj modasından bahsedeceğiz. 2014 yılı yaz makyaj modası nedir.

 

 

 

 

makyaj

Yazın makyaj konusunda düşünmemiz gereken en önemli şey bunaltan sıcakların ve yoğun günlerin makyajımızı akıtıp günü kötü bi şekilde bitirmemize sebep olması. Bu  konuda çok dikkat edip yazın makyajımızı buna göre yapmalıyız.

İlk olarak yapmamız gereken cildiğimizi temiz tutup hafif bi makyajla yüzümüzü hem temiz hemde gösterişli tutmak. Yaz aylarının kavurucu sıcaklarına karşı sürekli güneş korumalı bir nemlendirici kullanmalıyız. Gece makyajı içinse daha çok toprak tonlarında allıklar tercih etmeliyiz.

Rujumuzu seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli kuralımız allık ile uyumlu olmasıdır ve hafif bir parlaklık iyi olacaktır.

Göz farımızı  seçerken krem farlar yerine gözenekleri kapatmayan toz farlar,kullanım ve dayanıklılık açısından daha uygundur. Göz farımızı seçerken ağır ve koyu tonlar yerine pastel tonlarını tercih etmemiz ile renklendirme işlemimizi sağlamış oluruz.
Son olarak rimel tercihimizi de yaparken koyu kahverengi tonunu seçmemiz kirpiklerimizi belirginleştirirken makyajımızın doğal ve hoş görünümünü tamamlamış oluruz.
Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat