Genel

İslami Oteller

11islami otel, alternatif turizm, islami otelelr

Bacasız sanayi olarak nitelendiren ve ülkemizin gelirlerinin ciddi bir kısmını oluşturan turizm, gün geçtikçe gelişmeye ve çeşitlenmeye devam ediyor. Ülkemizin turizm alanındaki bu hızlı gelişiminin ardında hiç kuşkusuz sahil turizminin tanında doğa turizmininde etkisi var.

Cennet olarak nitelendirebileceğimiz ülkemiz turizm sektöründe her anlamda ki geçmişiyle gelişmeye de devam edecektir. Öyle ki gerek sahil gerek doğa gerekse tarih anlamında büyük cevherler barındıran ülkemiz iç turizmede önem vermektedir.

Ülkemiz dışına gitmeye gerek duymadan sahil turizmi için şehir değişikliğiyle mükemmel zamanlar geçirebilecek olan vatandaşlarımızın bunun bilincinde olduğu gibi oldukça titiz bir davranış sergiliyorlar. Elbette ki bu durumun farkında olan işletme sahipleri müşterilerinin daha memnun kalabilmesi adına çeşitli yöntemlere başvuruyor.

Bu yöntemlerin başında gelen islami oteller insanlarımızın dini inançlarına uygun bir biçimde tatil yapabilmeleri adına turizm alanında yapılmış en büyük adımlardan birisidir. Öyle ki insanlarımızın bu konuda ciddi bir talep göstermeside bu işletmelerin oldukça gelişeceğinin kanıtı.

Şimdiden bir çok işletme bu anlamda hizmet vermeye ve alternatif turizm alanını değerlendirme yoluna gitti. Hatta bu olay o denli başarıyla sonuçlanmakta ki alkollü olan bir çok otel konsept değişimleriyle otellerini islami otel haline getirme çabasına büründü.

Talep – arz dengesi dikkate alındığında bu tür işletmelerin daha da artacağı ve ülkemizin iç turizm konusunda da hızla gelişeceğini rahatlıkla görebiliriz

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat