Makyaj

Gece makyajı hakkında bilinmesi gerekenler

Şuanda Gece makyajı hakkında bilinmesi gerekenler konusunu okumaktasınız.. Sitemizde ayrıca diyet,diyet tarifleri,zayıflama ve spor önerileri,anne ve bebek,bebek bakımı ve moda gibi başlıca konularda bir çok makale bulunmaktadır. Gece makyajı hakkında bilinmesi gerekenler ile ilgili olan bu yazımızı okuduktan sonra onlarıda okumaya başlayabilirsiniz.

getty 152702305 cara delevingne sac makyaj cilt guzellik model moda

Gece makyajında seçenekler gündüz makyajına göre çok daha fazladır. Kişiler daha cesur renkleri, gölgeleri, ışıltıları, keskin hatları rahatlıkla uygulayabilirler. Bu noktada önemli olan kişinin yüz ile göz şekline yakışan makyajı öğrenmesi ve doğru uygulamasıdır.

Gece makyajının avantajları nelerdir?

– Gece ışığı örtücü olduğu için kusurları gizler ve renklerin daha az görünmesini sağlar.
– Gece makyajında istenilen boyutlandırma, yanak ve burun inceltme gölgeleri uygulanabilir.
– Cildi problemli kişiler, cilt tipine uygun kapatıcılarla pürüzsüz görünebilir. Bu nedenle her türlü fondöten ve pudra rahatlıkla uygulanabilir.
– Göz makyajında daha cesur renkler, ışıltılar kullanılabilir. Yoğun gölgeler yapılıp buğulu bakışlar elde edilebilir. Her türlü far tekniği uygulanabilir, göz büyütülebilir. İsteğe göre kalın eye liner veya kalem sürülebilir. Kaşlar belirginleştirilip rimelle bakışlar daha derin hale getirilebilir.

Gece makyajında dikkat edilmesi gerekenler

– Gece makyajında göz altları biraz daha aydınlık kalabilir.
– Allığı gündüze oranla çok daha yoğun ve renkli sürmek gerekir.
– Dudaklar da daha renkli ve belirgin olabilir (İsteğe göre kırmızı ,bordo rujlar kullanılabilir). Rujun daha çok dayanması için de bu sezon oldukça trend dudak kalemleri sürülebilir.

Gece makyajında,kişi yüz hatlarına ve gözlerine yakışan, yapabileceği her türlü makyajı yapabilir. Önemli olan nereye gidildiği ve ne giyildiğidir. Gidilen yere ve giyilen kıyafete göre makyaj yapılmalıdır. Demek istediğim şu ki, bir sinemaya veya yemeğe giderken ki makyajla, partiye veya düğüne giderken ki makyaj aynı olmamalıdır.

Gündüzden geceye geçiş nasıl yapılabilir?
Doğal bir gündüz makyajından gece makyajına geçiş, en hızlı bir şekilde, kırmızı veya bordo ruj sürerek olabilir. Biraz daha vakit varsa, kalın bir eye liner veya kalem çekip bol rimel sürülebilir. Yüz canlı renkte bir allıkla gözler de farla renklendirilebilir.

Gece makyajı hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı makalemizin sonuna geldik..Gece makyajı hakkında bilinmesi gerekenler ile ilgili sorularınızı/yorumlarınızı aşağıdaki yorum formunu doldurarak , bu sayfaya gönderebilirsiniz.Teşekkürler.

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat