Genel

5 şaşırtıcı afrodizyak yiyecek

5 şaşırtıcı afrodizyak yiyecek hakkında hazırladığımız güncel yazımızı okumaktasınız.Beğeneceğinizi umuyoruz 🙂

177549012 thinkstock seks iliski cift opusme yatak glr

Mutlu bir cinsel hayat için yatak odası sınırları içinde yapacağınız çalışmanın yanı sıra mutfakta bulundurduklarınıza da iş düşüyor. Afrodizyak yiyeceklerden de yararlanarak seks hayatınıza renk ve canlılık katabilirsiniz. Bazı afrodizyak yiyecekleri tahmin ediyorsunuzdur herhalde. Çikolata, muz, badem, nar ve daha fazlası… Ama şimdi size alışılmışların dışında kalan afrodizyakları açıklıyoruz.

Cinsel isteğinizi artıracak 5 şaşırtıcı afrodizyak yiyecek kadinlarkulub.com’da.

avokado glr

Avokado
İlginç bir bilgi: Aztekler avokado bitkisine, meyvenin şeklinden ve çift halde yetişmesinden dolayı “testis ağacı” derlermiş. Avokado bu cinsellik çağrıştıran şeklinin yanı sıra yumuşak ve kremsi bir dokuya da sahip. Bu da ağızda şehvet hissi uyandırıyor. Avokado, kalp sağlığı açısından yararlı tekli doymamış yağ içermesiyle birlikte cinsel enerjiyi destekleyen bir besin içeriğine de sahip.

cam fistigi glr

Çam fıstığı
Çam fıstığı, seks hormonu testosteron üretimini sürdürmeyi sağlayan çinko açısından zengin bir gıda. Biliyoruz ki testosteron, hem kadınlarda hem de erkeklerde cinsel isteği ve performansı artıran başlıca hormon.

kirmizi biber glr

Kırmızı biber
Acı kırmızı biber, mutluluk hormonu endorfin üretimini destekleyen “capsaicin” adlı bileşeni içeriyor. Çalışmalar, bu bileşenin kan dolaşımını ve kalp atışını hızlandırdığını, bunun da cinsel performansa etki etmesinin yanı sıra cinsel dürtüyü artırmak için sinir uçlarını da uyardığını gösteriyor.

sushi glr

Su yosunu
Sushi seviyor musunuz? Yanıtınız evet ise bu yemeği menülerinize daha fazla ekleyin. Yosunla sarılması sayesinde bu yiyecek Asya’da afrodizyak olarak biliniyor. Çünkü yosun, enerji verici B vitaminlerinden içermesinin yanı sıra libido artırıcı iyotun da kaynağı. Sushi sevmiyorsanız yosunu salatada tüketebilirsiniz.

salam glr

Salam
Genelde sandviç içinde tüketilen bu yiyecek, cinsel hayat üzerinde etkili çıktı. İtalya’da yapılan bir çalışmaya göre, insanların yüzde 25’i salamı afrodizyak yiyecekleri listesinin en başına oturttu. Nedenine gelince… Bilim insanları salamın, beyne aşık olma hissi veren kimyasal olan feniletilamin açısından zengin olduğunu söylüyor.

124816307 thinkstock cift iliski seks glr

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat