Ana Sayfa / Kitap / Ayşe Kulin’den biyografi kitabı: Hayal

Ayşe Kulin’den biyografi kitabı: Hayal

Sitemize hoşgeldiniz.. Şuanda Ayşe Kulin’den biyografi kitabı: Hayal konusunu okuyorsunuz.Sitemizde Ayşe Kulin’den biyografi kitabı: Hayal ve bunun gibi bir çok kategoride yazılarımız bulunmaktadır.Umarım memnun kalırsınız.

ayse kulin mkl

Ayşe Kulin Ayşe Kulin’in Remzi Kitabevi tarafından yayına hazırlanan yeni kitabı “Hayal” şubat ayının ilk haftası raflarda olacak. Kapak tasarımını Ömer Erduran’ın, kapak ve kapak içi çizimlerini Umut Karaman’ın, iç çizimlerini ise Irvin Mandel’in yaptığı kitapta ünlü işadamı Asil Nadir’den reklamcı Tunca Yönder’e; halkla ilişkiler alanının duayeni Betûl Mardin’den işadamı Rahmi Koç’a kadar tanınmış pek çok isimle ilgili anekdot yer alıyor.

“Adı: Aylin”, “Sevdalinka”, “Füreya”, “Köprü”, “Nefes Nefese”, “Kardelenler”, “Gece Sesleri”, “Veda”, “Türkan”, “Gizli Anların Yolcusu”, “Bora’nın Kitabı”, “Dönüş” gibi çok satan kitapların yazarı Ayşe Kulin’in yeni kitabı “Hayal”, biyografi türünde hazırlandı.

Kulin’in 1983’ten bu yana yaşamından ilginç anekdotları içeren Hayal’i diğer kitaplardan ayıran en önemli özelliği ise metnin birbirinden renkli çizimlerle desteklenmiş olması. Kapak tasarımını Ömer Erduran’ın yaptığı kitabın ön kapak ve kapak içi çizimleri Umut Karaman, iç çizimleri ise Irvin Mandel’in imzasını taşıyor.

Yahya Kemal Beyatlı’nın “İnsan âlemde hayal ettiği müddetçe yaşar” sözleriyle başlayan kitap Kulin’in bir umuduyla son buluyor: “Bu dünyada var olduğum sürece hayal kurmaktan vazgeçmeyeceğim. Okurlarımla daha nice hayalde buluşmak üzere!”

Ünlü işadamı Asil Nadir’den reklamcı Tunca Yönder’e; halkla ilişkiler alanının duayeni Betûl Mardin’den işadamı Rahmi Koç’a kadar iş, yayın, siyaset dünyasından pek çok tanınmış ismin yer aldığı kitabın arka kapağında ise Kulin okurlarına şöyle sesleniyor:

“Yazar olmanın hayalini kurduğumda kaç yaşındaydım tam hatırlayamıyorum ama okul öncesinde, evdekilerden harfleri öğrenip yazarlığa özendiğime göre, altı yaş civarında olmalıydım. Nerdeyse bir yarım asır bu hayalin peşinde koştum; yazar hanesine rastlatmak için çevirip durdum, feleğin çemberini. Elinizde tuttuğunuz Hayal’in satırları, beni, yazmaya tutkun bir genç kadından bir yazara evrilten birikimin, tesadüflerin, olayların dökümünü verirken, kahramanlarımın roman kişilerine dönüşme nedenlerini de anlatıyor; sizi kitaplarımın arka bahçelerinde bir gezintiye çıkarıyorum. Dilerim gezintiniz keyifli geçer.”

Hayal
Ayşe Kulin
Remzi Kitabevi
Fiyatı: 22 TL

Ayşe Kulin’den biyografi kitabı: Hayal hakkında yazdığımız bu makalemizi sonuna kadar okumuş gözüküyorsunuz,,Umarım aradığınız bilgileri verebilmişizdir.Ayşe Kulin’den biyografi kitabı: Hayal hakkında Kafanızda oluşan soruları veya yorumları aşağıda bulunan formumuzu doldurarak sitemize ekleyebilirsiniz.

Bunu Baktınız mı?

Aşkın 5N1K’sını çözümleyen kitap çıktı!

Aşkın 5N1K’sını çözümleyen kitap çıktı! ile ilgili hazırladığımız bu yazıda, Aşkın 5N1K’sını çözümleyen kitap çıktı! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir